AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#1981 » úte 6. říj 2020, 14:55

Možná by bylo dobré to naformulovat zcela jednoznačně, včetně označení z CRZ. I když si myslím, že tyhle argumentační války jsou zbytečné - na nějaké povolené emoce je čas později. Lepší je široký úsměv :-) Normálně bych tam tedy podal žádost o NP na adaptér a hotovo. Až když by zrobili tři mexické vlny, tak bych je odkázal na CRZ a event. chtěl vysvětlení. Ono mi přijde divné, že by se na jednom oddělení takhle chovali, takže je otázkou, jak tazatele pochopili a proč ho poslali do zkušebny. Tam se evidentně něco ztratilo v překladu.



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#1982 » úte 6. říj 2020, 18:08

OK, jsem zvědav, jak to půjde, až to budu řešit :-)
Dík všem.



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#1983 » úte 6. říj 2020, 18:13

CzechJoker píše:Možná by bylo dobré to naformulovat zcela jednoznačně, včetně označení z CRZ. I když si myslím, že tyhle argumentační války jsou zbytečné - na nějaké povolené emoce je čas později. Lepší je široký úsměv :-) Normálně bych tam tedy podal žádost o NP na adaptér a hotovo. Až když by zrobili tři mexické vlny, tak bych je odkázal na CRZ a event. chtěl vysvětlení. Ono mi přijde divné, že by se na jednom oddělení takhle chovali, takže je otázkou, jak tazatele pochopili a proč ho poslali do zkušebny. Tam se evidentně něco ztratilo v překladu.


Nevím, jestli jiná ráže (např. 300 blk) jde prostě vzít jako adaptér. Můj dotaz byl, jak se postupuje při koupi upperu s jinou ráží a/nebo délkou hlavně.
Odpověď byla, že je to na nový průkaz zbraně a je potřeba zkušebna, pokud to už není od prodejce (výrobce?) zajištěné.

Možná mě vnímal tak jako, když si chceš sestavit svůj upper z dílů, a ne koupit hotový celek. To mi zatím vychází jako odůvodnění příběhu, pokud někdo někde neuvedl nesmysl :-)

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1984 » úte 6. říj 2020, 18:38

Se stejnou ráží ale jinou délkou hlavně a nebo s jinou ráží je postup stejný.
Pořád se jedná o upper, který obsahu hlavní části zbraně a tudíš musíš mít nákupku na tuto část(i) (ideálně tak jak je to vedené v CRZ...např. adaptér).
Pokud tyto část(i) mají značky zkušebny, tak to prostě registruješ a dostaneš průkaz zbraně.

Nebo se pletu?



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1985 » úte 6. říj 2020, 19:49

Chtel jsem delku hlavne 16.5" k 12.5"
Prodejce rekl, ze v CRZ jde o adapter
PCR vystavila NP na adapter
Koupil jsem upper a dostal sedak s cisly, ze upper ma zkusebnu a sve cislo
PCR vse zkontrolovala a vypadala PZ
Pokud prodejce ma upper v CRZ, tak neni co resit, jen vedet na co napsat NP
Pokud upper neni v CRZ, protoze treba vyroba ci dovoz, je treba mit zkusebnu, pak bude upper v CRZ. Stejne jak s puskou z USA. Nemelo to CIPa, takze po dovozu zkusebna a pak uz klasika

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#1986 » čtv 8. říj 2020, 06:53

Ota85 píše:Odpověď byla, že je to na nový průkaz zbraně a je potřeba zkušebna, pokud to už není od prodejce (výrobce?) zajištěné.

Ale vždyť ti odpověděli zcela přesně - pokud to nemá zkušebnu od prodejce, což na 99,85 % má, tak je to na zkušebnu.
V tom případě nevím, o čem se tu celou dobu bavíme. Na začátku jsi psal něco jiného:
Ota85 píše:Je možné měnit uppery, ale je potřeba projít zkušebnou s novým upperem.

Takže, jak jsem předpokládal, ztraceno v překladu.



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#1987 » čtv 8. říj 2020, 23:40

CzechJoker píše:
Ota85 píše:Odpověď byla, že je to na nový průkaz zbraně a je potřeba zkušebna, pokud to už není od prodejce (výrobce?) zajištěné.

Ale vždyť ti odpověděli zcela přesně - pokud to nemá zkušebnu od prodejce, což na 99,85 % má, tak je to na zkušebnu.
V tom případě nevím, o čem se tu celou dobu bavíme. Na začátku jsi psal něco jiného:
Ota85 píše:Je možné měnit uppery, ale je potřeba projít zkušebnou s novým upperem.

Takže, jak jsem předpokládal, ztraceno v překladu.


Ne, nepsal jsem nic jiného. Možná to nebylo dokonale popsané, ale ne, jak tvrdíš. Nedomýšlej si.
Popis od policisty byl lehce matoucí (slovo po slově to nemá cenu řešit...) s důrazem, že posílají překvapené lidi s upperem z registrace na zkušebnu. Proto jsem se tu doptal.

Zbytek jsou zbytečné spekulacem které jsem nikdy nepochopil, ale u některých střelců je to trendy.

Díky všem za vyjasnění ;-)



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#1988 » pát 9. říj 2020, 08:34

Ota85 píše:Je možné měnit uppery, ale je potřeba projít zkušebnou s novým upperem.


No ale spekulace nastartovalo právě tohle tvrzení. Je to jako nováčkovi napsat, že je možné koupit pistoli, ale je potřeba projít zkušebnou.

Ano pokud cokoli náhodou vzácně zkušebnu nemá, tak je potřeba ji zařídit, ale v tom se přece upper nijak od ničeho jiného neliší a je to dramaticky odlišná informace.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#1989 » pát 9. říj 2020, 11:36

Proč se čílíš? Tři stránky ve fóru řešíme něco, co jsme řešit nemuseli, kdybys na začátku předal úplnou informaci a na konci se pokusil pochopit psaný text. Prostě každý upper projde zkušebnou, ale to si většinou řeší dovozce nebo výrobce a v obchodě už to značku má. Situace, že bys se standardním upperem musel na zkušebnu, je limitně blízká nule. Policista ti podal úplnou informaci, ve které zmínil obě varianty a ze které jsi zde nepřesně ocitoval jenom půlku. Až posléze jsi to napsal celé a zcela to mění vyznění dotazu.



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#1990 » sob 10. říj 2020, 14:19

CzechJoker píše:Proč se čílíš? Tři stránky ve fóru řešíme něco, co jsme řešit nemuseli, kdybys na začátku předal úplnou informaci a na konci se pokusil pochopit psaný text. Prostě každý upper projde zkušebnou, ale to si většinou řeší dovozce nebo výrobce a v obchodě už to značku má. Situace, že bys se standardním upperem musel na zkušebnu, je limitně blízká nule. Policista ti podal úplnou informaci, ve které zmínil obě varianty a ze které jsi zde nepřesně ocitoval jenom půlku. Až posléze jsi to napsal celé a zcela to mění vyznění dotazu.

Škoda, že jsi tam se mnou nebyl :-)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#1991 » sob 10. říj 2020, 18:31

Je milé potkat člověka, který neumí uznat vlastní omyl...



Ota85
Příspěvky: 29

Příspěvek#1992 » ned 11. říj 2020, 00:14

Jaký může být omyl, když se zeptáš? Bylo by pro tebe lepší situaci vůbec nepopisovat, aby jsi nebyl ovlivněn svým závěrem, který jsi z popisu nabyl?
Pokud jsi to pochopil, tak jaké máš závěry (nebo jsem ti nepředal informace dostatečně, abys byl spokojen), tak jsem ti to pak i ujasnil.
Netvrdím, že mi policista říkal nesmysl. Protože mi to nebylo jasné, tak jsem se zeptal. Díky všem za vyjasnění. Své doslovy si ale nech pro své kamarády.
Prostě sis domyslel na základě toho, co jsi četl a začal dávat rozumy. Na interntu je to časté, ale mezi střelci, mě to vždycky přijde 2x ujeté :-)



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#1993 » ned 11. říj 2020, 09:26

Oto víš, že čím více hovno rozmazáváš, tím více smrdí? Zvláště když pak začneš kopat kolem sebe?

OTA OTA.png


Já ti to tady dám jako screenshot příspěvku, nebyla to žádná otázka, přinesl si nám od policie ODPOVĚĎ na svou dřívější otázku, akorát si tu odpověď bohužel popletl a logicky způsobil mezi všema velké pozdvižení, protože to není pravda a mít to jako reakci od policie lidi šokovalo. Tak už radši dál nerozmazávej a už vůbec nehledej chyby na přijímačích.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



tst
Příspěvky: 65

Příspěvek#1994 » ned 11. říj 2020, 15:40

Zdravím,
pořídil jsem Vortex Strike Eagle 1-6 x 24 na DPMS AR15 a chtěl bych poradit co se montáže týče. Jako logické se mi jeví toto : https://vortexoptics.com/vortex-sport-c ... ption=1194 , ale rád si nechám poradit resp bych ocenil jakékoli zkušenosti/názor. Děkuji

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1995 » ned 11. říj 2020, 16:33

l_100005758_2_m.jpg
S montáží určitě toto: montáž AD Recon 30 - 2" , nezapomeň že to po střelbě budeš sundavat a hlavně toto drží nástřel i když to 50x nandáš a sundáš -- pokud chceš co nejlevnější montáž děláš chybu ale tvoje věc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 57 hostů