AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#1636 » sob 11. dub 2020, 23:42

brownells nabízí i samotný upper, kdybys to chtěl skládat... také jsem nad ním přemýšlel

ale jestli se dá koupit celá, taky bych moc nešpekuloval a vzal ji celou (prý dělá repliku v lepší kvalitně Troy, ale to sem asi těžko dotáhneš za rozumné peníze)

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 43

Příspěvek#1637 » ned 12. dub 2020, 00:10

Norek dělá kopie M16 a M4 (tu máš asi na mysli), ale jak jsem napsal, líbí se mi XM177 a to kvůli krátké hlavni a tomu flashhideru, vím že originál měl hlaveň ještě kratší (teoreticky by mi ji mohli udělat, prodávají upper s 11,5-in hlavní, v nabídce měli i jiné stoupání drážek, a i s fh samostatně - ten jsem na amerických stránkách viděl prodávat i samostatně - takže by to mohli prohodit)
jj, Troy je také dělal (cca 3 roky zpět), dokonce s více autentickými detaily (která já bych ale zas tolik neocenil) a jen o cca 150 USD dráž, ale byla to jen omezená série a k dostání už nejsou

oldglock, Starosta, Béďa a Mac.42: každopádně díky za vaše názory
kdyby k tomu měl ještě někdo co říct, budu jen rád, v současný situaci to stejně nekvaltuje ...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1638 » ned 12. dub 2020, 06:17

Originál XM177 ta prapůvodní měla 10,3" lauf+ten mega booster/flash hider ;)
Co jít cestou norka M16,pokud dělá jak píšeš i M16 a nechat si dovézt 10,3-10,5 carbine gas lenght lauf už hotový k montáží tj. s nakolíkovanou A2 mouchou a barrel nutem......gas trubku a detaily už dokoupiš u nás levněji.......podle mě nejlevnější možné řešení,podobné co nejvíc originálu



Int1m1thy píše:Jsem pravak a mam 60 stupnovou oboustranou, a pravou mam kratsi... je to ta co ma na sobe napis magpul ale dela to nekdo jinej, fuguje to uzasne suprove a ten kdo mel kosu a zvyknul si tak mu to divny nepride... palcem odjistuju, ukazovakem zajistuju

60ka je mnohem lepsi, mam kratsi prsty... kdyz to porovnavam s kamosovo originalem tak je to uplne jinej level ovladani a komfortu


Měl bys prosím odkaz na tu pojistku? Když je na tom magpul a není to magpul,tak je to nějaká levná china? To mě zrovna aktuálně zajímá ;)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1639 » ned 12. dub 2020, 14:36




Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#1640 » ned 12. dub 2020, 14:39

Nejsem sběratel, tak to možná nechápu, tak se zeptám. Jaký význam má nákup něčeho, co originál není a jen se jako originál tváří? Hodnotu si to držet jako originál nebude, tak k čemu je to vlastně dobrý? Fotit se s tím na střelnici, že mám něco, co vypadá jako nějaká rarita? Už jsem nad tím uvažoval kdysi, když si lidi kupovali repliky StG44 od BD apod. Stát to pakatel, tak to ještě význam má, ale toto je na úrovni pomalu lepších zbraní od renomovaných výrobců, eventuálně, kdyby to člověk skládal, tak je s tím akorát strašně moc práce a originál to stejně nebude.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#1641 » ned 12. dub 2020, 17:20

Tak to je úplně jednoduché. Tady se asi právě nejedná o sberatelstvi, ale člověk chce proste mít něco, co je podobné nebo stejné jako nějaka puvodni zbraň, která je jako original špatně dostupná a drahá. A chce ji používat na běžné střílení. Za mě můj případ: Líbí se mi revolvery SAA, ale original bych si v životě nekoupil. Koupím si Rugera, který je vzdálený klon a bez obav s ním mohu střílet a pouzivat ho jak je libo s pocitem, že mám SAAcko a nemusím se modlit, že ho znehodnitim co by sběratelů kus. A to může i případ kolegy výše..... ale těch důvodů může být více...



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#1642 » ned 12. dub 2020, 18:32

@strelec

třeba je vášnivý fanda Namu, vzhledem k tomu, že se ta puška v originále nedá sehnat ani v US, tak se mu vůbec nedivím, že jde touto cestou. Ještě před pár lety, než f. ZS začala prodávat upravené HK G3, tak byla v podstatě jediná možnost jak tu pušku vlastnit v semi-auto, a to od anglické f. Sabre Defence, která tehdy vyrobila 1000ks serii klonů a pár se jich do ČR dostalo. Pak ještě f. Schwaben Arms vyráběla/-bí kopie G3jek. Nepočítám turecký MKE, kterých se do ČR dovezlo pár kusů, co by jsi na prstech jedné ruky spočítal...a ceny všech byly vysoko nad cenou, kterou platila armáda za FA verze. Holt jinak to tehdá nešlo...

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#1643 » ned 12. dub 2020, 18:55

@ Střelec

Kdyby jsi mel pravdu, tak Cina uz davno zkrachovala.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#1644 » ned 12. dub 2020, 21:00

Nevím, mít nějaký sen, tak se asi s napodobeninou/klonem nespokojím. Přijde mi to jako fejkové hodinky z Thajska. Lidi, co tomu nerozumí, si můžou myslet, že mám originál, můžu se tím chlubit, ale sám z toho nebudu mít ten správný pocit, zvlášť pokud by ty hodinky (v originále) byly můj sen

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 43

Příspěvek#1645 » ned 12. dub 2020, 22:00

tohle už bude offtopic, ale takhle: myslím, že oldglock to vystihl poměrně přesně (krom toho to píši i na začátku), prostě se mi líbí, není to "must have", nejsem sběratel, nejde o investici (ve smyslu koupě a pak prodeje za účelem profitu), nehledejte v tom nic složitého, narcistního, exhibicionistického ...

ale abych to vrátil, pakliže budu chtít něco ve v tomhle stylu (schválně nepíši to samé, aby nevznikla mýlka), jediná šance je aktuálně koupě přes brownells (ať už kompletu anebo dílů), ale jak jsem napsal, v současné době to nepospíchá, takže mám dost času o tom přemýšlet

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#1646 » ned 12. dub 2020, 22:14

Střelec: nerozumím ti - opravdu tě zajímá, proč to někdo chce, anebo se ostatním snažíš vnutit svůj názor?

já jsem vždycky toužil mít Spitfire... originál mít asi nebudu, když jich po světě existuje jen pár, ale když jsem si jako kluk slepil plastovej modýlek, měl jsem radost, že mám svého Spitfira... později jsem měl ještě větší radost z RC modelu, protože jsem s ním mohl i létat... až vyrostu, třeba si koupím UL ve tvaru Spitfiru a budu mít ještě větší radost, že budu létat v něm... a až budu fakt velkej, třeba si koupim od nějakého krachujícího muzea originální kousek (nejsem si jistej, že ta radost bude řádově větší, než z těch předchozích... ale bezpečně vím, že lepší než snít o tom, jaké by bylo mít něco, co nikdy mít nebudu, je pořídit si něco, co si můžu užít)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#1647 » ned 12. dub 2020, 22:19

No, já zase asi toužím mít německé hodinky Schmeisser. Když jsem si to otlapkal, tak se mi líbil na první pohled. I na ten druhý. Vypadá dobře a "chinese shit not included". :-)



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#1648 » pon 13. dub 2020, 06:57

Muze mi nekdo vysvetlit, co se to tu deje?! To jsou vysledky univerzit 3. veku, kde starika nauci s pocitacem nebo kde se tu berou nazory jako z vedlejsiho vlakna, ze kdo nosi na vychazce je paranoidni magor nebo proc by nekdo chtel kratke ar ve stylu comanda z Vietnamu?



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#1649 » pon 13. dub 2020, 08:45

Jenom mě zajímalo, proč chtít za XY Kč něco, když za zapodobnou částku mohu mít něco o třídu nebo dvě lepšího - kvalitnějšího, jen to bude prostě vypadat trošku jinak. Nic víc v tom nehledejte. :)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#1650 » pon 13. dub 2020, 11:06

Protože to bude vypadat jinak :roll:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů