UZI

Samonabíjecí pušky


picha42
Příspěvky: 80

Příspěvek#1 » ned 17. lis 2019, 21:02

Zdravím má někdo zkušenost s samopalem UZI ??? jak to střílí na 50m ? nějaké postřehy a ták. Sháním nějakej levnej samopal v 9tce na vyblbnutí.



milonk
Příspěvky: 101

Příspěvek#2 » ned 17. lis 2019, 21:16

Nemam zkusenosti na 50m, jen 25m, ale na vyblbnuti je to super. Je to tezsi nez jine karabiny, ale co jsem strilel z ostatnich, tak to ma nejklidnejsi strelbu. Strilel jsem z Eva, nejake AR 9L a oboji se pri strelbe oproti UZI hrozne 'klepalo', nevim jak to presne popsat. Na 25m presne. Btw. nejoblibenejsi zbran moji zeny :-D, zadna velka rana, jen takove 'flusatko' :-).

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#3 » ned 17. lis 2019, 22:48

A kterou verzi máš v merku ??
Střílí to dobře. Koneckonců existence stáru Izrael je toho dokladem :-)
Jen jsem postřehl problém s přebíjeným střelivem ...



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#4 » ned 17. lis 2019, 23:14

Prebijene je moc siroky pojem.. co mas na mysli ?

Za sebe
Napr slabe strelivo -zaver nemusi dojet dozadu coz znamena. ...

Ale kdyz se tam da adekvatni strelivo tak funguje ok...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#5 » pon 18. lis 2019, 08:35

Pokial das prilis slabe (pre UZI) naboje, tak ti proste zaver nedojde uplne dozadu a zasobnik vystrielas davkou. Striela to fajn, ked si zvyknes na ten tazky ingot ktory tam pri strelbe jazdi, aj rozumne presne (na 50m v ciernom, ked pohladas narazis urcite na fotky).

Pre mna bol problem sa k tomu poskladat, ale fun a nostalgicky faktor velky. Je to strasny zrut nabojov - po tom co mlady vysypal za chvilku 4 zasobniky a chcel dasie naboje sme sa rozhodli upgradovat na ARko v 9mmL. Na vyblbnutie rozhodne doporucujem.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#6 » pon 18. lis 2019, 09:41

Zásobník se nevystřílel dávkou, ale z 5 nábojů se to 2x zaseklo na nábojnici v okénku ...
Asi to chce originál SB nebo odzkoušené přebíjenky ...



skagerak
Příspěvky: 973

Příspěvek#7 » pon 18. lis 2019, 10:51

Mozna smula na kus, nebo pro tuto zbran nevhodne prebijenky... ale pokud mohu soudit (3ks ) na tovarnim sb to rozhodne zavisle neni...
(Napr AP a ba9 nezavadi).
Jinak je to zbran co strili ze zadni polohy z cehos plyne specificke chovani...
, taky je to dost tezky kdyz to srovname treba s kosou co je na vykonejsi naboje atd ....

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1145

Příspěvek#8 » pon 18. lis 2019, 11:13

JJ, je to tazke ako krava ale ma to svoj kopytoidny sarm. Fakt to nie je vec na lestenie ale mozes s tym ked ti dojdu naboje protivnika efektivne umlatit. So starym latkovym popruhom a latkovou sumkou na 3 zasobniky na opasok je to znacne "cool". A ked som to prvy krat rozobral tak som mal sanku dole ake je to genialne jednoduche.

A ano, su presnejsie, lahsie, ergnomickejsie a celkovo lepsie zbrane.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#9 » pon 18. lis 2019, 11:58

Jsem si vyzkoušel mini Uzi. A nekoupil bych si to. Je to těžké, nešikovné, blbě se mi z toho střílelo. Možná to je na zvyku, což tedy u mne nenastane...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2218

Příspěvek#10 » pon 18. lis 2019, 11:59

Ale když se podíváš, kolik ta menší UZI stojí, tak to je značný argument pro :-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#11 » pon 18. lis 2019, 12:02

To je sice pravda, ale já musím mít radost hlavně ze střelby, ne jen z dobré ceny při nákupu.



milonk
Příspěvky: 101

Příspěvek#12 » pon 18. lis 2019, 12:24

Mini UZI nema tak pohodovou strelbu jako klasicke uzi, ale zase je o neco lehci. Urcite pred nakupem vyzkouset. Nekomu to nesedne, ale nekomu se to zase bude libit :-). Btw. dokonce letos na jare poradal 'Neoficiální spolek fandů UZI' pekny UZICUP. A bylo to fakt dobry... :-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#13 » pon 18. lis 2019, 12:32

Napsal jsem svou zkušenost a svůj názor. Opravdu doporučuji to, co píše milonk. Vyzkoušet před koupí. Raději víckrát. Mně nesedl, možná jinému ano.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#14 » pon 18. lis 2019, 20:50

Já si UZI koupil proto, že
- byla levná (tehdy za 6.600,-Kč)
- na náboj 9mm Luger, který si přebíjím
- se mi z ní dobře střílelo
- na "blbnutí" je plně postačující.
Bohužel se sklopnou pažbou jsem se nebyl schopen nějak trefit ani na 25 metrů, proto jsem si vyrobil "na koleně" jinou dřevěnou pažbu a s ní jsem byl schopen shazovat železa i na cca 40-50 metrů (na závodech).

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#15 » pon 18. lis 2019, 21:12

tak to je ona:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů