AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1696 » pát 22. kvě 2020, 13:50

Na to,co píšeš ti asi postačí medium profil,ale pod medium bych už nešel. U 18" bys už neměl ladit žádný gas system-ne nutně.U puškové délky toto již netřeba.....resp. nedovedu si představit jakou hovaďárnu by tam musel výrobce vyvrtat, když už tak je tam u této délky systému a dwell timu díra jak do p..ele, aby to bylo nějak přeplynované a musels to škrtit stavitelným GB. Maximálně budeš muset vyhodit ten H2 pufr a vrátit tam standart carbine,kdyby to přece jen krátce chodilo....



touslam
Příspěvky: 11

Příspěvek#1697 » pát 22. kvě 2020, 15:12

Tak to by mohla stačit ta Faxon Gunner. Od extensionu to ma government profil ke gas blocku, který je .625 a od něj k ústí hlavně je profil pencil.

https://www.brownells.cz/AR-15-GUNNER-BARRELS-AR-15-GUNNER-Barrel-18-556-NATO-Rifle-Length-4150-QPQ-FAXON-FIREARMS-556-mm-NATO-1-8-15-lbs-Pencil-1-2-28-100802009



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1698 » pát 22. kvě 2020, 18:38

To není dobrý počin,pokud z toho chceš mít DMR a střílet solidní mířenku,drž se toho medium profilu jakožto minima. Hledej ty profily jednoduchých tvarů, stejně tlusté od extensionu po gasblock. A i od GB po ústí, aby to mělo alespoň 18mm v průměru kvůli tepelnému namáhání,které je největší právě v té hrubé části a pak taky,ať je co nejmenší výkmit i po zahřátí laufu. Ty bull profily atd. jsou už zbytečně těžké a z pušky se pak stává víceméně hbitě nepřenosná lafetovaná věc. Ty tenké gunner, pencil apod. zase švihají jako prase a po zahřátí rozhazují rozptyl nebo POI,to je zase určené pro jiné účely a časté nošení kvůli váhy

https://www.ar15.com/forums/ar-15/HBAR- ... 27-709704/?


https://www.youtube.com/watch?v=0yzKLyARNeU

Ono ne,že by to z tužkou bylo nepřesné.....jen to během střelby neudrží malý rozptyl tak dlouho jako těžší profily. Taky dle US for má údajně těžší profil vyšší životnost vývrtu kvůli tepelnému namáhání při větší sadě. Nevýhoda je,že když už se pořádně nažhaví,tak taky déle chladne



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1699 » sob 23. kvě 2020, 05:21

Na Faxon a Brownells sa vyprdni, to su hlavne kovane za studena. Ak chces presnost, chces vrtanu hlaven (button rifled). Ballistics Advantage, Criterion Barrels, JP. Alebo u nas od Vasecku dostupna hlavnovina Hardy, staci si dat urobit komoru a korunku.

Nezabudni, ze okrem riadnej hlavne (a pravdepodobne novej pruziny) budes potrebovat inu tycku vedenia plynov, to je logicke. Ale na “odstrelovacku” urcite aj inu spust, tam si tiez priprav aspon 10 tisic.



touslam
Příspěvky: 11

Příspěvek#1700 » sob 23. kvě 2020, 06:43

Jak už jsem v jednom postu psal, puška bude DMR. Proto jsem slovo odstřelovačka psal v uvozovkách.

Nakonec budu vybírat mezi Balistic Advantage a Cryterion. Láká mě ten Hanson profile od Balistic Advantage. Navíc je hlaveň už i s gas blockem.

Novou, delší, plynovou trubičku jsem nezmiňoval, protože to je jasné. Jinou spoušť mám v pušce už nyni - 3.5 libry a na DMR si myslím, že to stačí.

No a ještě se uvidí, jestli se bude muset koupit jiná pružina. Jak psal zarozak, tak snad ne.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#1701 » sob 23. kvě 2020, 07:01

No treba u teto hlavne od faxonu https://faxonfirearms.com/match-series- ... extension/ je psano, ze je button rifled.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1702 » sob 23. kvě 2020, 08:16

Tak robia a ani amici nepisu ze su zle, aj ked hodnoteni je malo. Ale je to za rovnaku cenu ci vyssiu nez Criterion takze je to na rozhodnuti kazdeho sudruha :)



gabriel24
Příspěvky: 37

Příspěvek#1703 » sob 23. kvě 2020, 16:51

ahoj, niekto skusenosti s Izraelskou Emtan? piestova ar15 za cca 1900eur 14,5"



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1704 » sob 23. kvě 2020, 17:54

za tu cenu mas DD alebo BCM…

Alebo ak chces silou mocou piest, tak VARku, kde kvoli proprietarnym dielom oboch (ci Emtan ci VAR) budes mat urcite menej problemov nieco zohnat (vpodstate ziadne problemy) kdezto s tym Emtanom mas smolika…



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1705 » sob 23. kvě 2020, 18:23

Hele, jak pise Mac. Pokud neni neco, proc tu Emtan chces (vzhled ci neco jineho) tak V-AR. Vyroba v CZ, skvely support. Pak jeste Antreg, sice pujde jeste asi o 400 eur vyse, ale uz hodne vymazlena zbran, servis take CR. V pistu skvele volby;-)



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#1706 » stř 27. kvě 2020, 19:16

Tusite prosim nekdo, zda JP Rifles prodava nekdo jiny krom pana vecne druheho? Nemam s nim dobre zkusenosti a tak bych se nejradeji bavil s nekym slusnejsim...

Kolega dostal chut na ARko, ma docela slusny rozpocet-chce top kvalitu, nizkou vahu a slusne chovani pri strelbe. Prijde mi, ze ty posledni dve podminky jdou trosku proti sobe, ale co uz...zakoukal se do tehle:

https://eshop.bestpatron.eu/223-rem-tat ... nou-zbran/

Ja v zivote JP v ruce nedrzel, tak nemuzu soudit, ale slibil jsem, ze se poptam zde.
Snazim se ho tlacit do V-ARky, se kterou mam dobrou zkusenost (i kdyz je to pist), ale tam to asi shori na te hmotnosti.
Jinak jsem koukal, ze spachal Vosatka i plynovku, ale cenove to vypada zhruba na urovni te vyse uvedene JP...s ni ma nekdo zkusenosti? Idealne s kratsi hlavni...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1707 » stř 27. kvě 2020, 19:27

Ahoj,

Michal je svůj ale nemyslím že je neslušný... Jinak pístovku mu necpi pokud chce top chování při střelbě a nízkou váhu (bohužel vahou a chováním ho predčí kdejaké DI AR i v nižší třídě s MID gas)...Tak není top ani jedno. Jinak DI-VAR je prostě čistokrevný sporťák s top zpracováním od Pavla Vosátky ale zkušenotí s tím bude pramálo, kdežto JP je prostě prověřené, top laufy, spouště a je to mil-spec takže záměna dílů s kdečím si zamane. Délka laufu se u DI odvíjí od gas systemu, takže to chce pro klidné chování MID ideálně RIFLE.. Takže od standardně 16" výš (ale občas je 14,5 v MIDu)..



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1708 » stř 27. kvě 2020, 19:46

No, pokud má rozpočet na JP, tak supr. Prvně bych ale doporučil střílet z ultralightu. Já měl možnost z JP a k tomu byla ještě potuněná o spoušť, pak pružina buffer tube. Cena za vše prý 115 000 Kč a jako, no prostě střelba jako z malorážky a při tom je to 223. Já koukal, neuvěřitelné. Ale by mi řečeno, že před tuněním to skákalo, že to bylo nic moc na dynamiku. Tak ať aby nebyl zklamán chováním zbraně... Sporťák od pana Vosátky ve 17,75" jsem měl také možnost. Nádhera. Zpracování opět top, chování při střelbě pecka. Ale já nečistím:) a váha mi nevadí, takže mám písťáky... S Michalem mám také dobré zkušenosti... pokud nemáš nějaký spor, tak doporučím se domluvit na návštěvě. Vždy mi Michal vyšel vstříc.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1709 » čtv 28. kvě 2020, 05:19

Ja s nim mam taky dobre zkusenosti....
Jinak moje lacina shitova ar taky skakala,ze to az mozny nebylo a ted jen zavibruje obraz v puskohledu,jako u malorazky.Reseni bylo snadnejsi nez by kdo cekal :lol:



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1710 » čtv 28. kvě 2020, 05:26

Obycajny kompik Miculek od DPMS a stavitelny gas block skludni akukolvek AR uplne spolahlivo. A za par korun. Pokrocilejsi si nechaju ofrezovat nosic zavornika a daju adekvatny buffer.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti