AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1096 » úte 9. dub 2019, 08:23

Tak, mám V-AR s quad railem 14,5" a Eotechem XPS 2.0. Sůvička je v 16" (1:8 5R vývrt) i s optikou Vortex Crossfire II 1-4x24 a montáží Vortex Precision QR Cantilever lehčí o 180g. Zpracování má lepší V-AR ale, to se u pušky kompletně vyrobené na CNC a s cenovkou dnes již o 15k více než Savage dá čekat. Tím nechci říct že je Savage špatná, to vůbec, naopak mne velmi překvapila ve své cenové. Předpažbí MLOK je od Midwest Industries a je krásně štíhlé a dobře se drží. Pažba i pistolová rukojeť v základu od Blachawku, celkově bych hodnotil jako slušný základ, ale u mě tam půjde pažba Battlelink minimalist a jednoduchý Magpul MOE grip. Celá sestava BCG je s Nickel Boron úpravou. Záložní mířidla dodané s puškou jsou opravdu záložní, ale použitelná. Natahovací páka je základní Mil-spec. Tovární spoušťák mne velmi překvapil hladkým chodem, sice jsem jej vyměnil za Hipertouch Genesis, ale dovedu si představit, že by s ním byl leckdo spokojený. Defaultní flash hider jsem vyměnil za kompík M4-72 od Precision Armanent. Střelba je klidná, zbraň neskáče a při rychlém střílení dvoustřelů do IPSC terčů při prvním tréninku s ní, jsem byl obviněn že mám automat :lol: a přesto byl rozptyl dvoustřelu velmi přijatelný. V-AR více rozhazuje za záměrné a musím s ní střílet pomaleji ( i když to bude částečně rukama, uznávám ) Resumé je, že chci obě :D Na IPSC budu brát Savage alias "Sůvičku".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1097 » úte 9. dub 2019, 08:48

:clap: :thumbup: Vůbec to není špatné, za ty peníze slušná volba. Jediné z čeho mám trochu strach je ten Crossfire ll , je to úplně nejnižší řada...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1098 » úte 9. dub 2019, 08:49

Hele.. Je to jen na vyzkoušení jak mi sedne optika (cely leta strilim pres kolimator) a sehnal jsem jej za půlku skoro v cele zaruce. Zatim mne překvapil za dany prachy. Zázraky nečekám, ale zatim vyhovuje a kdyz vydrží dobre pro mne :) A montáž je uz předem slušná kdyby něco :)



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1099 » úte 9. dub 2019, 09:23

Jasný,já tenkrát koupil takhle Strike Eagle 1-6 a drží,kliká,svítí, jsem spokojen (za tu cenu). Na 1x je tam trošku ,,rybí oko,, ale dám 1,5x a zmizí,nehledě na to, že u bývalé meopty 1-4 x (meostar za 16000) to bylo na 1x taky! Pravda byl tam mírně ostřejší obraz , ale toť vše,žádný zázrak to není...Máš nějakou zkušenost s tou rychloupínací montáží? Přemýšlím o ní,mám Vortex také předsazenou ,ale na torxy, a pořád se povoluje (na pušce,kroužky držej) :(



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1100 » úte 9. dub 2019, 09:53

Ta montáž je od American Defense.Mám od nich montáž na Aimpointu a objektivně se tváří velmi bytelně a jejich QR systém je až řekl bych předimenzovaný. To ti dřív upadne z pušky hlaveň než ta montáž. ;) :lol:

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1101 » úte 9. dub 2019, 10:26

McFly: to je brzda a ne kompik :P

:thumbup:



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1102 » úte 9. dub 2019, 10:27

Fajn,kouknu na ní ;)

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#1103 » úte 9. dub 2019, 11:46

Dobrá volba. :-)

x20190409_114855.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1104 » úte 9. dub 2019, 15:55

Co to je za montáž?



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1105 » úte 9. dub 2019, 16:52

Dobrý večer, má tu někdo vlastní zkušenosti s Ruger Ar-556? Přemýšlím o ní, byla by to moje první Ar-15 na občasné rekreační provětrání na střelnici. Případně dá se v podobné relaci koupit něco lepšího?



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1106 » úte 9. dub 2019, 17:54

Na rugera ar 556 jsem taky koukal při výběru,ale na US forech dost plujou na ten proprietální delta ring z plastu,prej často praská a hlaveń je pouze chromoly ne tenifer. Já jsem nakonec vybral MP 15 sport II na který jsem nenašel na us forech snad jedinou vyloženě špatnou reakci a jako jo,není to nakonec tak špatné.Ještě to chce odstřílet tak 5tis. abych za to mohl dát ruku do ohně :lol: A taky byl dokonce levnější než ruger


Jinak bych měl dotaz,řeším nákup pružinek JP na brownells,které mám koupit? Ty zelené nebo ty růžovo-žluté??Které většinou kupujete??

Ten MP 15 má docela solidní spoušť v základu,tak tam nechci investovat do celého spoušťáku,myslím,že pružiny by mohly být dostačující na střelbu s oporou

Dík

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#1107 » úte 9. dub 2019, 19:20

Zelený jsou přímo pro spouště J.P.. Ty "růžové" jsou pro ostatní.Doporučuji, je to znát, zatím bez negativních zkušeností.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1108 » úte 9. dub 2019, 19:25

Ak zlte, odporucam vymenit len pruzinu spuste, nie kladiva, nemusi to potom odpalovat vsetky zapalky. Zato spust je tak lahka, ze som to hned prehodil len na pruzinu spuste, tak lahku spust nemam ani na Shadow 2.

Ruzovo zelena sada je komplet v pohode.

Kazdopadne po prelesteni nepoznam zasadny rozdiel voci Velocity Trigger ktoru mam v AR na IPSC. Nie je to zla spust, naopak, ale ked je mozne pruzinami ist na 90 % kvalit kontajnerovej tak nie je co riesit.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#1109 » úte 9. dub 2019, 20:33

Hm, tak to jsem se toho o té Ar-556 moc nedozvěděl.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1110 » úte 9. dub 2019, 23:15

No ale růžovo zelená kombinace tam není.U některých tam píšou,že se standartem nemusí přinést zásadní změnu a u některých,že nemusí dobře odpalovat tvrdé primery,tak jsem z toho úplně honza jelen :mrgreen:

Jsou v podstatě tyto 3 možnosti,tak kterou?

https://www.brownells.cz/AR-15-SPRING-S ... -452000104

https://www.brownells.cz/AR-15-REDUCED- ... -452000007

https://www.brownells.cz/AR-15-SPRING-S ... -452000105

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: alpi76 a 30 hostů