AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2056 » ned 29. lis 2020, 19:00

A jaký potenciál vidíš v quadrailu? Je to jen váha navíc + nepohodlný úchop díky hranám railů a zákonitě většímu průměru predpazbí samotného. Pokud pro to máš dvě důvody jako pro to krátké predpazbí co ti teď nevyhoduje tak je ještě jednou promysli :). Predpazbí pro mě je ideální mít co nejdelší kvůli dlouhému uchopu co používám já a 90% sportovních střelců. Váhu je třeba spis řešit komplexně.. 200g tady, 100g tam a kdyz to sectes můžeš správně vybranými komponenty ušetřit okolo 500g jak nic.. Těžké predpazbí je oser v tom že arko těžký na čumák je nepohodlný.. (pokud střílís někde stacionarne/z vaků/nožiček tak tě to asi srat nebude)
Tohle je drahý?
https://www.brownells.cz/AR-15-FM-9-HAN ... -100024848
https://www.brownells.cz/SCHMEISSER-Han ... -Lok-15/cs

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2057 » ned 29. lis 2020, 20:31

Přesně, místo quadrailu dát nějaký M-Lok eventuelně ještě pořádně prořezaný / profrézovaný jako je ten odkazovaný Foxtrot a hned je váha předpažbí úplně jinde.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#2058 » ned 29. lis 2020, 20:59

Za me taky M-Lok, pripadne pozadavku na vetsi odlehceni karbon. Jinak ja pusku drzim slabou rukou prakticky za zasobnikovou sachtu, cili pro me je uspora vahy na predku dost dulezita



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2059 » ned 29. lis 2020, 22:52

Mlok, mam na dvoch puskach a nie je o com. Uz len zhodenim quad railu z DD a prechod na MLok od Midwest som usetril dobrych 300 g.

Tym, ze sa hmotnost rozlozi na celu dlzku hlavne z kratkej dlzky sa tiez hodne usetri na pocitovej hmotnosti a neobratnosti.

Je rozdiel mat natlacenych 400 g na malej dlzke vs 300 na celu dlzku hlavne. Osobne som na tom tak, ze ja musim stihat za puskou, nie ju doslova “tahat” niekde na terc.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2060 » pon 30. lis 2020, 16:48

80, možná 90% předpažbí co se v US prodá, je dělaných v Číně. Tam na to vym.daj elox a nápisy jako Black, Night, Special, Precission, Made, Proud, USA a podobně. A někdy ani to ne a přijde to tak lodí v kontejneru hotový. To jen k těm úšklebkům nad UTG. ;)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2061 » pon 30. lis 2020, 19:25

Petzold, urcite ano, lenze skusenosti mam take, ze snad jedine Vector Optics a este UTG robia veci z kvalitneho hlinika a s dobrovou povrchovkou, kdezto kopa predpazbi z Ali je robena tak z roztavenych plechoviek od piva a s tvrdou povrchovkou sa tiez netrapia.

Takze ano, sice robene v cine, ale podla vlastnych poziadaviek a kontroly kvality.

Ono u cinanov je to tak so vsetkym - urobia co chces v kvalite akej chces. Podla toho sa odvija cena.

Je jasne, ze kopa predpazbi ma cenu premrstenu s kurefsky velkou marzou. A nielen predpazbi. Druha vec je, ze ludia su ochotni za to zaplatit.



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#2062 » úte 1. pro 2020, 16:55

Po včerejším několikahodinnovém rešeršování internetu, recenzí, možností našich shopu, dovozu ze zemí EU, popř. USA, jsem vpodstatě nenašel, co jsem hledal:( Myšleno v souvislosti, kdy dávám na vaše rady - těžký quad rail nechci a tímto ještě jednou děkuji za nasměřování jinam. Nechci se zbytečně rozepisovat, ale jen naťuknu, abych nebyl nařčen, že mi již bylo konkrétně razeno, a tímto se omlouvám za včerejší nevhodný OT - brownells cz nepovažuji t.č. za spolehlivý zaprvé (viz vlákno, kde jsem o tom měl diskutovat), zadruhé zboží, které jsem chtěl na dobírku objednat nelze, obchod na důvod v mailu neodpověděl, telefonicky se mi nezadařilo a za třetí peníze bankovním převodem nerad posílám aji u ověřených prodejců, natož výše zmíněný. Dovoz ze sousedních zemí - také jsem nenašel nic solidního/kde by celý proces nebyl komplikovaný, ale samozřejmě to neznamená, že jsem nehledal blbě/málo. USA - co jsem pochopil, kdyžtak vyveďte z omylu/vynadejte, mimo brownells, které přesměruje na český také ne. Moje otázka je spíše obecná - smířít se s faktem, že FF za rozumnou cenu, ale vámi doporučený obecně, človek holt nyní nesežene? Finanční strop jsem schopen zvýšit oproti dříve zmiňovanému, ale ne iracionálně. Je nějaká rozumná možnost objednávky z EU? Nebo to mám vzdát, jelikož to není věc, bez které se nedá žít a počkat na lepší časy? (ale ty bych tipoval, že už byly). Moc díky za jakýkoliv tip, podnět, třeba nabídku staršího/nepotřebného kousku, nadávku apod.:) a zdravím!

P.s hodně se mi zalíbili ti "Němci" - Schmeisser, na jejích webovkách mají dealery, vč. jednoho českého, ale tento nemá handguardy, tak jsem tam volal a snad se bude možné nějak individuálně domluvit:)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#2063 » stř 2. pro 2020, 05:49

Já s předpažbím od Číňanů nemám problém. Dostalo cerakote úpravu a pohoda [WHITE SMILING FACE]️

Odesláno z mého Redmi Note 9 Pro pomocí Tapatalk



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#2064 » stř 2. pro 2020, 08:32

Napriklad toto:
http://www.zbranepresov.sk/index.php?ro ... _223_10297
Vector je Cina, ale v pohode. Len Blackmarket neposiela na dobierku. Pri tom co nemaju skladom si treba zavolat, niektore veci vedia naskladnit dost rychlo.

Uživatelský avatar
johnnysnowdrift
Příspěvky: 7

Příspěvek#2065 » čtv 3. pro 2020, 12:46

Já bych se přidal na stranu podporovatelů M-Loku, a přesně, prořezat, profrézovat, ať se to odlehčí. Ale je to věda. Do číňanů bych nešel, nějak k tomu nemám důvěru.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#2066 » čtv 3. pro 2020, 20:14

Mám dotaz: je závorník hlavní část zbraně, nebo ne? Podle mě dle zákona není, ale setkal jsem se s (důrazně obhajovaným) názorem, že ano...
Obrázek

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2067 » čtv 3. pro 2020, 21:20

Příloha č. 1 k zákonu č. 119/2002 Sb.
Vymezení zbraní a střeliva:
23. Hlavní části střelné zbraně - hlaveň, vložná hlaveň, vložná nábojová komora, rám, válec revolveru, pouzdro závěru nebo tělo a závěr.

Snadno to poznáš, podle toho, zda to jde koupit bez ZP či nikoli. (Takže když budeš koukat na eshopech třeba na hlavně uvidíš u nich poznámku o nákupu se ZP/ nákupním povolením, zatímco u závorníku jsem tu poznámku neviděl).

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2068 » čtv 3. pro 2020, 22:19

Ale závorník je vlastně závěr ne?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2069 » pát 4. pro 2020, 05:51

Jeden z jeho dílů, viz třeba : https://www.guns-trade.cz/dily-zaveru-208

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2070 » pát 4. pro 2020, 07:05

Dobře, takže je to díl závěr nebo taky můžeme říct sestavy závěru.
Takže buď jsou hlavní částí zbraně všechny díly této sestavy a nebo jen některé.
A závorník je díl který uzamyká nábojovou komoru a z celé té sestavy má jako jediný zkušební značky (aspoň podle mé PAR mk3, kde jsou značky na hlavni, horním i dolním dílu rámu a závorníku).
Mě z toho pořád vychází, že bude hlavní část zbraně :D

Noo, stejně bude nejlepší si to zjistit na OSZBM a je klid ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů