Klony SA58 / Hermex efekt

Samonabíjecí pušky


janpolasek
Příspěvky: 120

Příspěvek#46 » úte 23. kvě 2017, 14:11

opravdu to funguje. zkus zkrátit nejdřív o 1 závit, a když nepomůže, tak o další. Mně se to po jednom závitu o dost zlepšilo, ale občas se ještě stalo. a pak jsem ubral ještě jeden závit, a 2 roky bez hermexu, tak abych to nezakřikl :-) kdyžtak si radši tu pružinku sežeň náhradní, kdybys to přehnal :-)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#47 » ned 28. kvě 2017, 17:22

Tak jsem tu pružinku zkrátil o cca 1,25 - 1,5 závitu, vyzkoušel na mířence v Olomouci při závodech a . . . . žádná závada :thumbup: :-D Takže zatím velká spokojenost. I ten odpor spoustě se "zjemnil". Úprava mě nestála nic (kdyby chtěl náhodou Sided vyčíslit, kolik jsem zase ušetřil tak v předcházejících příspěvcích mu to jiní již spočítali - CZUB nebo Zendl + doprava tam a zpět :D ) a tu původní mosaznou vložku z nábojnice (vkládal jsem fota) jsem po zkrácení pružinky odstranil a střílel bez ní.
Celkem jsem vystřelil 63 ran a vše naprosto bez problému :D Takže mohu jen doporučit ;)



Enderein
Příspěvky: 6

Příspěvek#48 » ned 21. led 2024, 00:09

Tak já přispěju se svou trochou do mlýna, protože jsem podobný případ nenašel.
Mám 858 Tactical 4V, který hermexil fakt hodně (minimálně v polovině výstřelů). Tak jsem koupil modifikovaný přerušovač od Zendla s tím, že ten by měl tuto závadu spolehlivě odstranit. Bohužel se tak nestalo, pouze se snížila četnost (v průměru cca 1-2 z 10 ran, což je stejně hodně, ale oproti předchozímu stavu výrazné zlepšení).
Při každém hermexu mám úderník dole (je to znát na odporu, který klade závěr při natahování, navíc stačí natáhnout závěr cca do poloviny, čímž natáhnu úderník bez vyhození náboje, a poté můžu normálně vystřelit), takže si myslím, že není problém v tom, že by úderník sice byl natažen, ale spoušť ho ani při odjištěné pojistce nebyla schopna vypustit.
Ve spoušťovém mechanismu jsou nějaké vůle - záchyt úderníku se o pár desetin mm hýbe na čepu, spoušť se na svém čepu i trochu kýve (páka spouště jde cca 1-2 mm do stran), a v tom právě asi bude zakopaný pes.
Právě při vykývnutí spouště doprava, jak na ni tlačím při spouštění pravou rukou, se ty vůle srovnají tak akorát, že při rychlém přelétnutí závěru nezůstane úderník vzadu, ale pokračuje zpátky dopředu. A to celé se děje jen když je spoušť jen kousek za spuštěním (tj. stane se to spíš při mířence, když spouštím zlehka), když je při přelétnutí závěru plně vzadu, tak se to neděje.
Takže to je asi ten případ, kdy ani Zendlův přerušovač nedokáže hermex zcela odstranit, ale předpokládám, že výměna spouště a jejího čepu by to měla vyřešit a tyhle vůle odstranit.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#49 » ned 21. led 2024, 11:13

Tedy, mám originál Hermex CZH 2003 Sport, na tachometru má asi tak 1000 ran, možná víc, a nehermexil nikdy.



Enderein
Příspěvky: 6

Příspěvek#50 » úte 23. led 2024, 16:11

Ono to asi opravdu hodně závisí na tom, jak si vzájemně sednou vůle jednotlivých součástí.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#51 » úte 23. led 2024, 16:26

Mám také původní Hermex, koupený protekčně ještě před zahájením prodeje.
O hermexefektu jsem za celou dobu akorát četl.
Bude to opravdu ve vůlích.



Enderein
Příspěvky: 6

Příspěvek#52 » úte 23. led 2024, 19:44

Tak to gratuluju všem, kteří se s ním nepotkali, já byl už docela zoufalý, když to hermexilo i s tím modifikovaným přerušovačem. Teď jen zase sehnat trochu času a vyzkoušet, jestli bude stačit nová spoušť a čep.



corax
Příspěvky: 3

Příspěvek#53 » úte 23. led 2024, 22:00

Mám Gazelu 58 a hermex jen při pomalém spouštění u mířenky a to ještě ne vždy tak jsem to zatím neřešil ale pokud někdo zná způsob/puškaře co by s tím zatočil budu rád.

Uživatelský avatar
strasidlo
Příspěvky: 77

Příspěvek#54 » stř 24. led 2024, 21:11

Moje zkušenost s hermexem je takováto. Zejména s pomalou mířenkou. Po spuštění podržím spoušť vzadu, aby se úderník s jistotou dostal do správné pozice. Při použití teleskopu musím trochu více zapřít. Pak je to v pohodě.
Když jsem spoušť pouštěl hned po výstřelu, měl jsem často náboj s napíchlou zápalkou v komoře a úderník už to nedal. Při omezeném času to docela lezlo na nervy a chvíli trvalo, než jsem to vysledoval. Na zbrani se nic neměnilo. Bylo to rukama. :-)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#55 » čtv 25. led 2024, 21:58

Není to rukama, dobře fungující zbraň musí fungovat spolehlivě bez nějakého "hraní si" se spouští



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#56 » pát 26. led 2024, 14:57

Czub czc 58 bez zavad. Snad ten popis je spravne. Proste sa58 v "origo" mi nehermeti. At maji lide srovnani pisi.



Enderein
Příspěvky: 6

Příspěvek#57 » pát 26. led 2024, 15:53

Střelec píše:Není to rukama, dobře fungující zbraň musí fungovat spolehlivě bez nějakého "hraní si" se spouští

Souhlasím, proto se to snažím 100% vyřešit.

Velký vliv by měl mít ten modifikovaný přerušovač, který principiálně mění funkci spoušťového mechanismu (nosič závěru do něj drbne jen když letí dozadu, ne když se vrací), ale různé vůle na různých místech (čepy vůči rámu, součástky spoušťáku vůči čepům, nosič závorníku vůči rámu atd.) můžou evidentně způsobit jak to, že to s původním přerušovačem nehermexí, tak to, že to hermexí i s modifikovaným.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#58 » pát 26. led 2024, 15:58

Mám také kosu od CZUB. Nehermexila, ale přesto jsem dal hned z počátku, po pár návštěvách střelnice, (pro klid duše) modifikovaný přerušovač od Zendla. Od té doby tisíce ran a vše OK, od precizní mířenky po "rychlopalbu". Že kosa hermexí i s tím modifikovaným přerušovačem slyším úplně poprvé, tam musí být něco hodně špatně...

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#59 » pát 26. led 2024, 18:10

Mě CZUB taky hermexila, po výměně spouště se to rapidně zlepšilo, ale sem tam k tomu ještě dochází.



corax
Příspěvky: 3

Příspěvek#60 » ned 28. led 2024, 08:49

Uvažuju nad tím preřušovačem od Zendla. To zvládnu vyměnit sám a za pokus to stojí, jen budu naštvaný když to nepomůže :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů