AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1726 » ned 31. kvě 2020, 05:37

16” DD ma s MLok predpazbim, hola cca 2,8 kg. To mi nepride vela. Je to vpodstate standard hmotnost AR-15 o tejto dlzke s hlavnou v tomto profile.

Nejake uber ultra lighty maju niekolko zasadnych problemov. Prvym je presnost hlavne po zahriati, ktore sa deje velmi rychlo kvoli jej uzkemu profilu.

Druhy problem je, ze mimo ultra light hlavne si za kazde dalsie odlahcovanie o par desiatok gramov riadne a tym myslim RIADNE zaplatite. Ano, nejaky hlinikovy BCG je lahucky, s poladenym odberom plynov a kompikom je s tym radost strielat, ale stoji to strasne peniaze. A to ratam aj dobu jeho zivotnosti, ktora je velmi nizka, par tisic ran.

Dalsie veci ako ultra odlahceny lower, upper apod a hravo sa z pusky s 2.8-2.6 kg odlahcenej na 2.2 kg dostaneme na dvoj, trojnasobok ceny.

Nasledne to kopa ludi zabije tym ze tam daju tazky puskohlad s ktorym strielaju na max 100 m lebo u nas sa viac ani vacsinou neda. Uz 100 m na vlastny trening dynamiky a len a len pre seba je takmer nemozne.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1727 » ned 31. kvě 2020, 12:48

A ten kamos uz mel v ruce pusky v rozmezi 2.8 az 3 kg? Nebo proste zatim ma predstavu, ze to musi byt co nejlehci? Pozna rozdil 0.1 kg treba? Cim to pak chce osadit? Aby jak pise MAC tam nedal 1-6x s 0.5kg vahou...



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#1728 » ned 31. kvě 2020, 18:52

Je možné na standardní spoušti u Varky zmenšit odpor, případně zlepšit chod, nebo rovnou pořídit lepší spoušťák??

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1729 » ned 31. kvě 2020, 20:32

Jo, stačilo vyměnit pružiny za JP set https://www.brownells.cz/AR-15-REDUCED- ... -452000007
Chod má ale V-AR spoušt v pohodě hladký..

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1730 » pon 1. čer 2020, 05:04

Jen pozor na slabe odpaly. Minuly vikend se mi jich prihodilo 10, ale bylo to MEN strelivo



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#1731 » pon 1. čer 2020, 08:47

Děkuji za info. Výměna spočívá asi ve vyražení těch dvou čepů v rámu a pak to tam zase poskládat správně zpátky?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1732 » pon 1. čer 2020, 10:06

Spravne. Najlepsie je potom vkladanie pomocou srobovacikov/imbusakov o identickom priemere a len ich vytlacenie pomocou capov.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1733 » pon 1. čer 2020, 10:36

Jo vojensky sračky to neodpalovalo na 100%, braunaly jsem mel tri neodpaleny z cca 100ks.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#1734 » pon 1. čer 2020, 13:06

to Beda: diky za tip, 2AArmament vypada zajimave, jen teda podle recenzi to neni zdaleka tak rozsirena zbran jako JP ani v USA. Ale zase ty recenze jsou vsechny velmi pozitivni. Ato zejmena v tom, ze nizka hmotnost zbrane neni na ukor presnosti strelby, ani neklidnosti zbrane pri strelbe. Musim priznat, ze se libi i me. Jen teda zase jenom Vavrecka to u nas nejspis prodava :-)

to Mac.42: Diky za tip, zkusim se na ty DD a BCM podivat.

to Machead: Tohle je asi podobna debata jako rikat tomu, kdo si chce koupit Mustanga, Jaguar F-Type nebo Porsche 911, ze je to zbytecny, protoze maximalka na dalnicich je prece 130 km/h, coz jede i Skoda Fabia, a ze zavodnich okruhu u nas taky moc neni. Proste to ber tak, ze si chce kolega udelat radost-neplanuje rocni nastrel desitky tisic ran, nejde mu o dokonalou presnost na nekolik set metru...proste jen chce lehkou pusku, se kterou muze jednou za cas stravit den na strelnici.

to izer: Kamos strili z moji pistove V-ARky, ktera ma 3,3 kg bez optiky. A sam ma malorazku od SW, ktera ma cca 2,5 kg, coz mu vyhovuje a prave proto by chtel podobne tezke ARKo. Stran optiky-toci na tom lehkej kolimator od Holosunu a pak 1-6x od Vortexu...coz ma toho pul kila. Ale i s tim to ma nejaky 3 kg a je spokojenej. Takze pocitam, ze u toho ARka by to bylo tak nejak podobny



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1735 » pon 1. čer 2020, 13:17

Ano a prave pre to, ze si chce urobit radost a len tak strielat je uber ultra light puska pre takehoto cloveka zbytocne draha. Lebo ako som povedal, za kazde zhodenie par desiatok g voci standardu (co je typicky 2,8 kg pri 16" plyne) si RIADNE zaplati.

Ak je ochotny dat za ultra light pusku lahsiu o 300 gramov „len“ 120 tisic, len tak na „domace zuvanie“, nech sa paci…



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1736 » pon 1. čer 2020, 13:39

Jo to chapu. Mam take MP-22 a vedle ni je VARka tlusta selka proste:) pokud kamos chce utratit takove penize za udelani radosti, chapu to. Sam toto delam, i kdyz "value for money" je uplne jinde. S JP dostane pusku, kde nebude prakticky nic menit. Zivotnost vsech casti nadstandardni. Zpracovani luxusni. Takze proste za ty prachy dostane, co si zaplati. Nesel bych ale pod tech 16", tech 100 ci 150g nize dalsimi upravami jsou uz haluz. Ale pokud to chce, tak zase rikam, jeho penize, at to tak udela.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1737 » pon 1. čer 2020, 22:19

Jaké ty JP pružinky jste měli,že to neodpalovalo?? Myslím tím barvy. Vojenské MENy mají berdany a barnauly asi taktéž,možná je to nějaká souvislost. Já mám ty růžovožluté 3,5lbs, MENů jsem zatím vystřílel jen pár a barnaul žádný, to by bylo dost mrzuté,kdyby to neumělo berdany. Naštěstí jsem narazil na berdan pouze u těchto dvou značek



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1738 » úte 2. čer 2020, 05:00

Staci nemenit pruzinu kladiva. Alebo kladivo odlahcit odpilenim zadnej casti, kde sa zachytava o prerusovac pre samocinne spuste.

Mal som to nahodene nejaku dobu, je to spolahlive. Ale na ATC Gold to nema :D

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1739 » úte 2. čer 2020, 05:03

Tohle jsem mel ne-JP, zase jsem menil :-)
Ale 10 z 300, nebo 3 ze 100... :-) :-)

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1740 » stř 3. čer 2020, 12:19

Hele mám pocit že to byly žluté pružinky, ale už se ti nepodívám puška je prodaná

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů