AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#616 » pon 6. lis 2017, 21:21

Tak jistěže, když to člověk myslí trochu vážně, tak je lepší koupit lepší pušku a případně jí i kvalitníma dílama doladit, než koupit zgarb a tunit ho dalšíma nepodarkama (na Ali docela kupuju, ale samý drobný blbosti na focení - redukční kroužky, atp. a fakt bych si tam nic sofistikovanějšího nekoupil, teda pokud mi jde o funkčnost), případně zgarb tunit kvalitníma doplňkama - to je vůbec cesta do ekonomickýho pekla - spousta prošustrovanejch peněz a furt je to krám, byť třeba hezky ověšenej (pak se člověk koukne na cenu slušný zbraně a dostane infarkt, kolik peněz prohodil zbytečně voknem a furt má doma jen Norka).



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#617 » pon 6. lis 2017, 21:52

Jenze pro hodne lidi je velky rozdil dat za pusku/kulovnici vice jak 30K. Kdyz pujdes po kvalite, jsi prakticky na 50K. Kdyby slo davat zbrane na splatky, tak si to koupi vice lidi, ale takhle je snaha koupit levny zaklad a pak to postupne veset do lepsiho obalu. Ale furt je tam spatny srdce, takze zmena jen opticka. Mne by docela zajimala kvalita S&W v cenove hladine kolem 40K. V USA jsem cetl, ze je maji policajti, ze kvalita ok. Ale tady nikoho neznam s S&W v AR

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#618 » pon 6. lis 2017, 22:00

Na splátky je kde co, spíš si člověk, řekne, že to “stačí”...no a ve finále až tak ne...



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#619 » pon 6. lis 2017, 22:14

Kdyz si od ceny zbrane odectu DPH, pak hned je 21% v haji. Pak je treba poridit kvalitni material, zaplatit za vyrobu a pak aby zustal zisk. Kdyz vezmu AR za 30K s DPH, tak tam moc prostoru neni... A to jsem Spartana zvazoval jako koupi, mit neco na strileni do 100m, zadny luxus, ale uz me to preslo, po tom cteni o vsemoznych zavadach

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#620 » pon 6. lis 2017, 22:43

Se Spartanem nemám nijakou zkušenost a ani o něm větší povědomost, než že existuje. Nicméně i okolo třiceti se daj sehnat rozumný pušky, třeba Ruger, SW, ADC, Savage, dokonce i úplnej základ od Colta...

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#621 » úte 7. lis 2017, 12:56

McFly píše:Az Ti spartan vydrzi 2-3 tisice ran tak to bude relevantni informace... Jen mezi svymi známými mam tři majitele a ani jeden uz neni bez reklamace.. Tak drzim palce.

Co se dílů z ali týče.. Každýho věc co si dá na svou zbraň. Kvalita zpracování i materiál obvykle odpovídá ceně. Ale neříkám, že se nenajdou výjimky. Nicméně bych na zbraň za desitky tisic necpal levný kopie.


Souhlasím s tebou-se Spartanem se teprve ukáže. Mám ho krátce. Chtěl jsem “domácí” výrobek a neměl na VAR... Navíc výrobce PAR mám doslova za humny, tak záruční servis není problém (jen opruz).

Rail na Galila od FAB stojí 10.000Kč ...to mi na zbraň za 9.500Kč nepřijde úplně adekvátní. https://www.alfatactical.cz/detail/18325/hlinikovy-fabdefense-gx-6-galil-rail-system-micro.html
...podotýkám, že Galila jsem vysloveně chtěl, protože to je taková správná “lopata do nepohody” :twisted:

Uživatelský avatar
Biggles
Příspěvky: 366

Příspěvek#622 » úte 7. lis 2017, 15:00

No - ono porovnávat novej výrobek, byť rail s cenou vyřazený větve, co kdyby se neudala, tak projde hutěma nedává moc smysl... A k Tý Číně ještě jednu drobnost, každej 3,14čuje, jak šel náš třeba textilní průmysl do háje a pak si jde koupit triko s Mickey mousem “Made in PRC”... Tak jen že tu babu spoza stavu nevyhodila nějaká imaginární “globalizace”, ale konkrétní nositel trika s myšákem, to je dobrý si taky uvědomit...(když tu zazněl ten “domácí výrobek”, tak ať je to i v obecný rovině).
Ale jinak je to samozřejmě každého věc, od ceny, přes opakovanou kvalitu až po nějakej případnej postoj.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#623 » úte 7. lis 2017, 17:44

Biggles: jasný...a když jsem si koupil českou PAR, tak poslouchám, že jsem si měl koupit pořádnou - americkou :lol: ...takže taky špatně
Navíc ani ten FAB není CZ ... tak jsem naše národní hospodářství neošidil ;)



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#624 » sob 11. lis 2017, 13:11

Dobrý den.
Jaké mám zvolit předsazení u montáže vortex cantilever pro tento puškohled Viper HS-T 4–16x44, dva nebo tři palce (puška V-AR)??



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#625 » sob 11. lis 2017, 14:39

To zalezi i na tobe. Obecne 2" s eye reliefem do 4" a 3" nad relief 4".
Ale neni nad to dojit do obchodu a zkusit si to, co ti bude vyhovovat. U tvohe puskohledu by to melo byt predsazeni 3" dle obecnych pravidel;-)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#626 » sob 11. lis 2017, 16:43

Teleskopicka pazba taky pomuze udrzet spravnou vzdalenost

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#627 » sob 11. lis 2017, 17:22

zásobníky GLB, polymer, 35 nábojů, jsou doporučitelné? Nebo nekupovat, páč problémy?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#628 » sob 11. lis 2017, 17:48

Serz píše:Teleskopicka pazba taky pomuze udrzet spravnou vzdalenost


teleskopiská pažba má uplně jinou funkci než s ní štelovat pohled do puškohledu :)



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#629 » sob 11. lis 2017, 18:44

Já jsem uvažoval takto. Střílím s pažbou vysunutou na max. délku. Vzal bych tu 2" montáž a případně, pokud by to bylo málo, posunul bych ji na liště dopředu.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#630 » sob 11. lis 2017, 19:48

Sided a to jakou? Mne vyhovuje v ruznych delkach pode polohy strelby

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů