AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#2176 » pát 19. úno 2021, 13:14

xbran: Omlouvám se za to citování. Tvůj typ odkazování beru :). Nemám rád rady typu, použij google, už se to tu řešilo atd. . Teď mám ještě pár dnů napilno v práci a pak začnu videa sledovat. Teď by to bylo jen že bych si ho pustil a asi bych toho moc nevstřebal.

Sarkafarka.Loupeznik: Děkuji. Začnu YT videem/seriálem. Pokud bych si teď mohl dovolit říct co se mi "líbí" tak je to ar 16palců a nějaké LPVO. Možná proto, že by to skutečně mohlo bejt ještě na něco akčnějšího.

Je tu pro mě fakt mraky otazníků. Do toho se dostanu, jen potřebuji, aby už někde bylo otevřeno a já si mohl něco osahat - což je pro mě nejlepší věc.

Díky

j.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#2177 » pát 19. úno 2021, 13:52

jakub: chapu ale je to jako s kazdou novou veci - jak si v tom udelas system tak uz to pude samo :) tak hodne zdaru!



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#2178 » pát 19. úno 2021, 16:58

Děkuji! :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2179 » pát 19. úno 2021, 18:31

Na jaké skla koukat? Řeknu ti to velmi zjednodušeně,ale z vlastní zkušenosti.......Prvně si musíš ujasnit, co a jaké velikosti cíl chceš zasahovat. Pokud ti postačí zasahovat cíle velikosti ležící figury a to i n ablízko,tak LPVO ti postačí na skoro všechny aplikace, které AR může nabídnout........Pokud potřebuješ trefovat na 300m cíl o velikosti pomeranče a na 100m velikosti 20/50kč nebo celkově max 1 MOA, tak musíš určitě koukat po regulérním, plnotučném puškohledu se kterým si ovšem nějak akčněji a na blízko prostě nezastřílíš.....jde to řešit offsetovýma mířidlama, kolimátorem a všlijakou havětí. Ale to jsou věci, které já vůbec neuznávám, potřebuji mít flintu co nejjednodušší, nejhladší a nejlehčí v rámci svých možností a účelu na který je postavena,možná ještě záložní mířidla a rychle shoditelný kukr ano. Co se osnovy týče, tak po zkušenosti s 300blk a střelbou s velkým nadsazením, bych už jinou osnovu než mil-dot nebo Mrad, ale zásadně až do samotných konců okuláru nebral, protože nahovno mi je nějaká osnova někde uprostřed skla, když je mnohdy nadsazení tak vysoké, že jsem už úplně mimo ni a jelikož nechci klikat, tak už nemám podle čeho odhadnout ;)



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#2180 » pát 19. úno 2021, 18:36

Děkuji za reakci!

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 242

Příspěvek#2181 » ned 21. úno 2021, 09:19

Trochu se vrátím k zásobníkům - máte zkušenosti s Hexmag? Tady na fóru nic není, celkem se mi líbí, prý jsou kvalitní (např. recenze tacticoolna na zásobníky AR 15, jenomže u youtuberů člověk fakt nemůže poznat, kdy je to skrytý marketing) a cena je až podezřele dobrá...



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#2182 » ned 21. úno 2021, 12:08

Ahoj. Pouzivam AR-15 SERIES 2 30-RD MAGAZINES GRAY od Hexmagu v Antregu a nemam vytky. Byly jednu za 350Kc na brownells tak jsem to riskl a chodi dobre.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2183 » ned 21. úno 2021, 15:03

Taky jsem kdysi koupil jeden na vyzkoušení, ale od té doby jsem na něj už nenarazil... I mně chodí spolehlivě, ale nejde ten jeden kus brát moc vážně jako doporučení spolehlivosti... Na YTB a US webech je občas proprán jako ne tak kvalitní jako Magpul... Takže na střelnici asi fajn, život bych ale svěřil spíš Magpulu...

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#2184 » ned 21. úno 2021, 19:14

Magpul bych urcite neprecenoval :D

https://www.youtube.com/watch?v=CVe7d7xJdAo



getsome
Příspěvky: 614

Příspěvek#2185 » ned 21. úno 2021, 19:29

Magpul Gen3 je dost spolehlivý pro bojové nasazení v USMC i 601. SkSS. Hexmagy jsem u žádné armády ještě neviděl.

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#2186 » ned 21. úno 2021, 20:13

Jo kdyz je mas na jedno pouziti a nakupujes je za cenu blizko 0, tak jsou jiste fajn.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2187 » ned 21. úno 2021, 20:27

No tak nam sprostym pan urcite vysvetli, ktore zasobniky su to najlepsie a ktore on ako operator DEVGRU pouziva kazdy den v bojovom nasadeni.

Ci?

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#2188 » úte 23. úno 2021, 00:05

Mozna by to chtelo nepromitat svoje ego do znacky vyrobce plastovych zasobniku.
Magpul prisel s excelentni marketingovou kampani ze ktery tezi do dnes a s uzasnym pomerem vykon/cena to ale neplati u nas. To prvni ale ano, jak jsme se mohli presvedcit pri zasobnikovem silenstvi. Magpul zasobniky se nekde zacali prodavat i skoro za dvojnasobek, ostatni moc v cene nerostli nebo dokonce klesli.
Failu pmagu je plny internet, jenze kdyz stoji cca 200kc a magpul ho i po letech vymeni, tak to nikdo moc neresi. Je to proste spotrebak, ktery odpovida us cene. Hexmag jsem nikdy nemel, ale klidne muze byt stejne dobry nebo i lepsi, kdyz prisel pozdeji. Uricite se ale smeju reklamnimu sloganu, ze kdyz jde o zivot tak magpul.
Btw u usmc byl pmag schvalenej k pouziti teprve relativne nedavno, nakou dobu byl i vylozene zakazanej.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#2189 » úte 23. úno 2021, 09:17

no ja souhlasim s flamem - za me ukazka jejich 'mag pulu' ktery se mi rozpadli pri manipulaci hned prvni den:
magpul.png
- a ted tomu sverte svuj zivot - nerikam ze je magpul spatnej - ale proste je potreba se na to divat jako na spotrebni zbozi ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2190 » úte 23. úno 2021, 09:43

To flame: Kde a kým byly PMAGy zakázané? Vím jen o 9 let staré zprávě TACOM, která byla dost neadresná a posléze i upravená, protože se proti ní zástupci amerických ozbrojených složek ohradili a Pentagon na to záhy reagoval s tím, že PMAGy mohou dál být používané... A všichni ti vojáci v Áčku, kteří si je pořizují, se s tebou tak dost pravděpodobně nesmějí, proč asi???
To xbran: Ale nikdo snad ani netvrdil, že zásobníky jsou cokoli jiného, než spotřebák... Jen že dokud nebude Hexmag ozkoušenej a prověřenej tak, jako je Magpul, že asi radši ten druhej(nic proti souběžnému "samotestu" Hexmagu ;) )... Nikdo neřekl, že je nějaký typ zásobníku naprosto 100%... Žádný takový alespoň neznám...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů