AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1156 » čtv 25. dub 2019, 13:23

Ne že bych potřeboval být v opozici, ale v pouzdře na tom mám nasazeno plastové víčko z kanystru. Už druhé teda a červené, to první černé jsem kdysi zapomněl před střelbou sundat. 8-)



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1157 » čtv 25. dub 2019, 14:40

:) No právě,tomuhle jsem se chtěl vyhnout,je to další pakárna,na kterou musí člověk myslet,já vymýšlel že vykrouhám z korku špunt co bude na konci do kónusu aby tam co nejvíce vlezl,ale bylo mi jasné ,že by z toho byla jednou 223/5,56/špuntovka a měl bych korek až za krkem :lol: :mrgreen:

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#1158 » čtv 25. dub 2019, 14:42

Dotaz k tomu lineárnímu kompenzátoru. Chápu, že pro mě a lidi vedle mě je to komfortnější na uši a oslnění, ale pokud opravdu usměrňuje plyny (a zvuk) dopředu, tak by měl logicky zvyšovat zpětný ráz a tím pádem i zdvih zbraně po výstřelu. Je to tak, nebo výrobci umí tuhle fyziku nějak obejít?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#1159 » čtv 25. dub 2019, 16:53

no na .50 BMG bych si lineární kompenzátor nedal... ale .223 ještě nikoho kopancem nezabila

pokud budeš střílet IPSC tak lineární kompík taky asi nepoužiješ, ale pro taktiku nebo střelbu v řadě výhody jasně převyšují slabiny
(ale dělají se i kompíky s "návlekem", aby sis mohl vybrat, co zrovna potřebuješ)



Tjalfi
Příspěvky: 21

Příspěvek#1160 » čtv 25. dub 2019, 17:27

Ahoj,
nesetkal se někdo na našem území se značkou Alexander Arms?
Hlavně mě zajímá AR 15 .17 HMR, prosím o každou informaci co máte.
Díky moc.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1161 » čtv 25. dub 2019, 17:34

Majkl píše:Dotaz k tomu lineárnímu kompenzátoru. Chápu, že pro mě a lidi vedle mě je to komfortnější na uši a oslnění, ale pokud opravdu usměrňuje plyny (a zvuk) dopředu, tak by měl logicky zvyšovat zpětný ráz a tím pádem i zdvih zbraně po výstřelu. Je to tak, nebo výrobci umí tuhle fyziku nějak obejít?


Ne. Víceméně každé "ústrojí" na ústí o nějaké procento kompenzuje zpětný ráz oproti holé hlavni. Standardní flashhider jen asi o 1%, lineárni komp o cca 7-10% ale ten má hlavně jiný úkol. Dobrá úsťová brzda má účinek 50% špičková až 70%.

Na TTAG si Jeremy S. dal tu práci a otestoval účinek desítek brzd a kompů.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1162 » sob 27. dub 2019, 16:02

Toto:

https://www.guntweaks.com/mid-length-vs ... stems.html

je docela zajímavý článek,vysvětluje to logicky i to,proč mi nechodí v mojí 16" carbine lenght náboje laborované prachem S053 a v norincu se 14,5" carbine lenght to chodí dobře.
Taky jsem nevěděl to,že AR se 14,5" hlavní a carbine lenght má skoro stejný (stejně nižší) tlak na gasportu a je stejně dobře odlazená jako 16" mid lenght.
Oproti tomu 16" carbine lenght je už těžce přeplynovaná se všemi negativy,co s tím souvisí



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1163 » sob 27. dub 2019, 16:17

Som rad ze si sa nieco priucil :)

Teraz este musis zahodit tie GGGcka a kupit Frontiery alebo Hornady 55 gr FMJ ktore su velmi velmi slusne. Tiez z deutschlandu.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1164 » sob 27. dub 2019, 18:02

Re Machead no nevím,ale co se testovali Hornady 55gr FMJ tak oproti GGG 55grainu byla srovnatelná přesnost,rozdíl v rychlosti na hradlech obdobný , jen ty Hornady stály ,,nesmysl,, cca 1,7násobek ceny GGG...Na to, že je to vpodstatě zàkladní střelivo na training co v USA vychází na cca 9-11kč kus tak létají celkem slušně. . Frontiery jsou super, ale 68grainu HPBT....,,Obyč,, Frontiery 55grainu oproti GGG bez rozdílu... S tím přeplynováním Carbine lengh 16'' to bude as trochu složitější,jsou pušky co vztekle hážo nábojnice na třináctou a čtrnáctou hodinu a jsou pušky co se chovají klidněji bez jakýchkoliv úprav, stoprocentně spolehlivě fungují s jakýmkoliv střelivem a házejí nábojnice mezi 3až čtvrtou hodinu a to při střelbě stejným střelivem jako ty ,,vzteklejší,,... :) Důvod nechápu...Že by dle výrobce byla např menší či větší ,,díra,,pro odvod plynů z Lauru do gasbloku :?: :?: :?:



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1165 » sob 27. dub 2019, 18:16

Tak jsem z toho teda jelen,takže teď zase čtu,že GGG 55gr jsou v přesnosti stejné jako frontiery? ?No zítra mám zase testovačku GGG a navážek od 22,5grs do 24grs a výsledky,dá-li bůh hodím zas do přebíjení 8-)

To s těmi gas porty je pravda a myslíš si to dobře. Standart mil-spec gas port používaný Coltem by měl být 0.063",ale ostatní výrobci,co jsem vyčetl vrtají díry i 0,075" a většinou se objevují právě tyto dva průměry (u 14,5 i 16" carbine lenght stejné),u delších sytémů jsou díry větší.

tady jsou i tabulky nejpoužívanějších velikostí gas portů:

https://www.m4carbine.net/showthread.ph ... port-sizes

Což by právě vysvětlovalo to,proč některé pušky s daným nábojem jedou a některé ne

u MP 15 sport by měl být gas port prej těch 0,075",ale ruku do ohně za to nikdo nedá,jen všude samé odhady. Gas block kvůli tomu shazovat moc nechci,abych to změřil vrtáčkem. Taky by mě to zajímalo,protože teď řeším i nákup správně těžkého bufferu a velikost díry je pro to klíčová. Moc mi to hlava nebere,protože dle projevů u mě by to spíš odpovídalo tomu menšímu průměru



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1166 » sob 27. dub 2019, 19:50

Já ho za celou dobu taky nesundaval,ale až ho někdy budu muset sundat tak to udělám...taky to nemám nijak přeplynované a spolehlivost 100%...Otestováno i hodně ran bez čištění a furt se ta potvora ne a ne kousnout :lol:



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1167 » sob 27. dub 2019, 21:58

Ještě pro upřesnění/psal jsem o testování kompletních továrních nábojů,
vůbec nezpochybňuji že Machead má lepší výsledky při přebíjení se střelami Hornady 55 grFMJ a Hornady Frontier, ona je to celkem věda a je to i o stoupání,délce hlavně, apod ;)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1168 » ned 28. dub 2019, 05:37

Bacha, pisem o juhoafrickych pomedenych Frontier strelach, nie Hornady Frontier tovarne naboje. Tie juhoafricke Frontier lietaju vyborne lebo maju dlhu vodiacu cast (neni to boattail) takze aj z 1:7 idu ustabilizivat. Cena 8 centov (2 kc), cena naboja 18-19 centov (4,6 kc)

Hornady 55 gr FMJ strely su niekde inde nez GGG strely a aj s nimi ide v 1:7 urobit velmi dobry nastrel. Z nemecka vyjdu po 12 centov/ks (3 kc) vratane dopravy co robi naboj za 22 centov (5,6 kc). Nie taka uspora ale stale dobre.

Potom definitivne super 68 gr. Hornady BTHP alebo za podobnu cenu 75 gr. BTHP. To je uz aj nieco, co Zarozak hladal ako univerzalne strelivo. Len to nie je na financnu usporu. Kazdopadne strela za 23 centov (5,7 kc), tzn. cely naboj do cca 32 centov 8,2 kc). Teda cena najlacnejsich shitnych Barnaulov ale kvalitativne niekde uuuplne inde.

Ku gas portu - jo, niektory vyrobcovia (velka vacsina lacnych karabin) dava vacsi gas port co sposobuje preplynovanist pusky. Ja som skor hovoril o pouceni sa s dwell time a (ne)funkcnostou rychlo horiaceho prachu v dlhsich laufoch. Situaciu s gas portom este zhorsuje carbine lenght system u 16”, kedze tam to velmi trpi tlakmi a teplotou a casom dochadza k erozii gas portu a puska je este preplynovanejsia. Ako som povedal, tu pomoze jedine stavitelny gas block. To bola prva vec, ktoru som na svojej prvej ARke riesil, ked som o tychto veciach vedel prd a kupil ju aby som sa potom poucil rovnako ako Zarozak :)



cema
Příspěvky: 53

Příspěvek#1169 » ned 28. dub 2019, 20:34

Mam ustovou brzdu NYX 556 ze Slovenska a funguje skvele, ale hlucna je samozrejme taky. Povedla se mi pri nastrelovani jedna rana bez sluchatek a chvilku jsem nevedel, co se deje a kde jsem o nekolikadennim piskani v usich ani nemluvim.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1170 » ned 28. dub 2019, 23:54

Mam 16´ carbine 1/8 a nabojnice litaj krasne mezi 3-4 hodinu, strilim klasicky 55 od SB... nepride mi ze to je preplynovany, soustrel cca 2cm na 50m

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů