AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#1666 » sob 9. kvě 2020, 12:22

Mac.42 píše:18" má tlustší profil a rifle gas, tušímže i účinnější kompenzátor, takže na mířenku bez přemýšlení lepší než 16", což je spíše přerostlá karabina

ale ve stejné cenové a kvalitativní bych šel asi raději do 18" od BCM, tam v analogické konfiguraci najdeš hlaveň s twistem 1/8, je to sice bez Geissele spoušťáku, ale zase si tam můžeš dát přesně takový, který ti bude vyhovovat


A je u toho twistu 1/8 oproti 1/7 velký rozdíl? Do 1/7 je krmivo lepší nad 65gr ne? Jaký je rozdíl přesnosti na 100m mezi twistama s 55gr střelou. Kterou BCM by si vybral?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#1667 » sob 9. kvě 2020, 14:16

no co je to velký rozdíl, žejo... prostě při v podstatě identických zbraních za identickou cenu bych bral raději 1/8 - bude to mít lepší výsledky s lehkými sypačkami (nemusí se to projevit na soustřelu hned, ale až bude hlaveň olítaná, tak docela jistě)
Ale vlastně je dost důležité, čím to budeš krmit - jestli si budeš přebíjet vlastní 77gr, tak tě twist nemusí zajímat.

ekvivalentem DD je u BCM:
DDM4 Pro = BCM Recce-18 Precision (BCM má navíc i variantu v 16" s mid gas a malinko slabším kompem, jinak hlaveň stejná)
alternativně, kdybys chtěl ultimátní variantu na mířenku (bez chromování vývrtu):
DDM4 Mk12 = BCM Mk12 Mod.0 (ale tam už je BCM o poznání dražší... a taky těžší)

jinak specifikace BCM zde: https://bravocompanymfg.com/specification/index.php



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#1668 » sob 9. kvě 2020, 18:31

Mám takový dojem že ta DD je spíše než na mířenku speciál na IPSC nebo 3gun. Zároveň pokud je hlavní mířenka není lepší volbou klika? Je ale fakt že to DD si můžu použít jak na občasnou mířeku tak na IPSC/taktiku. Ohledně srovnání s BCM si myslím, že zrovna tento model vítězil v poměru cena výkon, ale netuším, jestli se dá ještě sehnat za akční slevu.

Mimochodem, není zajímavou volbou JP Patrol?

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#1669 » sob 9. kvě 2020, 20:02

JP Patrol je takový zaklad k doladění a
stejne jako DD taky potřebuje vyměnit spoušťák na mirenku.( tedy investice cca 6-8 tis)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1670 » ned 10. kvě 2020, 04:46

Hlavne su u DD presnejsie (ano, je to chrom, ale DD si ich robi samo) nez BCM.

16” verzia je u DD VZDY mid length, u 18” verzie je to vzdy rifle length.

Utej 18” mas spust Geissele 3 gun, tam uz fakt menit nepotrebujes.

Mierenku aku, sam pre seba alebo sutazne? Ak sutazne, chod do kluky.

Ano, 18” DD je special urceny do 3 gun alebo USPSA a IPSC. To ale neznamena ze nejde pouzit na ine :)

Ak chces to najlepsie na presnost, kup si rovno JP alebo si kup nejaku lacnu AR-15 a nechaj si tam rovno vymenit hlaven za Criterion alebo Ballistic Advantage. Nie su ani tak drahe. V pripade AR s vojenskou spustou rovno vymenit spustak, fakt spickove ako ATC Gold ci Geissele su niekde v cenovke 10-12 tisic. ATC Gold mam rovno dve :)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1671 » ned 10. kvě 2020, 05:42

Resp. ak na to mas, kup si rovno JP hlaven alebo Krieger…



Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#1672 » ned 10. kvě 2020, 06:46

Na mířenku soutěžně ale v kategorii samonabijeci. Proto ne klika.

Pokud bych si za cenu o něco větší koupil JP, tak bych jako první musel vyměnit pažbu a předpažbí, jelikož jejich se mi vysloveně nelíbí.

Nechci koupit levnou AR a pak na ní vyměnit 70% dílů. Chci něco co můžu vybalit a bez potíží začít používat.



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#1673 » ned 10. kvě 2020, 07:21

Tak buď to má být na střílení, nebo na koukání. JP je rozhodně lepší volba než DD, za ty peníze v základu u nás nic lepšího podle mě nejde sehnat, kvalitnější komponenty, vymražená hlaveň, solidní spoušťák, nerez závorník, štelovatelnej gas block a další...pažba a předpažbí nestřílí, důležitý jsou funkční komponenty a vyměnit se tyhle doplňky dají jednoduše kdykoliv.



Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#1674 » ned 10. kvě 2020, 09:07

sturmidlo píše:Tak buď to má být na střílení, nebo na koukání. JP je rozhodně lepší volba než DD, za ty peníze v základu u nás nic lepšího podle mě nejde sehnat, kvalitnější komponenty, vymražená hlaveň, solidní spoušťák, nerez závorník, štelovatelnej gas block a další...pažba a předpažbí nestřílí, důležitý jsou funkční komponenty a vyměnit se tyhle doplňky dají jednoduše kdykoliv.


Tvoje první věta se nevylučuje, pokud si kupuji něco na střílení, tak chci zároveň z toho mít radost a musí se mi to líbit. (s ženskou to je stejný, taky ji nevybíráš na jedno nebo druhé, ale vetšinou chceš komplexnost)
Pokud chci koupit něco za cca 50k, tak prostě chci, aby se mi to v základu líbilo a né, aby mi to přišlo a první co, tak jsem sundal doplňky a kupoval hned nové. JP je taky pořád o řád dražší. Pokud se budu bavit o podobné zbrani tak je to +10-20k. A teď k čemu mi je vymražená hlaveň? Kolik ran najednou musíš dát, aby si to poznal?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1675 » ned 10. kvě 2020, 10:13

JP robi absolutne spickove hlavne. DD je vojenska puska. Zabudni, ze s DD nastrielas tak, ako s JP. Nie mierenku. Za to si skratka priplacas u JP, ze dostanes hlaven, s ktorou sa dostanes pod 0,5 MOA. S DD tazko. Mam DD, je to super, ale na mierenku by som ju nebral.

Takze ak ocavakas, ze si za 20 tisic kupis pusku a budes s nou z krabice strielat na mierenku, tak rovno zabudni. A rovno na to zabudni, ak si nebudes zaroven s kvalitnou hlavnou aj prebijat vlastne vyladene strelivo.

Takze mas na vyber – bud si kupit nieco lacnejsie a vymenit tam rovno hlaven a spust (a si hned hore o 30 tisic Kc) alebo si kupit JP a jedine co tam vymenis (ale co nestriela a je nepodstatne) je pazba a predpazbie. Pazba je par korun, predpazbie solidne od midwest penazenku neutrhne tiez.

Ale pod 70 tisic sa nedostanes ani keby si sa pototo. A to opakujem, MUSIS si prebijat, takze ak nemas prebijaciu vybavu a kvalitne komponenty, pripocitaj si dalsich par tisic navrch aspon za nejaky jednooperak a vsetko k tomu.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1676 » ned 10. kvě 2020, 21:33

Ještě dodatek,že soutěže samonabíjecí puška se střílejí většinou s pevnými mířidly,alespoň u nás není nikde povolená optika ani kolimátor. Čili rozdíl mezi flintou za 20 a za 70 opravdu nepoznáš 8-) bude tě limitovat zrak. Jedině, že bys to měl na nějaké soutěže ve střelbě samonabíječek na 300m s optikou......
Na jaký cíl se vlastně ty soutěže u vás střílí? U nás je to většinou ležící zelený trouba a tam se to dá do 10ky velikosti tácku všechno nasypat i s lacinou 10,5" přes pevná



Monnkey
Příspěvky: 43

Příspěvek#1677 » pon 11. kvě 2020, 06:25

zarozak píše:Ještě dodatek,že soutěže samonabíjecí puška se střílejí většinou s pevnými mířidly,alespoň u nás není nikde povolená optika ani kolimátor. Čili rozdíl mezi flintou za 20 a za 70 opravdu nepoznáš 8-) bude tě limitovat zrak. Jedině, že bys to měl na nějaké soutěže ve střelbě samonabíječek na 300m s optikou......
Na jaký cíl se vlastně ty soutěže u vás střílí? U nás je to většinou ležící zelený trouba a tam se to dá do 10ky velikosti tácku všechno nasypat i s lacinou 10,5" přes pevná


Tak i přes pevná mířidla poznáš rozdíl. Pokud ne, tak je to tebou, pokud nejsi silně limitován zrakem.
U nás na 50/100 na pistolový střed. Takže na 100m trefuješ 5cm kolečko.
Ad.2 chci to používat i do 300-500m přes optiku.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#1678 » pon 11. kvě 2020, 11:28

2_20200511_122102.jpg
3_20200511_122123.jpg
Dnes ve schránce Zbraně 6/2020
Článek o testu dělaného v Cairo
DDM4 MK18 ...na 15 tis ran.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#1679 » pon 11. kvě 2020, 12:51

Monnkey píše:
sturmidlo píše:Tak buď to má být na střílení, nebo na koukání. JP je rozhodně lepší volba než DD, za ty peníze v základu u nás nic lepšího podle mě nejde sehnat, kvalitnější komponenty, vymražená hlaveň, solidní spoušťák, nerez závorník, štelovatelnej gas block a další...pažba a předpažbí nestřílí, důležitý jsou funkční komponenty a vyměnit se tyhle doplňky dají jednoduše kdykoliv.


Tvoje první věta se nevylučuje, pokud si kupuji něco na střílení, tak chci zároveň z toho mít radost a musí se mi to líbit. (s ženskou to je stejný, taky ji nevybíráš na jedno nebo druhé, ale vetšinou chceš komplexnost)
Pokud chci koupit něco za cca 50k, tak prostě chci, aby se mi to v základu líbilo a né, aby mi to přišlo a první co, tak jsem sundal doplňky a kupoval hned nové. JP je taky pořád o řád dražší. Pokud se budu bavit o podobné zbrani tak je to +10-20k. A teď k čemu mi je vymražená hlaveň? Kolik ran najednou musíš dát, aby si to poznal?


Ne, to se samozřejmě nevylučuje, ale pokud to chceš na přesnou mířenou střelbu, jak tvrdíš, pak by pro Tebe měla být priorita hlaveň a použité funkční komponenty. Změnit vzhled je banalita. Naopak už je to horší, koupit navoněnou bídu a chtít z toho závodní speciál vyžaduje větší investice + znalosti a navíc to nakonec vyjde mnohem dráž. Věř mi, že koupit kvalitu a tu si nadesignovat podle sebe je jednodušší cesta.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1680 » pon 11. kvě 2020, 15:22

Jednodušší cesta to je,o tom žádná,ale taky mnohem dražší ;)
Koupit bídu a do toho solidní lauf+spoušťák,tak je na stejném výsledku za podstatně méně peněz. Nitrid apod serepetičky už jsou dneska standartem i u té bídy a tolerance taky solidní

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů