AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#1936 » čtv 17. zář 2020, 11:48

Díky!

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#1937 » čtv 17. zář 2020, 11:52

Řeší se to všude a řešení to nemá. 7,62 je zatím dostupné a levnější. Nejdeš do války, tak neřešíš hmotnost, energii atd. Pokud ti nevadí kosa, tak si jí pořid. Na 5,45 zapomeň, leda pokud jsi fanda Kalacha. Sehnat se daj i za slusnou cenu. Je otazka co budoucnost. ,223( 5,56) je drazsi, lehci, az na vyjimky pro AR. Pokud se ti libi a chces mit o trosku vetsi moznost skladat si pusku, tak tohle.

Spolehlivost - nesouvisí s ráží (až na výjimky). S neposranou puskou funguje vsechno. Zavadu si obvykle způsobí sám střelec.
Přesnost - dtto. Do 200-300m letí všechno "rovně". Dál už jsou spešl ráže i zbraně.
Dostupnost - AR, SA, AK
Potenciál - myslím, že Ar tj. ,223 má největší výhled. Ale i ostatní v horizontu tvého života bude.
Cena viz výše.

:)



Pavel0965
Příspěvky: 38

Příspěvek#1938 » čtv 17. zář 2020, 12:19

Díky za shrnutí, můj favorit je zatím 223.

Cena sice vyšší ale je to proměnný faktor, který se může kdykoliv změnit. :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1939 » čtv 17. zář 2020, 21:58

To jsou dost různorodé požadavky na jednu zbraň.....


Účel pušky bude taktická a dynamická střelba -> požadavky:

- Spolehlivost (co nejmenší závady).........AK
- Přesnost........................................AR
- Dostupnost.....................................SA
- Potenciál do budoucnosti.........potenciál nemá nic z toho,protože všichni těžce brojí proti tomu,ale do nějaké nejbližší budoucnosti asi AR i když i tu začíná být a už vidět dost velký problém s dovozy a dostupností
- Cena............................................AK

Ráže .223 je dobrá volba a když už nic jiného,tak je alespoň dost přesná a to citelněji než ty ostatní jmenované



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#1940 » pát 18. zář 2020, 09:53

Nemyslím si, že v dnešní době je SA nějak dostupné, není toho tolik co bývalo, plus dostupnost případného tunningu je tragická, dostupná je leda z druhé ruky a člověk neví, co s tím kdo dělal a co to má za sebou. Jediné z čeho má smysl dnes vybírat je mezi AR a možná tím AK.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#1941 » pát 18. zář 2020, 11:03

S dodatkem, že AK se zase tolik nedováží a výběr je docela malej. .)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1942 » pát 18. zář 2020, 13:17

Z druhé ruky samozřejmě tu kosu. Určitě je mezi lidma na prodej spousta kusů,které někdo jen svátečně provětral a přitom vybraný kvalitní kousek......kosy byly u nás dlouhou dobu obecně boom a kupovalo se to jak rohlíky na krámě za ceny rohlíků na krámě.Kosu má prostě skoro každý střelec

Oproti tomu AK se dovážely jen občas v nějakých ne extra velkých množstvích,je jich podstatně méně vidět na střelnicích a hvězda AR začíná pohasínat dřív než se dokázala pořádně rozjasnit( ne,že by byl nezájem lidí,spíš naopak......ale světová situace diktuje jiné podmínky a co se jednou utne se už jen horkotěžko znovu rozjede)
Bavím se o situaci u nás a evropě obecně. Všimli jste si vůbec někdo,že v říši nedávno implementovali a už tam nikdo nikdy nekoupí ani ten blbej 30r banán? Nebo,že Brownells je pokrouhaný tak na 1/3 výběru,co tam byl kdysi? A ať nikdo netvrdí,že corona nebo BM....fabriky jedou víceméně stále dál jak u nás tak i ve světě



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1943 » pát 18. zář 2020, 19:24

Pohasinat nic nepohasina. A co si v risi vymyslia je ich problem. Neposeriem sa z bandy byrokratov, co pred par desiatkami rokov boli komunizmom nasiaknuti studacikovia plateni KGB.

Taki ludia nam predsa nebudu kazat co mozem vlastnit.

Kto je z nich posrany nech sa paci, ale ja som toho nazoru, ze som si sam sebe panom a nikto mi nebude hovorit co smiem a co nie. Moralne sme zarucene o 200 urovni vyssie.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1944 » pát 18. zář 2020, 19:50

Stop OT

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#1945 » pon 21. zář 2020, 15:18

Hola kdo tu před nějakou dobou shanel něco ala M16? https://www.guns-trade.cz/puska-samonab ... xKxKPcWz7g

Jen teda ta cena je holt za "značku" .)



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#1946 » čtv 24. zář 2020, 19:24

Dobrý večer,
pořídil jsem AR 15 od DPMS a potřeboval bych poradit, resp. budu rád za zkušenosti co se mířidel týče. Postupně samozřejmě hodlám investovat do něčeho konkrétního, ale potřeboval bych obyč. iron sights, pokud možno finančně nenáročné, abych než nastřádám prostředky na kvalitní optiku mohl chodit alespoň trochu "slušně" střílet (přece jen samotná muška je takový bazál, který me neuspokojuje) Samozřejmě, že na netu je toho spousta k pohledání, ale píšu sem, jelikož konkrétní zbraň má trochu "problém" s vysoko postavenou muškou kvůli, které často mířidla nesedí. Budu rád za jakýkoli postřeh, moc děkuji a zdravím

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1947 » čtv 24. zář 2020, 19:30

Tady taky záleží na co to chceš, co chceš střílet ......... budeš to mít na dynamiku ??? levným kusům se vyhni , jinak se třeba zamysli nad tímto než koupíš nějakou blbost a vyhodíš tisíce , ale opět je tu otázka na co to chceš ???

Puškohled Vortex Razor HD GEN II-E, 1-6x24, osnova JM-1 BDC



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#1948 » čtv 24. zář 2020, 19:33

P.S. jde mě o zadní hledí, nechci ze startu předělávat celý mechanismus odběru plynů i s muškou



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#1949 » čtv 24. zář 2020, 19:34

Tak samozřejmě, něco podobného co posíláte je finální představa, ale prostředky na to teďka nemám, proto jsem psal příspěvek právě na nějake "low endovější" záležitosti. Jsem si toho vědom, že to bude jen totální základ a ostatně je to nazýváno jako nouzová varianta žejo:D. A co se týče char. použití - je to moje první dlouhá zbraň, jsem v tomhle začátečník, takže se teprve rozhlížím, ale chtěl bych prostě základní střelbu na střelnici na max 50 m ať si odzkouším zbraň jako takovou a podobně. Ale pokud myslíte, že celý "koncept" mám promyšlený špatně a je to fakt k ničemu, tak budu rád samozřejmě i za takový názor.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#1950 » čtv 24. zář 2020, 19:44

Super se střílí s origo A2 madlem. Myslím že těžko vymyslíš něco lepšího.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Melos a 21 hostů