Přesnost vašich AR15

Samonabíjecí pušky

Machead

Příspěvek#61 » stř 18. bře 2020, 08:36

Kečup píše:Kolikrát na střelnicích vidím AR-15 s vývrtem 1:7 ale cpou do toho střely s 55gr a když jim člověk řekne co by tam mělo být tak je za blba, na střelnici na 50 metrech je to po celém terči ale tady pak čtu jak nastřílely 1 MOA :D

Tie tabulky nemaju az taku vypovednu hodnotu, ako si myslis.

Podstatnym faktorom totiz nie je hmotnost strely, ale jej dlzka. O co sa stavime, ze cisto medena strela o hmotnosti 40 gr. bude lietat stabilnejsie z 1:7 nez strela klasicka FMJ o hmotnosti 62 gr.? Ja sa stavim o vsetky svoje zbrane, uplne bez problemov. Preco? Lebo strela z lahkeho kovu voci olovu bude musiet byt pri danej hmotnosti podstatne dlhsia. Narast tlakov teraz ponecham bokom.

Na prebijanie pouzivam strely Frontier. Mam dve AR-15 s vyvrtom 1:7. Su to 55 gr. strely no nemam problem ist na 1 MOA kedykolvek, opakovane. Na 300 m s nimi bez problemov trafim gong, ak si urobim svoju robotu.

Preco? Lebo tie strely nie su boat tail a maju podstatne dlhsiu vodiacu cast. Tie stupania voci strelam su uvedene len ako referencne co moze/ma fungovat LEPSIE, ale neznamena to, ze 1:7 je s 55 gr. uplne nepouzitelny.

Napr. tu, strelba z Bren 2 na 500 yardov, 55 gr. pri silnom vetre. Nie je problem:
https://www.youtube.com/watch?v=32c2S7ydvBI&t=395s

Pokial ma niekto na 50 m rozsypane zasahy po celom terci, je to jeho neschopnostou, nie tym, ze pcha do 1:7 55 gr. strely.

Béďa

Příspěvek#62 » stř 18. bře 2020, 11:32

Tak ono mají asi pravdu firmy co propagují 1:8, s prebijenkou 55grn Hornady. z pytle 0.75 MOA na 300m, JP s Vortexem HD 1-6. Dulezity je ten pytel, z dvounosky tak dobře nikdy nenastrilim, není to ale žádný mirenkarsky speciál, Light countour barrel, ale s 18 palcy. Přesnost s těmito náboji jedna větší díra, ale prekbaliply mě GGG žádná sláva, na 100 m něco okolo 1MOA.

Yoki

Příspěvek#63 » stř 18. bře 2020, 16:08

Mam novou DPMS za cca 29tis, 1:7 lauf, optika vortex 1-6x24, bipod Magpul. Zatim jen strileno na 50m GGG 55grn. Tri rany jednou dirou od profesionala, ja 2 cm. Priste zkusim 100m.

Machead

Příspěvek#64 » pát 20. bře 2020, 06:29

Uz sa to tu oisalo X-krat, overovat presnost .223 na 50 m je plytvanie casom a strelivom. Do 50 m musi lietat jednou dierou cokolvek, aj ten najvacsi sunt.

Kazdopadne plati, ze tvrdenie, ze 1:7 je s 55 gr nepouzitelne je kravina. Pouzitelne to zarucene je. Ano, urcite nie na mierenku a ultra presnost na 300 m, ale na bojovu ci dynamicku sportovu strelbu ta presnost bohate staci.

Opakujem, nejedna sa o hmotnost strely ale o jej dlzku, ta je pre stabilizaciu dolezity faktor, samotna hmotnost s presnostou nema nic. A podstatna je kvalita strely. Kvalitna 55 gr. strela bude zarucene lietat presnejsie nez nejaky 68 gr. sunt.

Aby bolo jasne, stale sa tocime okolo presnosti, nie o ranivom ucinku na velke vzdialenosti. Tam urcite tazka 75 gr. strela s vysokym balistickym koeficientom bude mat vacsi ucinok. Ruku na srdce, ak niekto tvrdi, ze 55 gr. je dnes neucinna strela vzhladom na ranivost, nech podpise reverz a postavi sa do strelista, moze si to overit sam. Teda ak to prezije…

I ked je pravda, ze takto tazke strely (ci tazsie) robia len spickovi vyrobcovia ako Hornady, Sierra, Berger, Norma…

v.k.

Příspěvek#65 » úte 24. bře 2020, 17:14

Cemada> pridam jeste kamaraduv setup:

Remington R15 Predator, 22", 1:9, 223 Rem, tovarni Hornady Varmint Express 55gr V-MAX, puskohled Leupold VXR 3-9x40, v sede s oporou.
cca 1,5 MOA na 100m

sided
moderátor

Příspěvek#66 » úte 24. bře 2020, 17:35

Se stejnou zbraní a vlastními patronami jsem kolem 0.75 MOA bez velkého snažení. Na loveckou flintu dostačující.

no_gold

Příspěvek#67 » úte 24. bře 2020, 18:36

Zdravím, PAR MK3 14" 1:7 s Harris dvojnožkou. a čínskou optikou 3-8x, za deště a tmy. 100m
Udělal jsem test střeliva s různou gramáží střel a kvalitou. Sypané remington 55Gr., SaB sypané 55Gr., Frontier orig. 68Gr (střela Hornady), Frontier orig. 75Gr.( Střela Hornady), Sypané orig. Hornady 62Gr, a nakonec vlastní přebíjené střelivo s GGG 55Gr a Frontier 55Gr. (s přebíjením začínám)
V příloze terče, jak to dopadlo. střed osnovy mně zakrýval ty trojlístky, takže jsem musel udělat na druhém terči čtyřlístky.

Co mně překvapilo, tak že na jednom terči jsem s remingtony 55Gr udělal nejhezčí skupinku, a na dalším nejhorší.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

McFly
moderátor

Příspěvek#68 » stř 25. bře 2020, 08:03

OT smazáno, příště budu dávat i pauzy...

Zpět na