AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Valoun
Příspěvky: 5

Příspěvek#1741 » stř 3. čer 2020, 18:00

Dobrý den,

Projíždím už nějakou dobu shopy a pořád nevím jak se s tím poprat. Chtěl bych si pořídit dlouhou, ale nějak se v těch značkách neorientuju, takže pokud by mi někdo dokázal poradit budu moc rád.

Požadavky:
Hlaveň minimálně 14
Náboje 223 rem
Cena do 40.000,-

Užití hlavně pro radost ze střelby, ale časem bych chtěl zkusit i nějakou soutěž.

Střílel bych momentálně tak 100-150 nábojů měsíčně.

Zatím se mi vizuálně líbil v téhle cenové stag 15 a sig m400, ale netuším jak je to s díly, spolehlivostí atd.

Samozřejmě pokud bych se dostal na nižší cenu budu jen rád.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1742 » stř 3. čer 2020, 18:19

Na taketo domace zuvanie mate toho v CR velmi vela.

Domaci Perun za par eur.
DPMS, Ruger, Smith&Wesson MP-15…

O 10 tisic viac mas uplny luxus BCM…

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#1743 » stř 3. čer 2020, 18:32




Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#1744 » stř 3. čer 2020, 18:35

Pokud bych chtěl levnou AR-15, ale podle všeho kvalitní, podíval bych se i na Windham weaponry. Co jsem viděl jejich model za cca 25000, tak za ty peníze vypadá železo lépe než Ruger, na jejich stránkách je dokonce rozepsané materiálové složení. Osobní zkušenost mám ale jen s Rugerem, ten byl svého času za 20000 super kup (dle mě).



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#1745 » stř 3. čer 2020, 19:07

to Machead: Nebavime se tady o zbrani za 120k, ale maximalne za 90, spise mene. Je to sice taky dost, ale rozhodne ne tolik, kolik rikas

to izer: No ono taky dost zalezi, kdo to “value for money” definuje. Ja tou jeho malorazkou taky strilim a musim rict, ze predstava podobne tezke AR-15 se mi zacina libit cim dal tim vic. JP ultralight uz je pro me zbytecne drahej, ale ta 2A Armament me celkem laka...ze ja sem se na nej uplne nevys*al, mohl jsem mit klid!

Nesel bys pod 16”, tim myslis hlaven, jo? No ony ty ultralighty stejne kratsi nebyvaji. A pokud bude vepredu titan, ani by nemusela byt tezka na predek a tudiz pohoda.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#1746 » stř 3. čer 2020, 19:08

Valoun píše:Dobrý den,

Projíždím už nějakou dobu shopy a pořád nevím jak se s tím poprat. Chtěl bych si pořídit dlouhou, ale nějak se v těch značkách neorientuju, takže pokud by mi někdo dokázal poradit budu moc rád.

Požadavky:
Hlaveň minimálně 14
Náboje 223 rem
Cena do 40.000,-

Užití hlavně pro radost ze střelby, ale časem bych chtěl zkusit i nějakou soutěž.

Střílel bych momentálně tak 100-150 nábojů měsíčně.

Zatím se mi vizuálně líbil v téhle cenové stag 15 a sig m400, ale netuším jak je to s díly, spolehlivostí atd.

Samozřejmě pokud bych se dostal na nižší cenu budu jen rád.

A musi bejt nova, nebo muze i z druhy ruky? Pokud muze, tak za 40k se uz necha sehnat V-ARka...teda pokud chces pistovku



Valoun
Příspěvky: 5

Příspěvek#1747 » stř 3. čer 2020, 19:33

To antonspelec:
Nová být nemusí, ale radši bych kdyby byla jsem v tomhle trochu paranoidní a těch 40 je horní hranice mých možností, takže kdybych se dostal třeba na 25-30 budu radši.
Šlo spíš o to že vůbec neznám a netuším co můžu čekat od firem jako: new frontier, Bushmaster nebo dpms, apod.
Stag Arms a sig znám a vím že bych si hlavu pak o zeď nemlátil, ale v rámci úspor jsem chtěl vědět jaký jsou jiný možnosti.
Nejsem žádný odborník, takže chci koupit pušku hodit na ní optiku a bez úprav a výměn aspoň rok spokojeně střílet než bych začal s nějakým upgradem.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#1748 » stř 3. čer 2020, 20:07

Mnoo bez toho, abys tomu dal pár mesicu, cetl, cetl a cetl. Sem si neco osahat, a cetl a cetl a cetl, se k nicemu kloudnymu nedoberes. :)

Ujasni si:
AR vs AK vs SA58
Píst vs plyn
délka: 14,5, 16. Víc už asi ne.
Vzhledem k tomu co od toho chces ti odslouzi temer cokoli. Takze posledni kriterium je jak se ti líbí, protoze stim budes strilet TY. Tj. pokud najdes komplet, ktery ma pazbu co se ti libi, cool "dírky" v předbazbí, pěkný logo, tak to vem.

Pokud bys přeci jen šel hloubš, tak řeš co je to za hlaveň (chrom, nitrid, atd. ), jakej je tam spousták?

Ale 1500-2000 ročně zvládne každá. Budeš přebíjet? Jezdit na závody? Stejně na první netrefíš správnou flintu. Jestli tomu propadneš, začneš šetřit na něco 80+ :)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#1749 » stř 3. čer 2020, 20:19

Kedze je dotaz vo vlakne AR15 obecne, predpokladam ze sa dotazoval na ARko, nie na 58 ci AK :-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#1750 » stř 3. čer 2020, 20:21

Ne. On zalozil obecne vlakno jinde a nenapsal zda Ar, nebo ne. Proto sem to radsi napsal.



Valoun
Příspěvky: 5

Příspěvek#1751 » stř 3. čer 2020, 20:29

To Blacky:
Určitě nechci AK ani SA58
Píst nebo plyn nevím.
Hlaveň těch 16 by byla tak akorát no.
Přebíjet budu určitě.
Kdybych řešil vzhled nějak víc, tak mám vybraný scar za 175k, ale to by mě drahá nejdřív vyhodila a pak mě s tím rovnou zastřelila. :-D

Jasný, že netrefim na první dobrou a za tyhle prachy dokonalost, ale rád bych něco funkčního.
Ten windham weaponry taky nevypadá za tu cenu špatně, jen jestli s tím má někdo zkušenost.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1752 » stř 3. čer 2020, 20:31

Tak - mám dojem, že nějaké dpms se dá sehnat i za dvacítku, do začátku...



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#1753 » stř 3. čer 2020, 21:27

Valoun píše:To antonspelec:
Nová být nemusí, ale radši bych kdyby byla jsem v tomhle trochu paranoidní a těch 40 je horní hranice mých možností, takže kdybych se dostal třeba na 25-30 budu radši.
Šlo spíš o to že vůbec neznám a netuším co můžu čekat od firem jako: new frontier, Bushmaster nebo dpms, apod.
Stag Arms a sig znám a vím že bych si hlavu pak o zeď nemlátil, ale v rámci úspor jsem chtěl vědět jaký jsou jiný možnosti.
Nejsem žádný odborník, takže chci koupit pušku hodit na ní optiku a bez úprav a výměn aspoň rok spokojeně střílet než bych začal s nějakým upgradem.

No, tak pokud takhle nevis, osobne bych asi napsal tady do vlakna, kde si lidi chteji z neceho vystrelit, poptavku na par vybranejch pusek a proste si sel prasknout. U tech nejrozsirenejsich v te cene 20-40k se jiste nekdo najde, kdo pujci k vyzkouseni. Bez toho bych se asi dal nehejbal-i kdyz teda pokladwm za samozrejme, ze mas nastudovany katalogy, recenze, videa apod. Teda tak to aspon delam pri vyberu zbrane ja.
U me byla volba jasna-stacilo mi jednou zkusit V-ARku a hned jsem vedel, ze ji musim mit...navic dobrej pocit z toho, ze dam vydelat ceskemu vyrobci. V tomhle jsem patriot. A kdyz to nejde, tak aspon EU firma a kdyz ani to ne, tak aspon USA firma. Nic jinyho mi nesmi pres prah. Ale kazdej to ma jinak samozrejme.
A jeste stran te pusky z druhe ruky. Ja osobne bych se V-ARky nebal...ta zbran je fakt dobre postavena a prakticky blbuvzdorna. Navic pokud narazis na cloveka, co se umi k vecem chovat, slapnout vedle skoro nejde.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1754 » stř 3. čer 2020, 21:29

Co třeba Savage Arms? Sám, ač naprosto spokojený majitel DD, pokukuju ještě i po Savage MSR 15 Recon. Za ty prachy... ;) 8-)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1755 » stř 3. čer 2020, 22:30

Ještě je taky důležité jestli tvůj rozpočet 40K je jen za flintu nebo i nějaký ten ne nezbytný,ale dost důležitý equipment?

Ono totiž např. při použití pevných mířidel se u AR poměrně brzy-pokud tedy budeš dělat správně svou práci,dostaví jakési rozhraní,kdy narazíš na svůj limit a flinta bude chtít a taky na to bude mít,posunout se dál. Obzvlášť pokud chceš tedy přebíjet a při nekonečném boji s odladěním střeliva skutečně poznat vůbec nějaké rozdíly v navážkách,komponentech atd.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů