AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2131 » stř 20. led 2021, 17:36

jjjhe píše:Já jsem tady zklamání nad MPR popisoval několikrát. Nakonec jsem ho nekoupil. Vše co píšeš je pravda, musíš to brát tak, že je to hodně levná flinta, v americe se dá v akci koupit za 500 $ a je třeba na to brát zřetel. I CZ LUVO za 25 tisíc mělo o řád lepší zpracování. Shrnu to, prohlídl jsem si celkem 4 kusy na dvou prodejnách, vakl jak píšeš, rýhy uvnitř upperu po nástrojích, závorník nešel pořádně vytáhnout z nosiče = prý se ochodí střelbou, závlačka ze závorníku také nešla, vrátit už vůbec ne, možná za cenu rozjebaných prstů - aspoň z počátku to chce nějakým nástrojem. Sportovní spoušť tolik vyzdvihovaná trochu drhla, ale to jsou všechno věci, které se ochodí a bude to ok. Abych to jen nehanil, znám několik lidí s MPR a většina je spokojená. Těžko najít pušku za 30 s rifle délkou odběrem plynů, mlok předpažbím a o něco lepší spouští. Holt dovoz z USA něco stojí, retail cena je tam 800-900 USD tuším, přičti dph, dopravu, clo a další poplatky na celnici jako střežený trezor apod., marže CZ obchodníka a jsi na 30 tis. Tak přeju ať slouží a drobné chyby se dají opravit, povrchovka třeba cerakotem, na vakl se prodávaly takové inserty plastové/gumové mezi lower a upper, gas blok výměna za seřiditelný...a ano, bude to stát další prachy.


No, srovnání s MR223 za 2x tolik není relevantní, Luvo má možná lepší zpracování ale zas znám dost uživatelů s fatálními závadami, ADC je sice hezké, ale k lidem se od nich dostane kus co prostě hned z krabice nefunguje( horší výstupní kontrola). Závorník že jde ztuha v nosiči není závada, lehká vůle mezi lowerem a upperem je normální. Sesazení gasbloku holt chyba, opravitelná za 10 minut.



alpi76
Příspěvky: 143

Příspěvek#2132 » stř 20. led 2021, 17:46

Jo, o těch různých inzertech vím a nějak to nejspíš řešit budu. Gas block jsem dneska vyměnil za low profile od BCM, který jsem doma našel a místo původního předpažbí jsem dal 15" mlok UTG Pro. Oproti původnímu je to mnohem lepší. Co mě překvapilo, bylo to, že barrel nut má rozměr pro klíč 30 mm, žádná palcová míra.

Spoušť na mém MPR vůbec nedrhne a závorník i závlačka jdou vyjmout i vložit zpět bez násilí.

Puškohled mám také Strike Eagle 1-8x, verze 2020.

Uvidím, jestli se s tím vším srovnám. Když ne, objeví se puška ve vláknu burza...



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2133 » stř 20. led 2021, 19:17

Starosta píše:Mně to přijde jako zajímavá diskuse, tak bych to s dovolením zklidnil...

Co je utopie a hraní na vojáčky pro jednoho, je naprosto normální použití/záloha pro druhého.
Stejně tak 5kg heblo je pro někoho super spolehlivý kladivo lítající furt jednou dírou - a pro jinýho jsou to 2kg nesmyslný zátěže navíc, kterou by chtěl tahat jen blázen.

Sto lidí, sto chutí. Nechme to tak :)

Kdyz uz si budu hrat na vojacky, nebudu zbran osazovat hakama, aby se mi o vsecko chytala, zavazelo to pri manipulaci a bylo k nicemu. Proste vemu prasatko, rozbiju ho, poridim qd montaz a ocelove magpuly miridla a nemam co resit protoze to lip nejde.



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#2134 » stř 20. led 2021, 19:57

McFly píše:No, srovnání s MR223 za 2x tolik není relevantní, Luvo má možná lepší zpracování ale zas znám dost uživatelů s fatálními závadami, ADC je sice hezké, ale k lidem se od nich dostane kus co prostě hned z krabice nefunguje( horší výstupní kontrola). Závorník že jde ztuha v nosiči není závada, lehká vůle mezi lowerem a upperem je normální. Sesazení gasbloku holt chyba, opravitelná za 10 minut.

Počkej, to si nerozumíme, ten závorník nešel ztuha, on prostě nešel z nosiče u jednoho kusu vůbec vyndat, až sikovkama obalenýma hadrem... Tak jsem se nasral a řekl jsem, že týhle firmě prostě peníze za takové výrobky dávat nechci a hledám v 2x vyšší cenové hladině...



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#2135 » stř 20. led 2021, 21:12

No pokud chceš aby to všechno bylo tip top udělané tak DI Vosatko nebo píst od Antregu...



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#2136 » stř 20. led 2021, 21:23

Nebo drazsi plynovky...



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#2137 » stř 20. led 2021, 22:01

Jo, zkouším sehnat JP z ready rifle programu, stojí kolem 60k. Vosátka by asi na míru taky udělal flintu plyn 18'' rifle odběr plynů...bez příslušenství za míň jak 84k, jak se prodávají jeho sport speciály. Od Vosy se chci v budoucnu podívat na to nové PCC v 9mm. Otázka do pléna, kde se dá teď střílet? Tajně někde na myslivecké střelnici za flašu borovičky?



yetti84
Příspěvky: 65

Příspěvek#2138 » pát 22. led 2021, 15:16

Zdar borci, poradíte mi, kde koupit nějaký osvědčený 30 ranný zásobník na AR 15 (zatím nejsem majitelem této pušky).

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#2139 » pát 22. led 2021, 15:46

Pmag, Hexmag. V libovolném obchodě se zbraněmi.



madbiker
Příspěvky: 68

Příspěvek#2140 » pát 22. led 2021, 17:47

Lencer - za mě TOP, Magpul - ten je zase nerozbitnej...

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#2141 » pát 22. led 2021, 19:07




antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#2142 » pát 22. led 2021, 19:16

yetti84 píše:Zdar borci, poradíte mi, kde koupit nějaký osvědčený 30 ranný zásobník na AR 15 (zatím nejsem majitelem této pušky).

Ja bych byl opatrnej s nakupama prislusenstvi, kdyz se jeste nevi, co se bude kupovat za pusku, protoze nektery pusky mohou mit jiste zasobniky radeji nez jine.

Ale abych taky prispel konkretni zkusenosti - osobne mam V-ARku a stridam v ni Lancery, PMAGy 2. i 3. generaci a plechace z Brownells a zere vsechny. Osobne mam nejradsi Lancery, a to tak moc, ze jsem si jich pod stromecek koupil hned 10 kousku, jak byla ta akce v Top Guns :ugeek:



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#2143 » pát 22. led 2021, 19:44

Mám Parku a ty Lancery tam jdou tak nějak divně,resp. musím je fest dotlačit.Magpuly (M3) mne přijdou pocitově lepší.Takze vždycky je to asi i o konkrétní zbrani..



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#2144 » pát 22. led 2021, 20:18

V AR od Colta jsem nakonec zůstal u Magpulu (M2+M3), fungují spolehlivě.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#2145 » sob 23. led 2021, 08:45

Hlavne nenechavat magpuly nabite, pac praskaji. Teda nepraskaji, dle slovniku czfans se na nem objevuje prasklinka.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 51 hostů