AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1771 » sob 6. čer 2020, 06:18

ToF píše: Moc nechápu tu tuzemskou posedlost písťákama.


Tuto otazku som si kladol uz neraz, zial marne.

Keby vyrobca ako Antreg, ktory ma zjavne dobre zvladnutu technologiu obrabania a povrchovej upravy prisiel s riadnym plynom ala JP, maju ma mat.

Takto zial, tuzemski vyrobcovia odo mna neuvidia ani fuka. A v tejto triede sa fakt nebavime o drobnych.



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#1772 » sob 6. čer 2020, 09:12

Holt tady se všichni chystáme do války. Já mít tehdá prachy tak mám taky namísto Norka nějakej píst.

PS: Když předěláváte DI flintu nešetřete na gasblocku. Já vzal nejlevnější ocelový co byl, mám tam H2 buffer a pořád mám pocit, že je to uskákaný. (Ale to budou ty moje olšový párátka, které se vydávají za ruce)



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1773 » sob 6. čer 2020, 09:41

Tak asi nejsu takova citlivka jako vy a jedu na pistech:) Ne, je dobre, ze je na vyber a kazdy si muze vybrat, co chce... pist nebo DI dle libosti. U me je to mozna dane, ze kdyz jsem obhlizel prvni AR, pan Vosatka me pozval na cumendu a ja videl kvalitu vs kvalita plyn a vaha mi nevadi... snad se ale vse povede a bude i plynova VAR na konci leta. Kdyz jsem mel v ruce ten sportovni special s 18" hlavni, jo, bylo fakt lehoucke az jsem cumel. Jednu bych si poridil, zakladni za nizsi penize. DD pujde z domu, pac to zpracovani vnitrku je oproti VAR ci ANTREG uplne nekde jinde (mysleno negativne)

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1774 » sob 6. čer 2020, 09:54

Jeden z důvodů, proč jsem bral píst bylo čištění. Přijde mi trochu nešťastné házet plyn dozadu, kde se tím "zbytečně" znečistí snad všechno. Když čistím plynový nástavec, píst atd. a řeknu si, že všechen ten bordel co tam je by byl jinde, tak jsem za píst rád.
Ale chápu že o něco menší hmotnost a lepší chování u plynu je pro někoho prioritnější.
Prostě obojí má něco a záleží na každém, co si vybere...a že je z čeho vybírat :-)



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#1775 » sob 6. čer 2020, 10:12

izerS18 píše: U me je to mozna dane, ze kdyz jsem obhlizel prvni AR, pan Vosatka me pozval na cumendu a ja videl kvalitu vs kvalita plyn a vaha mi nevadi... snad se ale vse povede a bude i plynova VAR na konci leta. Kdyz jsem mel v ruce ten sportovni special s 18" hlavni, jo, bylo fakt lehoucke az jsem cumel. Jednu bych si poridil, zakladni za nizsi penize.

Dobra story, mam podobnou. Ja ARko vlastne ani nechtel...V-ARka se mi libila, to jo, ale rikal jsem si, ze jako k cemu. Ale pak jsem jel se znamym (ktery uz byl v podstate rozhodnutej) na cumendu k Vosatkovi a tak me to dostalo, ze jsem si ji objednal taky.

Ale co se tyka te jeho plynovky, tak to pro me neni. Na plynovku mi prijde moc tezka a cena moc vysoka (za tyhle penize se da koupit proverenejsi brand). Ovsem podle recenze na youtube, kterou udelali panove z Gundraku, je to nepochybne velmi dobre, az nadstandardne zpracovana puska.
Blby je, ze co tedka koukam po plynovce pro kamose, tak ji zacinam chtit taky...coz je teda pro moje finance docela slusna potencialni hrozba



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#1776 » sob 6. čer 2020, 11:46

No pokud Vosátko přijde s milspec (údajně prý ano) s klasickou plynovkou, tak by to byla bomba.

Popravdě jeho píst mi ve srovnání s Antregem nedává smysl (pokud vezmu cenu z webu od prodejců tak u obou je hodně podobná).



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#1777 » ned 7. čer 2020, 12:53

izerS18 - mohl bys, prosím, trochu víc rozvést to špatné zpracování vnitřku u DD? Já ho mám, kamarád i pár dalších mají V AR a žádného rozdílu ve zpracování a opracování vnitřku jsem si nevšiml. Určitě nemůžu říct, že jedno je ohledně zpracování čehokoli lepší nebo horší, než to druhé. Díky. Aby bylo jasno, nechci se nikoho nebo ničeho zastávat, obhajovat, nebo podobně. Jen mě zajímá, kam se případně podívat. I když už jsem rozebraný viděl obě...



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1778 » ned 7. čer 2020, 15:19

Asi tak…

Co sa tyka nosica zavornika tak nejaka propagacia neviem akej povrchovky (ako v pripade recenzie plynovej VAR) je uplne na smiech, pretoze to je len o vzhlade. Nosic zavornika jazdi stale len po 4 svojich hladkych castiach takze nejaky hyper mega povrch na celom BCG je len pre image.

Nu a vonkajsok? Aj ten DD si mozete kupit so Ceracote alebo vam ho urobia dnes na zakazku na cokolvek, aj na kuchynske hrnce.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1779 » pon 8. čer 2020, 07:44

To Tomak
Mam DD V11Pro. Jak jsem psal, povrchovka je skvela. Kdyz DD rozdelam, tak upper ok. Co se tyce cele sestavy zaveru, tak moje DD ho nema nejak vice opracovane, lestene uz vubec ne. I po namazani to lehce "drhne", oproti VAR ci Antreg, kde to vse zapada jedna radost. Timto nechci rici, ze DD je spatna zbran;-) Uz jsem to psal, za ty penize co u nas DD stoji, tak to opracovani vnitrku zbrane tomu neodpovida. Ano, obe dve vyse zminene pistovky jsou full CNC obrabene, dale lestene. V primem porovnani DD nedopadne tak, ze stoji take 60 tisic. To byl komentar k tomu, ze za tu cenu bych cekal lepsi a detailnejsi zpracovani. Co jsem si cetl US fora,tak spousta lidi meni zakladni sestavu zaveru za jine. Za 230-250 USD maji skvely vyber no. Vuci strelbe nemam zadnych vyhrad, 18" hlaven je proste klid.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1780 » pon 8. čer 2020, 07:50

Ako pises, bude tu vzdy rozdiel voci kusovemu CNC obrabaniu a masovej vyrobe.

Zial ta cena je dana cenou dovozu a povoleniami a vsetkymi papierovackami + 1/4 z ceny zbrane si zobere stat v podobe DPH a cla – a tie sa pocitaju z ceny tovaru vratane dopravy.

Preto aj lacna farmarka puska v USA za 500 USD tu vyjde na min. dvojnasobok. Teraz studujem veci potrebne na individualnu dopravu pusky z USA. Ano, je to mozne, ano, za Trumpovej administrativy sa to znacne ulahcilo a z USA NIE JE problem to tu dostat. Druha vec je suma, o ktoru vas stat osklbe pri dovoze. Vseobecne vzate, individualna doprava vas bude stat vseho vsudy 50 % z ceny zbrane aj viac…



Střelec
Příspěvky: 1671

Příspěvek#1781 » pon 8. čer 2020, 08:31

Jakou AR z USA řešíš (pokud je to tedy AR), že se vyplatí ten administrativní oser?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1782 » pon 8. čer 2020, 15:25

JP. A nechcem nic z toho, co ponuka Vavrecka. Vzhladom k celkovej cene to zatial len studujem a kalkulujem, aktualne to bude az za par mesiacov. Holt ak clovek nekradne tak nejakych 130 tisic Kc nevytiahne z vrecka len tak :D



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1783 » pon 8. čer 2020, 15:37

"Akorát dodávaný mířidla jsou spíš na ozdobu, jsou taková "feministická". Terč policejní parkur cca 50m, míříš na hlavu a jde to všechno do koulí. Prostě muška nejde dát dostatečně vysoko. Ale tak většina výrobců je nedodává už vůbec.!

Tak to se vůbec nedivím,že to jde vše do kulisek :lol: :lol: :lol:



Jinak,kdo jste měli možnost si to osahat,jak by jste hodnotili tu Savážku recon vs Ruger MPR?? Měl jsem za to,že zatím nejlepší poměr cena/výkon,je ten ruger



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1784 » pon 8. čer 2020, 16:02

Cemada píše:Jeden z důvodů, proč jsem bral píst bylo čištění. Přijde mi trochu nešťastné házet plyn dozadu, kde se tím "zbytečně" znečistí snad všechno. Když čistím plynový nástavec, píst atd. a řeknu si, že všechen ten bordel co tam je by byl jinde, tak jsem za píst rád.
Ale chápu že o něco menší hmotnost a lepší chování u plynu je pro někoho prioritnější.
Prostě obojí má něco a záleží na každém, co si vybere...a že je z čeho vybírat :-)



Jj,toto je pro mě opravdu kloudný důvod proč někdo chce písťáka,holt ne každý chce prožít ne zrovna malý čas s rukama od černých sraček a oleje a svinit si v bytě. Protože čištění plyňáka je skutečně ještě větší oser,než prolejvání AKčka mýdlovou vodou a následný opuc po korozivní sračce.
Teď jsem si po cca 800ranách,co jsem nečistil zase u ARka pěkně ponadával,naštěstí už se ve mě zlomil ten odpor k nečištění kweru po každé střelbě a začínám více experimentovat s časy,kdy dojde k první zádrhelům bez čištění :D Výsledky na terči i na opotřebení zbraně jsou v podstatě úplně stejné,tak proč si ničit zdraví a v havíře se měnit
Haluziak píše:Holt tady se všichni chystáme do války. Já mít tehdá prachy tak mám taky namísto Norka nějakej píst.

PS: Když předěláváte DI flintu nešetřete na gasblocku. Já vzal nejlevnější ocelový co byl, mám tam H2 buffer a pořád mám pocit, že je to uskákaný. (Ale to budou ty moje olšový párátka, které se vydávají za ruce)


Haluziak: Prosím rozveď to trochu,to mi nějak neštymuje. Máš seříditelný gasblock? Máš jej uškrcený těsně nad úroveň závadění zbraně? Co máš na ústí,protože seříditelný GB je jen řešení problému tak 1/3, pak 2/3 vyřeší úsťové zařízení a nějaké to skoro úplně hovno nic nad rámec povinností vyřeší těžší buffer........a taky co se stalo u mě, jak jsem měl s původním birdcage uškrcený GB skoro až k závadění zbraně a furt to skákalo jak prase, pak jsem dal miculka a furt to ještě nebylo úplně klidné. Ale s miculou mi GB najednou šel stáhnout ještě brutálně níže, než se začaly projevovat nějaké první zádrhely a teď už je to skutečně jak malorážka. Nevím jak je to možné, ale ten Miculek ještě přidal dost značné množství na protitlaku oproti klasice birdcage a tak i když moje AR není od výroby vůbec nijak přeplynovaná a gasport je spíš na té podplynované škále,mohl jsem s miculou škrtit daleko pod rámec,kdy by zbraň v základu již dávno nefungovala



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#1785 » pon 8. čer 2020, 17:28

Neseřiditelný no-name gasblock a S&J linear compensator ( https://sjhardware.us/product/ar15-223- ... -nano-1-5/ )

Přemýšlím, že tam dám nějaký seřiditelný low profile gasblock

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: jahoda a 26 hostů