AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1 » stř 3. čer 2009, 07:36

Kdo tady máte AR15?
Zkušenosti,přesnost,spolehlivost?



Shiva
Příspěvky: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 3. čer 2009, 09:45

AR15 mam jednu ze dvou dovezenych (z prvni rady Dlask produkce, kdyz jeste byly delany s peci) a postavenych jako tercovy special. 20" "bull" barrel.
jedine co jsem udelal bylo ze jsem vymenil tu tzv. "sportovni" spoust, za Jewell spoust.
http://www.sniper.cz/ruda/AR15_100m_5x.jpg
Dlouho jsem nebyl schopen vychytat laboraci az ted, kdyz jsou k mani lepsi prachy. terc ma rastr 1/2". strela Berger 73g BT, prach Varget.
co se tyce spolehlivosti, tak pokud se ti vejde naboj do kalibru a mas zkalibrovano FL, tak to chodi jako hodinky. Co se tyce poruchovosti, tak nedovedu posoudit. Neni to zbran na IPSC kropeni.
http://www.sniper.cz/DAR701.jpg

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 3. čer 2009, 10:47

Zatím jsem se stále neodhodlal k prodeji, tak mám ještě také jednu AR-15.

Jedná se o jednu z prvních dovezených Dlasků (Dlask DAR-701 M4) s 14,5" hlavní, pevnou pažbou a odjímatelným carry handle.

Za celou dobu co ji mám si nevzpomínám na nějaké problémy nebo selhače, takže pokud jde o spolehlivost, tak maximální spokojenost. Nikdy jsem bez čištění nevystřílel tolik nábojů, aby byli nějaké problémy.
Zpracování není co vytknout. Přesnost přes otevřená mířidla nebo kolimátor na 100m cca do 4cm. Lepší střelec by měl patrně soustřel lepší. S optikou jsem ji nikdy nezkoušel.



Shiva
Příspěvky: 17
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 3. čer 2009, 11:07

:-) ja dostal nabidku kterou jsem nemohl odmitnout.
Ale pravda je ze je to mlsny na naboje az beda. sveho casu jsem docela rezignoval a nechal jsem ji odpocivat nekolik let. bal jsem se te frustrace ze to nebude strilet jak chci.
posli mi seriove cislo a ja ti reknu jestli je to opravdu jedna z prvnich (ty jsem vozil ja, ale v dilech ktere odemne bral Ivos a daval je dohromady) nebo jestli je to uz z tech varek co byly dovozeny po ukonceni me spolurace s Dlaskem.

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 3. čer 2009, 11:18

Měla by být skutečně jedna z těch prvních co Ivoš prodával. Večer pošlu číslo.



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#6 » čtv 4. srp 2011, 17:31

AR-15 je vlastne civilni oznaceni M-16 a tahle puska neni schopna strilet automaticky je to pouze pro civilisty ,jasne je nespolehliva a co ja se z ni napacil naboju, az jsem hudroval at si kamos koupi lepsi zbran ,vzdy jsem v lese z toho pacil patrony, nebot ja mam se zbranemi daleko vetsi zkusenosti a nechtel jsem aby se postrelil . On samotny system je spatny a neopravitelny a tak se neda zabranit zpriceni naboje v nabojove komore co ce treba nestava u AK a SKS .... Jenom co z toho se necha palit je jenom strela co ma asi 73 grains ostatni ,tak na to zapomente na nejakych 55 grains a ted na stejnem principu vytvorili M-4 co ma akorat kratsi hlaven a ma strelbu na jako semiatomatickou ,3rany a pak musi zmacknout znova kohoutek a jasne automaticka palba a jasne maji dalekohled ci kolimator a dnes v Afghanistanu jsou tyto zbrane strasne nespolehlive a nachylne na pisek ....Jinak kdyz na M-16 dame dalekohled a mame asi 20 palcu dlouhou hlaven tak vleze ,kdyz pusku opirame o batoh trefime clovicka jeste na 800 metru a to je asi maximalni kapacita v presnosti teto pusky jinak vaha a velikost raze je tak dobra pouze na kojoty :lol: :lol:



Grinch
Příspěvky: 75

Příspěvek#7 » ned 9. čer 2013, 14:24

Obrázek
Tady je malý fotoreport z našeho výletu Taktické malorážky za panem Vosátkou kvůli testování zbraní V-AR.

V dohledné době je odběr několika zbraní "na hraní" a kdo uvažuje o variantě AR, tak rozhodně by neměl váhat a investovat do výletu a pak následně i do dané zbraně :mrgreen:

Velmi solidní přístup, volné ruce, široké možnosti s ohledem na odebíraný kus - příslušenství a provedení, zakázková výroba atd,... takže si myslím, že by i přesnější kousek nebyl problém vzhledem k tomu, jak se pan Vosátka jevil...

Fotoreport ke čtení ZDE

Martin

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#8 » pon 10. čer 2013, 11:38

V-AR 15 jsem si od pana Vosátky pořídil (asi před 3/4 rokem) s těžkou, nerezovou hlavní - jedním slovem: báseň :) Pokud máte a) touhu, pořídit si AR15 b) zdroje - je to zakázková flinta za zakázkovou cenu, pak neváhejte, tahle puška prostě za to stojí. Zpracování, přístup, přesnost, spolehlivost - to je všechno na jedničku.



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#9 » stř 31. črc 2013, 16:12

Byl jsem se mrknout na PAR Mk3 a musím říci že nádherně zpracované AR-ko. Dle mého VAR a PAR jsou na stejné kvalitativní úrovni. Díval jsem se i po dovozu Busmaster atd. ale reklamace a popřípadný servis zbraně mě utvrzuje v tom že moje těžce vydělané peníze dám za českou věc :D

No až bude PAR tak dám vědět jaká je spokojenost ;) je mě sice jasné že se bude střílet o něco dráž než co papá 858-čka, ale je to koníček, tak co :mrgreen:



Jan Jeni
Příspěvky: 156

Příspěvek#10 » ned 6. črc 2014, 17:32

Zdravím všechny majitele ar 15 chtěl jsem se optat jakou pušku by jste mi do poručili do 30000kč uvažuji o koupi norinco CQ a1??Díky za odpověd! :)



Dan1911
Příspěvky: 5

Příspěvek#11 » stř 24. pro 2014, 10:28

CQA1, je dobře zpracovaná za dobrou cenu, já jsem si koupil SIG M 400, porovnávali jsme jejich přesnost a zbraně se od sebe neliší, M 400 má stoupání vývrtu 7", takže utočí i střely s váhou 75 gr./(80 gr.), CQA1, nemá uvedené stoupání vývrtu, ale ty samé střely 75 gr, jsme zkusili i v CQA1 a výsledek byl stejný. Takže pokud mají i stejnou kvalitu použitého materiálu hlavně, mohu jen doporučit. PS. Při použítí těchto nábojů v CZ 527 American, se stoupáním vývrtu asi 9" dopadají na plocho. :shock:

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » stř 24. pro 2014, 17:28

Norinco rozhodne není dobře zpracovaná, povrchy hrubě broušené a celkově prostě cinan. Jako majiteli V-ARka by mi to domu nesmělo. Ale za ty prachy je to funkční kopie AR..To je tak vše co se o Norincu da pozitivního rict. Ale jak rikam, jsem zvykly na kvalitu V-AR.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » pát 26. pro 2014, 07:01

Ale abych jen tak netlachal Norinco vs V-AR v detailu (co je co poznáte sami). Posuďte jak je Norinco "dobře" zpracovaný..
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



E-Ryc
Příspěvky: 516

Příspěvek#14 » pát 26. pro 2014, 10:14

Tak ono by bylo smutne, kdyby ta skoro trojnasobna cena nebyla nikde videt...

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 460

Příspěvek#15 » pát 26. pro 2014, 10:59

No,osobně když jsem si před pár lety Norinco kupoval, tak jsem původně jel pro rezervovaného SW MP 15. Byly v krámu oba a měl jsem možnost si je oba podrobně prohlédnout, rozebrat atd. a ten SW mě tenkrát rozhodně nepřesvědčil, abych za něj dal o 10 víc. Zpracování, čistota obrábění, slícování bylo na stejné úrovni. Možná trochu čistější lak na SW. Pak jsem měl v ruce PAR 15 a tam už byl rozdíl ve zpracování a slícování o dost větší, ale cena skoro 2x taková.
Asi by bylo vhodné srovnávat zbraně alespoň v podobné cenové relaci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů