POF G3 - zkušenosti a kvalita výroby?

Samonabíjecí pušky


ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#1 » sob 12. říj 2019, 01:58

Nenašel sem tady skoro nic k pušce G3 od POF. Má s ní někdo zkušenosti? Mám na mysli kvalitu výroby, dostupnost dílů atd. Přeci jen, ikdyž údajně je poskládaná z dílů od HK, skládali jí v Pákistánu.

Někdy bych si jí taky chtěl osahat, podle všeho bude těžká jak sviň...



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#2 » sob 12. říj 2019, 19:12

Mno, mám ji doma (asi dva měsíce, ještě jsem se bohužel nedostal k tomu ji vyzkoušet na střelnici). Ve dřevě. Zpracovaní mi přijde v pohodě, rozborný kolíky akorát aby jeden vytloukal skoro kladivem :lol: Lehká opravdu není ;) Náhradní díly jsem zatím něřešil, mám akorát z ebaye objednanou originální optiku (asi surplus z německý armády.) Zásobníky jsou k dostání v Bearece asi za 360kč...



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#3 » sob 12. říj 2019, 19:21

No koukal že právě na rozdíl od spousty jiných "exotů" který mě zajímaj, na to docela k sehnání věci jsou, zdá se.

V Zelenym Sportu maji zásobníky mimochodem za 200 Kč, ale jsou to teda ty hliníkový a údajně jsou kvalitativně o dost horší než ocelový, ale ty jsem snad ani neviděl u nás prodávat.

No těch 4.5 Kg teda asi musí bejt mazec...

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#4 » sob 12. říj 2019, 19:43

Plno veci je i na zib



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#5 » sob 12. říj 2019, 20:56

ad ToF:

hliníkový zásobníky jsou v pohodě, ty ocelový jsou těžký jako prase a často už jsou po těch letech chycený liškou, i když jsou fosfátovaný. Jsou taky skoro 2x dražší než AL. Existují i plastové průhledné na 20ran, výrobce MKE, ale jeden stojí cca. 50,-E. Náhradní díly mají na ZIB a na Egun.de seženeš prakticky cokoliv volně prodejné a nestojí to ranec.

Kvalita POF mne taky zajímá...protože původně se mělo jednat o orig. vojenskou licenční výrobu Francie a UK a z nich předělané semi-auto v Pákistánu. Ale to by se poznalo na značení pouzdra zbraně na šachtě pro zásobník. Pokud ti nejdou kolíky vyndat rukou, tak to spíš vypadá na komplet made in Pakoš :-(



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#6 » sob 12. říj 2019, 21:56

No bylo mi řečeno, že to jsou poskladaný origo díly od H&K, akorat spoušťák je novej semi-auto od Pakošů.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#7 » ned 13. říj 2019, 08:11

ad kolp:

můžeš nafotit vyražené značky výrobce, které na zbrani máš? Měly by být na šachtě zásobníku, z toho poznáme, kdo zbraň původně vyrobil.



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#8 » ned 13. říj 2019, 20:24

IMG_0560.jpg


neni to moc citelny:

G3-POF-18
vyrobni cislo
zkusebna

Takze asi Pakosi, ale predpokladam, ze idkyby to byla skaldacka z origo H&K tak si tam POF daji svoji znacku...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#9 » ned 13. říj 2019, 22:32

nedávno jsem se ptal ZS, jak jsou na tom s náhradníma dílama na MP5. Bylo mi zděleno, že mají veškeré náhradní díly jak na MP5 taky i na G3 takže by se to dalo řešit i bez Zib



S_Dvoracek
Příspěvky: 7

Příspěvek#10 » ned 27. říj 2019, 12:21

Zdravím, koupil jsem od Z.S. dva kusy Gtrojek a oba jsou do. do. . Hlaveň je nová, pažbení ve dřevě a je asi Origo hk. Tělo je děláno dle informací na originál H&K lince prevezené do Pákistánu. Rám pušky je třeba zabrouait! Hrany po střihu zamezují pohodlné rozborce a sborce. Čepy k odejmutí pažby jak už bylo psáno je problém vytáhnout. Zásobníková šachta a vypouštění zásobníku je na rozebrání a opilovat. Vše vyřešit pilníkem a výstružníkem asi 7mm, přesně už nevím. Největší problém pro mě bylo natahování, zlomení páčky k posunutí závěru bylo strašně nepohodlné. Páčku je třeba vytáhnout a zbrousit hranu viz fotografie z internetu. Mě více vyhovuje novější typ. Teď funguje asi jako originál od H&K. Puška střílí od začátku bez úprav spolehlivě. Nutné je jí nastřílet, moje strilela asi 20cm na 50m vedle.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#11 » ned 27. říj 2019, 17:40

díky za podrobné info. Tušil jsem, že oproti původním informacím od ZS to bude úplně jinak...už vzhledem ke stálým odkladům prodeje, který se vlekl snad 2-3 roky. O licenční výrobě z FR nebo UK jsem uvažoval, ale Pakoše nechci ani omylem.



Střelec
Příspěvky: 1666

Příspěvek#12 » ned 27. říj 2019, 18:36

Tak ZS v zásadě nelhal, co si pamatuju, tak od začátku byly informace, že se to bude montovat v POF v Pákistánu.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#13 » ned 27. říj 2019, 18:53

montovat ano, ale zdrojem k "přestavbě" měly být licenční G3 z FR popř. UK, které by byly kvalitou úplně někde jinde, to je snad jasné.



S_Dvoracek
Příspěvky: 7

Příspěvek#14 » pon 28. říj 2019, 08:03

není zač, ale materiálově vše je zdá se být dodrženo. Měl jsem Norinco P10 (1911) a zpracování zdaj se být o hodně lepší Pakoši. Stačí k tomu cca 4hod. laskavé práce a máte flintu podle svého... Myslivci si kupují flinty za 35ti a výš a nechávají si doladit spouště atd.. a výsledek je někdy neznatelný, krom té investice. Nástřel je podle mě samosdřejmostí! Mě fliinta sedla, ale pokud na ni puškohled, tak originál, nebo nízkou montáž. Já koupil to vysoký kopyto s lištou a je to moc vysoký. Budu muset dokoupit lícnici. Pocit ze střelby dobrý, zpětný ráz není tak citelný.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů