AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#1291 » čtv 27. čer 2019, 03:11

Kosa byla na "rtuťáky" stavěná. U dnes vyráběných zbraní se s nimi imho nepočítá.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1292 » čtv 27. čer 2019, 05:00

Parka,teda odflaknuta AR a k tomu v 7,62? Nic v zlom, ale aky je zmysel, teda okrem toho ze to bude stat za <>?

Ked sa chcem bavit so 7,62 kupim si 58, AK alebo Simonku, nie? Nie totalne zmrvenu AR konstrukciu (piest) od firmy, ktora uz ukazala ze “umi” (zmrvit).

Kraviny s nestandardnym fungovanim voci AR, nestandardnymi zasobnikmi a bez akejkolvek upravy na strelbu takymito nabojmi. A s kopou airsoft doplnkov aby sa “usetrilo” (skor urobilo zo zakaznika idiota).

Ako chlapi, vazne? Za ten peniaz?



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1293 » čtv 27. čer 2019, 08:16

zatím odpověď z Prarms nedorazila....asi dovolene….doufám.

samozřejmě máte všichni pravdu. U mě to bylo takto : měl jsem čerstvě papíry, nic jsem o tom nevěděl. Pár info z okolí typu že AR 15 prima hračka a že 7,62 je ideál pro shánění v ČR. A pak náhodou se mi naskytla koupě přímo od Proarmsu předváděcí zbran z výstavy za 25. To znělo krásně.
A pak začalo probouzení typu : ono to nepodává náboje? aha....u téhle ráže je problém se zasobníkama , co? v téhle ráži skoro není na trhu co sehnat za doplňky? vše atyp?
vzal jsem to osobně a rozhodl se že tahle flinta mě neporazí, že z ní funkční a hlavně SPOLEHLIVOU udělám a na ní se naučím. Pokud mě porazí mohu si dokoupit upper v 223 a předělat to.
je to hodně pátrání. všechno z US a složitě. Do peněz to jde hodně. Už bych dávno mohl mít z GUNEXPERTU vz58 novovýrobu totálně vytuněného.
LOWER je hotovej. ted okruh kolem hlavně a upperu.
zde foto loweru kde ty B součástky byly vyměněny. z původních částí jsou tam 2! lower rám a jeden čudl. zbytek každá součástka vyměněno.
hodil jsem to tady na papír...cca 16.000 hromada času, hledání,poštovné atd.
ALE já to nevzdam :))) a s vašimi radami to dám :)))
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#1294 » čtv 27. čer 2019, 09:43

No v tomhle případě už bych to dotáhl do konce. Ona Parka není úplně špatná puška (po výměně půlky pušky) a koukám že už finišuješ ;) Nic si z toho nedělej ,nejsi první kdo se s takhle natrápil...Ten Lauf reklamuj,myslím že ti výrobce vyjde vstříc . Ono je to v začátcích těžký když spousta ,,mudrců,, říká-kup od domácího výrobce budeš mít servis u ,,nosu,, a pak jedinec zjistí že je někdy lepší koupit jinde a ten servis nepotřebovat :lol: Ale pokud jsi koupil za 25000 tak to je slušná cena , to bych se možná také nechal ukecat ;) Jinak proti domácím výrobcům nic nemám,jen tahle puška ,,rovnou z krabice ,, dost často moc spolehlivě nestřílela ...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1295 » čtv 27. čer 2019, 14:35

Já jsem naopak rád,že sem kriticky napíšeš a nepřechvaluješ jen to,co máš zrovna doma,jako velká část střelecké populace. Ale když jsem viděl obchodní cenu této PARky,to jak je to uděláno. Tak se musím veřejně omluvit mému x krát přeplutému smiťákovi,že mi nenastřílel mýma sypačkama sub MOA,což je taky jediný "problém" s ním,asi ho začnu trochu víc hýčkat :lol:

Ale teď vážně,skoro každá flinta jde uvést do absolutní spolehlivosti,pokud tam nějaký základ je a u té PARky ten základ je,takže jen s rozumem trochu pomoct problematickým uzlům a hlavně s tím nadále nestřílet ve stavu uvolněný plandací lauf apod. to je cesta do pekel a nevratné zkázy ;)



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#1296 » pát 28. čer 2019, 10:22

boby06 píše:.....


Koukám,že na PARce máte instalovány KNS antirotační piny (gen2)?.... Upravoval jste je nějak (protože zejména ten na pravé straně nedoléhá na lower - v důsledku odlišného designu od milspec AR)?



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1297 » pát 28. čer 2019, 11:15

KNS...brousilo se jemným pilníkem. půl hodiny práce jemným pilníčkem na koleni. výsledek super (není to vidět okem). Bez broušení tam nesednou,ale to se tušilo podle polohy direk.



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1298 » pát 28. čer 2019, 11:19

kns
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1299 » pát 28. čer 2019, 12:28

používáte někdo roller cam pin? má to zabraňovat nebo minimalizovat to opotřebení upperu viz foto.Na trhu už je to dost roků. Doporučujou
právě pro pístovky kde k tomu opotřebení dochází více. Ja si ho rozhodně koupím...jen jestli někdo testoval.

https://pof-usa.com/product/roller-cam-pin/

https://www.youtube.com/watch?v=llOnufQ1zrY
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#1300 » pát 28. čer 2019, 14:36

Mám na V-ARce odstříleno přes 5.000 a není na ní bylo vidět, že roler pin potřebuje. Asi zatím málo najeto...



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#1301 » pát 28. čer 2019, 20:52

Tady prakticky nesehnatelné....Psal jsem cca rok zpět na Brownells Česko a oni se informovali na centrále v US.. Standardně nejsou skladem a pro objednávku požadují odběr min. 30ks :( Takže asi tak.. Ale bral bych to hned,ne že ne ;) BTW bude fungovat na 7.62? Mají verze jen pro .223 a .308.. 7.62 se liší jen v závorníku nebo i nosiči??



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1302 » pát 28. čer 2019, 21:30

Na tohle tema jsem hodne hledal v minulosti. Nosic by mel byt stejny. Lisi se zavornik samozrejme. Maji jak rikas 2 verze. 308/7.62x51 a 223. Ja to potahnu slozite z us ale muzeme se domluvit v sz. Ja si na svou 7,62x39 budu objednavat tu verzi 223. Ale pozor. Jen na pist. Pro DI prodavaj takovou sadu. Vice na pof strankach. P. S. Tu verzi 308 maj tusim i na brownells.cz



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1303 » sob 29. čer 2019, 07:31

Však ten opižlanej rožek v upperu tam přec nehraje žádnou roli mimo vizuální,ne? Na fci rotlináře to nemá žádný vliv a jak si to pin opižlá,tak už to dál nepokračuje,ne? Naopka chod celkově pěkně zhladne a je to "zajetý" :lol:

Co je pro mě opravdu přímosný tuning,který mohu za sebe opravdu doporučit je B.A.D. lever,toto mě úplně neskutečně sralo,když jsem nastavoval puškohled,měl jsem jakžtakž zamířeno a pak jsem musel přehmátnout a vypustit závěr=celé zamíření v trapu a znovu. Takto to všechno pořeším bez pohnutí puškou a přehmatávání. Doporučil bych to ale jen pro střelce z lavičky, na dynamiku bych si dovedl představit,že by to spíš zavazelo nebo by bylo spíš obtížnější se to naučit bezrizikově obhospodařovat než používat origoš. Přece jen stačí o to zavadit a je kocour v troubě :lol:

Já jsem koupil úplně prachsprostou čínu z alíka a nemohu tomu dát jiný počet než 5 z 5ti hvězdiček :!:
Naposledy upravil(a) zarozak dne sob 29. čer 2019, 07:50, celkem upraveno 1 x.



boby06
Příspěvky: 86

Příspěvek#1304 » sob 29. čer 2019, 07:47

Taaaak. Dorazila odpoved vyrobce a je pozitivni. Mam se zastavit na cca 1.5 hodiny. Udelaji mi upgrade na mk3 (odber plynu nastavitelnej). Pritom spravi i ten muj problem. Vse zdarma. To je zase na pochvalu myslim. V zaruce neni ale na to jsem ani nebyl tazan



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#1305 » sob 29. čer 2019, 08:50

Jen takova odbocka k BAD lever ta prave byla stvorena na dynamiku ;) pak uz je to samozrejme jak jsi napsal na zkusenostech uzivatele.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Kábul a 8 hostů