AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1411 » čtv 5. zář 2019, 11:23

To takhle nemůžeš brát. Mě stála puška 40 a tuning na ní dalších 40 a to nepočítám kolimátor a zvětšovák 8-)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1412 » čtv 5. zář 2019, 11:39

Ale šak jo, když jsou zdroje a manželka netuší kolik to stojí, tak dobrý. Jen myslím že cpát na "entry model" komponenty z JP je celkem šílenost. Asi jako na Fabii rvát výfuk z Lamba (kdyby to šlo).



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#1413 » čtv 5. zář 2019, 11:45

To je samozřejmě pravda. Na druhou stranu pokud je holý lower, upper, hlaveň a sestava závěru dobrá a kvalitní tak se dá výměnou ostatních součástek získat dobrá puška protože na těch ostatních součástkách výrobci nejčastěji šetří.



kokosak
Příspěvky: 26

Příspěvek#1414 » čtv 5. zář 2019, 13:17

:-D 1/3 ceny ?? tak zas tak zlý to snad není. Kupoval jsem model osazen doplň. magpul a dal za ni 32 tis..
Ale ta věc od JP je na mě asi moc.. i když věřím, že by to za to stálo. Koukal jsem na Brownells a vyberu asi něco ekonomičtějšího ... snad to bude fungovat, každopádně díky moc za tipy



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#1415 » čtv 5. zář 2019, 13:55

Já se právě hned koukal co ta SW koštuje a v základu jsem ji dohledal za 24 - no a neumím počítat, pač to pak není 1/3, ale 1/4 (kaju se, bez kalkulačky jsem evidentně marnej). I tak je to vzhledem k ceně holé pušky celkem ranec. Souhlas s postupem po ekonomické cestě - za rozdíl už je celkem kupa krmení.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1416 » čtv 5. zář 2019, 17:42

kokosak píše:Přidám mojí první negativní zkušenost se SW mp15 sport II.. Po nastřílení víc než 2000 ran začala puška skuhrat a i kultivovanost výstřelu byla najednou jinde. Rozhodil jsem ji ještě na střelnici a rozpadá se mi buffer :-(. Pružný kolík vylézá a vydírá buffer tube. Po zatlačení je to po pár rannách to samé... No jo za co jsem si plácal na čelo u kolegů, kterým se toto stalo s puškami tuzemské produkce se mi vrátilo :-D .. Nemáte prosím někdo zkušenost co tam hodit za buffer ? pušku mám ještě v záruce, ale nechci k vůli pár ušetřeným stovkám dosat do flinty ten samý ,, Made in china'' .. Puška je v továrním nastavení 16'' lauf a carbine gas lenght . (Jinak do této doby nevím co je zádržka nebo nějáká závada, vše šlape na 100%)


Tak naprosto to samé na té samé flintě se mi stalo taky a to už po cca 500 ranách :lol: Akorát mi nic nevydřelo trubku,páč jsem si toho dílem náhody včas všiml. Díval jsem se na ten buffer a v SW mají asi nějakého diletanta u vrtačky,jedná díra pro pin je v cajku a druhá je jakýsi šišoid,jak to dobytek netrefil. Z toho šišoidu pak kolík leze ven.
Zprvu jsem to zastavil natemováním materiálu buffru aby kolík nevylézal,ale časem jsem ten buffer i když tato "oprava" byla funkční zahodil a koupil úplně ten nejsprostší buffer,co je na Alíku v hodnotě pár dolarů a ten již funguje cca 2000++ran bez jedniného problému ;)
Když jsem to vážil na přesné váze,tak váha toho čínského je naprosto stejná jako u originálu. Nemám tomu co vytknout

Tato závada,kteréž oprava stála pár kaček je taky první a poslední,co jsem na té flintě měl a taky to jedniné,co bych ji do funkčnosti mohl vytknout



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#1417 » čtv 5. zář 2019, 17:52

Spíš 1/5, JP buffer okolo 5, cena SW MP 15 Sport II je okolo 25, u mojí flinty byl poměr ještě trošku lepší, ale chápu, že každej není takovej magor jako já. Já to vzal přesně cestou, jak píše blacknocturno - nechal jsem solidní lower, upper, hlaveň a sestavu závěru a zbytek postupně vyměňoval, jak peněženka dovolila - spoušť, buffer, štelovatelnej gas block, freefloat předpažbí, pažba, natahovací páka, ručka. Narvat na Fabii výfuk z Lamba je bejkárna, ale u AR15 se na slušným základu už dá stavět. Nebude z toho pravda JP, ale flintu to funkčně znatelně zvedne a manželku tak nepoloží, jako nákup flinty rovnou za 55. A hlavně mě to baví...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1418 » pát 6. zář 2019, 09:09

Rovnako som postupoval ja. Sig M400, slusny zaklad na prestavbu (pravda, carbine lenght system).
Hned siel stelovatelny gas block Seekins Precision, klasicky DPMS Miculek kompik, predpazbie (stacilo Vector optics – dobra kvalita za fajn cenu), mieridla sklapacie cinske ala Diamondback – tu treba vyberat.

Potom spust v akcii v Brownells, klasika Velocity Trigger. Rucka pogumovana Magpul, fixna pazba Magpul (casom sla dole). Velocity Trigger som nedavno vymenil za AR Gold Flat (bratru za 400 eur) a Velocity siel do Daniel Defense.

Nu a nestazujem si, na IPSC standard sa uz aj raz za cas dostanem na 75 % vykonu Jana Palku :D



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1419 » pát 6. zář 2019, 12:25

Já jsem šel podobně. Slušný základ Sport II za akční cenu,pak dlooooouho ladit náboj,aby to i v tom základu bylo co nejlepší(tento úsek byl asi nejdražší a největší oser),pak pružinky JP a levné chinské free float předpažbí(avšak slušné a kvalitní), jakžtakž použitelná optika strike eagle 1-6x a pár chinských doplňků,pěkně udělaných a plně funkčních. Takže ve výsledku nějakých 23900,- + 10 000,- + china cca do 3000,- + nyní nově miculek a namydlím s tím z lavičky stejný výsledek jako borec s DD vedle mě(lepší to prostě nebude) a vypadá to vzhledově taky tak,že se mě to osobně líbí moc a mám kompletní hotovou pušku,levně,účelně a pěkně......ještě mi chybí harrisky k pohodlnosti
Není třeba do toho cpát za každou cenu horentní sumy,výsledek na terči to většinou nijak nezlepší



kokosak
Příspěvky: 26

Příspěvek#1420 » pát 6. zář 2019, 13:01

To chinské free float předpažbí by mě docela zajímalo, taky začínám po nějakém pokoukávat. Můžu se zeptat co tam máte (a za kolik) ? ladí to trochu s odstínem pušky ? ta úprava na sport II mi přijde dost sytě černá . Mám tam sice kolimátor, takže mi pevná moucha nepřekáží ale i tak je free float s tím variáblem trochu iné kafe :-)



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#1421 » pát 6. zář 2019, 15:33

Tohle je právě na konceptu AR15 super, na solidním základu se dá udělat hodně, s trochou snahy postavit a vyladit flintu prakticky na cokoliv, komu to vyhovuje tak i relativně levně metodou pokus omyl s doplňky z PRC, dá se v tom taky utopit hafo peněz, dá se hledat dobrý poměr cena/výkon s díly z US/Izraele/Itálie, každému co jeho peněženka a nátura dovolí. Teď jsem si to spočítal, základ od Stag Arms s tvrdochromovanou hlavní s twistem 1:8 jsem měl za 27833,-, postupně jsem do toho během dvou a půl roku nalil dalších cca 23000,- ( gasblock Superlative Arms, spoušťák taky Velocity, předpažbí od Aero Precision, natahovací páku a pažbu BCM, ten JP buffer + záložní mířidla Magpul Pro ) a mám za +- 50 flintu vyladěnou přesně podle svých představ, jak funkčně, tak designově. Za DD ve stejné cenové hladině bych osobně neměnil, ale no offense, rozhodně netvrdím, že to jsou špatný flinty.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1422 » sob 7. zář 2019, 05:34

Kokosak:
Vector Optics robi pekne MLok predpazbie s ocelovou hlavnovou maticou a slusnym uchytenim. Povrchovka nie je nejaka farbicka ale dobry elox. Za tie prachy vyborna volba, farebne to ladi. Zozenies len cierne, ine odtiene nerobia. Na Aliexpress.

Druha vynikajuca volba za prijatelne peniaze su predpazbia Midwest Industries, mam na Daniel Defense. Mozno sa pytate, preco som vymenil povodne spickove DD za Midwest. Nu, povodne tam bol quad rail a puska bola v zlave. A ja quad rail neznasam.

Kto ma zaujem o dd quad rail aj s gumickami a ruckou z vrtacky, nech sa hlasi o sudruha Zincicu, teda mna :). Dam za velmi rozumnu cenu, lezi mi to v sufliku a mam dost skemrania airsoftakov nech im predam tie gumicky s logom DD.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1423 » sob 7. zář 2019, 10:20

Ne jen vector,dá se tam najít spousta solidních,jen u toho vectoru sedí povrchovka nejvíc k tomu našedlému matu zbytku zbraně,taky je ale nejdražší. Musí se hledět hlavně na systém uchycení,steel nut samozřejmostí a měl by být co nejjednodušší s co nejširší škálou seřízení. Většinou je tam jen jediný problém a to,že číňani až na vyjímky dělají ten elox moc sytě černý a i když je matný,ne tak moc jak by měl. Člověk to zprvu vidí,ale časem to splyne a už tomu nevěnuje pozornost,pokud někdo chce zbrań namaskovat,tak je to úplně jedno

Jinak nebývá problém ani s railama ani z otvory(m-lock,keymod) vše zatím sedělo. Základ je vybírat nejen podle systému,vzhledu,ale taky podle recenzí uživatelů :!: Drží to taky jak luteránská víra,když vezmu za lauf,tak ten pruží a nadpažbí se ani nehne a to je ten lauf u MP sport II opravdu hodně tlustý

Fotky nějakého vectora jsou ve vláknu perun 15

ceny od 10 do 50 dolls :lol:

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1424 » sob 7. zář 2019, 22:46

Od vector mam taky. Spokojenost. Ale kvuli jinemu odstinu cela ar sla k Lorantovi :-)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1425 » ned 8. zář 2019, 06:41

Jak je na DPMS BULL 20 přidělané předpažbí?
predpazbi.jpg
Je tam jen našroubované? Závit/matka je jeho součástí ? Jaký má závit směr (standardní pravý/nebo levý)? Chtěl bych buď vyměnit za jiné s raily, nebo stávající osadit nějakým dodatečným railem, ale vrtat do toho na zbrani nechci. A násilím rozebírat, když nevím jak je to smontované taky ne.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kojak a 14 hostů