AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2521 » pon 7. bře 2022, 18:09

Joab ber to takhle. HYPOTETICKY ;)
Naboje donekonecna mit nebudes. Jedine zeby jsi mnel ve skrini tisice naboju a 10 zasobniku a tvoje pani to bude nabijet. Ale kdyz mas razi 223 ta sezere i 5.56 nato. ve chvili kdyz budes potrebovat OBRANIT DOMOV ti bude jedno ze to ma vatsi tlaky a nici to zbran.
Takze sejmes par neznabohu a vemes im strelivo a strilis dal. Kde chces hledat neznaboha co bude zrovna mit tvoji razi? Takhle nad tym premyslej.

Jinak je to cisto hypoteticke a primarne to vychadzi z hrani her v mladosti. . Ve skutecnosti, jedine co sejmuju jsou papirove terce a zelezne terce. Takze nic jineho neplanuju sejmout. To aby nedoslo k omylu a nedoruzmneni a nemohlo to byt pouzito proti mne
Naposledy upravil(a) Eagg dne pon 7. bře 2022, 18:16, celkem upraveno 2 x.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2522 » pon 7. bře 2022, 18:13

To zas ale přijdeš o přednosti puškového náboje a současně i zazdíš ty puškové ráže. Za mě, 300 BLK jedině s plechovkou, pro to byl vyvinut. A střílet se tím dá mnohem dál než jen na 100 m.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#2523 » pon 7. bře 2022, 18:15

Eagg píše:Joab ber to takhle. HYPOTETICKY ;)
Naboje donekonecna mit nebudes. Jedine zeby jsi mnel ve skrini tisice naboju a 10 zasobniku a tvoje pani to bude nabijet. Ale kdyz mas razi 223 ta sezere i 5.56 nato. ve chvili kdyz budes potrebovat OBRANIT DOMOV ti bude jedno ze to ma vatsi tlaky a nici to zbran.
Takze sejmes par neznabohu a vemes im strelivo a strilis dal. Kde chces hledat neznaboha co bude zrovna mit tvoji razi? Takhle nad tym premyslej.

Jinak je to cisto hypotelticke. Jedine co sejmuju jsou papirove terce a zelezne terce. Takze nic jineho neplanuju sejmout. To aby nedoslo k omylu a nedoruzmneni a nemohlo to byt pouzito proti mne

Tak 10 zásobníků není taková porce a představa, jak skáčeš po ulicích od mrtvoly k mrtvole a šacuješ jim sumky je skutečně jen hypotetická, spíš až těžce naivní.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2524 » pon 7. bře 2022, 18:20

Sarkafarka.Loupeznik píše:
Eagg píše:Tak 10 zásobníků není taková porce a představa, jak skáčeš po ulicích od mrtvoly k mrtvole a šacuješ jim sumky je skutečně jen hypotetická, spíš až těžce naivní.


No asi to je v teto chvili u 99.99% lidi nepredstavitelna vec. Kdyz ale prijmu moznost ze by se to stat mohlo v istych situacich tak je to bezna vec ve valce v snahe o preziti potrebujes predse munici do sve zbrane. Takze takove to prehladavanie neznabohu je desive. Ale ani ukrajinci si nemysleli ze budou muset bojovat a ze dne na den to prislo.
V kazdem pripade mit razi ktera se v moderne valce bude valat vsude kolem je velkou vyhodou. (HYPOTETICKY)



risa2000
Příspěvky: 850

Příspěvek#2525 » pon 7. bře 2022, 18:23

Eagg: Paráda, úplně jsi mne navnadil koupit třetí AR-15 :D

K tomu 300BLK, jednu dobu jsem to zkoumal, právě jako variantu/alternativu. Poměrně výživné video, které se snaží "bořit" některé mýty má MrGunsngear (https://www.youtube.com/watch?v=4VNl7QXykUY). Jednak z toho vyplyne, že 300BLK není ničím magická, ale chová se tak, jak by člověk intuitivně čekal vzhledem k délce hlavně a váze střely.

Můj závěr byl, že 300BLK má smysl, pokud člověk potřebuje střílet tlumené subsonicy z krátké hlavně, tak na to je to ideální. Obětuje za to balistickou charakteristiku (energii). Pokud chce střílet supersonicy, tak to nejspíš ani tlumit nebude a pak je 300BLK balistikou v podstatě alternativa k 7.62 a je jen otázka, jestli chce tuhle charakteristiku střílet z AR-15, nebo Kalacha, nebo kosy.

Možnost střílet s 300BLK obojí, tedy subsonicy i supersonicy, je zajímavá kuriozita, ale jaké je její využití v praxi (minimálně pro mne) je otázkou.
Naposledy upravil(a) risa2000 dne pon 7. bře 2022, 18:28, celkem upraveno 1 x.



risa2000
Příspěvky: 850

Příspěvek#2526 » pon 7. bře 2022, 18:27

Eagg: Není to JP ve skutečnosti komorované na ráži 5,56 NATO? Ještě jsem neviděl americkou AR-15, která by nebyla.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2527 » pon 7. bře 2022, 18:31

risa2000 a proc som ta navnadil na 3 arku?

No pisu 223 rem. Ci je aj 5.56 nevim.
Kdyby jo tak super protoxe pokad vim tak pri komore 5.56 nato muzu bez problemu strilet 223 rem. Jdu pro ni az za par dnu. Jinak se skusim zeptat zitra.
Je to tato
https://eshop.bestpatron.eu/samonabijec ... e-223-rem/
Ale trocha vylepsena. Takze o kusok drahsia



risa2000
Příspěvky: 850

Příspěvek#2528 » pon 7. bře 2022, 18:57

Eagg: Normálně se píše, že je ráže 223 Rem, aby to bylo v souladu s civilním trhem, ale hlavně jsou většinou komorované na ráži 5,56 NATO, protože to je s 223 Rem kompatibilní a stejná hlaveň se pak dá prodat i do vojenských dodávek. Skoro bych řekl, že pušek, které jsou reálně komorované na 223 Rem (a tedy potenciálně nemusí vydržet 5,56 NATO) bude míň, ale to je jen můj dojem z toho, co jsem viděl a četl.

Čím je tvoje vylepšená? (Na webu píšou, že se vylepšit nedá a proto je tak levná :D)



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#2529 » pon 7. bře 2022, 19:14

Eagg píše:No pisu 223 rem. Ci je aj 5.56 nevim.
Kdyby jo tak super protoxe pokad vim tak pri komore 5.56 nato muzu bez problemu strilet 223 rem. Jdu pro ni az za par dnu. Jinak se skusim zeptat zitra.
Je to tato
https://eshop.bestpatron.eu/samonabijec ... e-223-rem/


JPcka jsou ve .223 Wylde, takze se z nich da strilet oboji. Je to i primo v popisu tehle konkretni pusky na vyse uvedenem odkazu v sekci Raze…



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2530 » pon 7. bře 2022, 19:18

risa2000 píše:
Čím je tvoje vylepšená? (Na webu píšou, že se vylepšit nedá a proto je tak levná :D)


Ty mne chytas za slovicka ale dobre. Aspon vidno ze davas pozor. :lol:
Hele je to tahle ale nema foto.
https://eshop.bestpatron.eu/samonabijec ... ny-unasec/ a ani zadne info. Je to ale o trocha lip vybavena oproti te co sem dal info hore.
Kdyz tomu spravne chapu tak ma
- Odlehceny unasec (co to vlastne je?)
- predpazby ma dlouhe.
- a jestli si dobra pamatam z rozhovoru s Panem predajcom tak ma po cele delce tu viewrr listu na uchyceni prislysenstva (todle sem mozna ale dokomolil) rozhovor bol 20 minutovy takze si nemuzu vsechno z neho pamatat ) 8-)

To fakt patri medzi levne Arka? Nebo mi ji chces zhovadit? ;) to se ti nepovede haha.



Střelec
Příspěvky: 1684

Příspěvek#2531 » pon 7. bře 2022, 19:24

Přijde jen mě zajímavý kontrast, že někdo, kdo ještě nedávno řešil mířidla na pistoli z Aliexpressu si koupí JP? :D
No, možný to je, jen mi to přijde zajímavé.



Eagg
Příspěvky: 497

Příspěvek#2532 » pon 7. bře 2022, 19:28

Střelec no vidis to? Od te doby uz mam dalsi 2 pistole a vcetne nich aj Glock, Takze mozny je vse. A to sem rikal ze dve pistole mit nikdy nebudu

Obrázek

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 93

Příspěvek#2533 » pon 7. bře 2022, 20:42

Na ar od JP to levný je :-) měla by to být odpověď na military arka ostatních výrobců. Vtipný mi sle přijde srovnání s DD na bestpatronu…



risa2000
Příspěvky: 850

Příspěvek#2534 » pon 7. bře 2022, 21:27

Eagg: Jak píše Dizza, a jak píšou na Bestpatronu, tahle JP je levná (ve srovnání s jinými JP), moje poznámka byl jen takový vtípek. Počítám, že cena odpovídá kvalitě. To delší předpažbí inzerují i na stránkách BP, takže je aspoň vidět, že to fakt mají, protože podle stránek JP je to běžně jen s 12,5" předpažbím.



djgas
Příspěvky: 73

Příspěvek#2535 » pon 7. bře 2022, 21:48

Odlehčený unašeč=odfrézovaný=pohybuje se méně hmoty v pušce-menší zpětný ráz-výhoda pro sport.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host