AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#1246 » čtv 6. čer 2019, 15:01

o tom jsem taky přemýšlel... na to by bylo super, kdyby se dělalo klasický hledí s V. Pro ten účel by to bylo asi vhodnější než ghost ring...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1247 » pát 21. čer 2019, 10:14

Zdarec,měl bych dotaz ohledně bipodu Harris
Jakým způsobem je možno připevnit bipod Harris s kloubem a odskoky na M-lock předpažbí tak,aby montáž byla co nejnižší nejpevnější a nejjednodušší+lehce sundatelný bez nářadí -nechci aby tam kvůli tomu nabobtnal nějaký půlkilový nesmysl obludných rozměrů v podobě x railů a x redukcí. Jsem z toho nějakej jalovej

Kdyby byly přímo odkazy na to,co koupit nebo obrázky,bylo by to ideální
Díky

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1248 » pát 21. čer 2019, 13:11

Haris dělá bipod s uchycením na očko popruhu a očko popruhu do M-locku taky není problém. Nebo přímo adaptér BIPOD - M-lock např.: https://www.brownells.cz/epages/Cesko.sf/cs_CZ/?ObjectID=488023

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#1249 » pát 21. čer 2019, 14:05

zarozak: Nebo verze od Magpulu (za míň než od DD): https://www.brownells.cz/M-LOK-BIPOD-MO ... -100016152



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1250 » pát 21. čer 2019, 18:18

Ok díky chlapi!
Pochopil jsem to tedy správně,že jen tato kravina stačí k tomu abych uchytil origo harrisky k předpažbí M-lock?
Furt si nedovedu nějak představit,jak to na tom očku pevně drží apod. neb jsem to ještě nikdy neviděl,drží to na tom očku vůbec pevně bez výkyvů? Jde to z tohoto adaptéru lehce kdykoliv sejmout,když to nebudu zrovna potřebovat bez vercajku?



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#1251 » pát 21. čer 2019, 18:35

Ano, staci to. Mam to sam. Nasazeni bipodu byla ale pro me maturita teda:) Zlaty rail. Ale drzi to dobre, zpatky to take das. Kdyz mam bipod, strilim ze zidle, takze mam 9-13" verzi a je to pro me akorat



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1252 » pát 21. čer 2019, 18:42

Dobře
Ta verze 6-9" stačí k tomu aby šlo střílet mířenku s 30 ranným zásobníkem v sedě z židle nebo volit rozhodně delší verzi? Abych pravdu řekl,je mi nejmilejší co nejnižší verze,ale pokud u ní nelze používat 30r zásobník,je to pasé. Jsem vyšší postavy cca 190 a u střelby z nízkého pytle se musím "rozlít" po celém stole :lol:



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1253 » sob 22. čer 2019, 16:36

6-9 no problém vs magacín 30 kulí.....Já na Long používám 10 ale double,, buben,, taky občas někdo má :lol:



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1254 » ned 23. čer 2019, 06:38

Jj, já na 90% používám taky deset právě kvůli tomu,že se musím rozplácnout po celém stole. Ale zamrzelo by,kdyby to bylo nožkami nějak limitováno



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1255 » pon 24. čer 2019, 07:44

Dobrý den, dotaz....koukal jsem na mé PARce spartan (matka hlavně natvrdo) je celkem slušnej vakl hlaveň oproti upperu. Pro mě překvapení. prostě když s hlavní točím proti upperu jako bych ji chtěl otočit v ose tak se o dost pootočí. Hlaveň jsem sundanou nikdy neměl a matka se tváří utažená. Jasně na hlavni závit není tedy logicky funkci držení osy má INDEX PIN. A tam bych právě čekal že INDEX PIN bude ve výkusu upperu natěsno. Než si půjdu koupit klíč tak se tu nedříve zeptám . Máte to taky takhle na vakl nebo mám pin vyžvejkanej nebo je schávlně s vůlí (tepelná roztažnost apod)
děkuji...

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1256 » pon 24. čer 2019, 09:54

Hlaven s vuli proti miridlum nikdy nemuze byt presna. To bude nejaky fail. Ale hadat pricinu od stolu nejde



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1257 » pon 24. čer 2019, 11:16

Vakl je samozrejme naprosto spatne.Nejspis se ti uvolnila hlavnova matice(barrel nut) a pokud jsi s tim takto nejakou dobu fungoval,tak se mozna vycvachtala i drazka pro index pin v upperu,spravne by mel byt natesno nebo s co nejmensi vuli. Rozhodne takto nepouzivat a co nejdriv zkontrolovat a utahnout momentem 54Nm.Krome AR klice budes potrebovat jeste vise block,vlozku do upperu proti promacknuti,momentovy klic 1/2 coulovy a solidni sverak.Zavit pred dotazenim dobre maznout molyka vazelinou proti zadreni hlinik/ocel. A kdybych to delal sobe a vedel,ze to behalo s uvolnenym laufem,tak bych jeste zalapoval celo upperu lapovacim nastrojem k tomu urcenym(brownells)



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1258 » pon 24. čer 2019, 11:47

díky . rozumím. vzhledem k tomu že výrobce mám kousek a stejně bych od proarmsu chtěl udělat regulaci plynů z pevné na štelovací tak to tam odvezu k úpravě/opravě/reklamaci (pozáruce) ….



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1259 » pon 24. čer 2019, 12:11

z toho mi vyšel ještě jeden dotaz. Ta PAR MK3 se chlubí možností výměny hlavně bez nářadí. Jen taková spona z drátu matici uvolní a pak s její pomocí utáhne po výměně hlavně. Jak je tohle ošefované ? tam přece nebude přesný utahovací moment a něco mi říká že ani tak vysoký jako 54Nm.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1260 » pon 24. čer 2019, 12:26

To slysim poprve,nepletes si to s vymenou predpazbi?Tam se drateny nastroj pouziva na stazeni delta ringu,ale nedovedu si predstavit,jak by u klasicke ar15 se standartnim upperem drzel lauf jinak nez pevnym dotazenim k upperu.U jinych kweru stejne kategorie je bezne vlisovan.U nejake pistolove raze to chapu,ale u puskove?Posli zde foto te matice a uchyceni

Ted to ctu,ale chlubi se tam beznastrojovym sundanim predpazbi a plynoveho systemu,zadna zminka o demontazi laufu.

Foto napovi nejvic

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 13 hostů