Klony SA58 / Hermex efekt

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#16 » stř 6. dub 2011, 10:22

Mi 858 nehermexila až do předposlední návštěvy střelnice, musím podotknout že bylo pod nulou ale jelikož zbraň má fungovat vždy, jal jsem se řešení dle rady pode mnou, z kousku nábojnice 9lug jsem udělal mosaznou podložku, rozebral celý spoušťák a záchyt vymezil podložkou aby těsně dosedala k rámu. Taktéž jsem napružil listovou pružinu a od té doby nezlobí, uvidíme časem, tu je ukázka:
IMG_3225.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Kubusz-ka
Příspěvky: 6

Příspěvek#17 » stř 6. dub 2011, 20:18

Já i když jsem psal, že to kašlu, také jsem vymezil vůli, protože to hermexování mě už začalo štvát více a více... namotal jsem tam tenký drátek, segerku vhodného rozměru jsem nenašel a rozebírat spoušťák se mi nechtělo :-)) Od té doby, cca, co jsem tady psal příspěvek nemám problém. Zkoušel jsi, když jsi to měl rozebrané jestli se Ti to také chove tak jak jsem popisoval? že spolehlivost spouštění závisí na poloze záchytu závěru ? :-)

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#18 » stř 6. dub 2011, 20:25

Zkoušel, problémy s tím nebyly.
Tím chci hlavně ale říci že mi to zlobilo jen v teplotách kolem 0°C a pod nulou a to jsem neměl už možnost vyzkoušet od té doby protože nebudu brát mrazák na střelnici a cílem této úpravy bylo zajistit maximální spolehlivost ve všech podmínkách. Rozebírání spoušťáku není nic složitého, jak je na pravé straně rámu přidělaná zevnitř páčka tak tu odklopíš a čepy které blokuje jdou pak ven, toť vše, pro tuto úpravu stačí vyndat čep záchytu úderníku, změřit si jeho průměr, vytvořit dle toho podložku o vhodné tloušťce, nasadit a hotovo.



Kubusz-ka
Příspěvky: 6

Příspěvek#19 » stř 6. dub 2011, 20:32

Zvláštní, mi to dělalo i při pokojových teplotách :-) Díky, za popsání rozebrání spoušťáku, po státnicích se na to vrhnu a vše si udělám, jak se patří :-) Přeji mnoho chvil věnovaných bezproblémové střelbě a ani minutu času řešení hermexování a selhavání ;-)



jedlos1
Příspěvky: 3

Příspěvek#20 » pon 26. zář 2011, 08:00

Ahoj,mě to hermexuje s každou druhou ránou,ale zaručeně dnes zkusím ten fígl s podložkou asi už mám hodně vyběhaný kus dokonce se mi stalo,že mi zachytával unašeč závorníku o spoušt a to opravdu hodně to jsem už vychytal jehlovým pilníkem.Napište kdyby jste ještě na něco přišli protože jestli ta podložka nepomůže tak mě asi ze střelnice odvezou dovnou k chocholouškovi ten má tarasnici



leodubek
Příspěvky: 43

Příspěvek#21 » úte 27. zář 2011, 07:37

Taky jsem tomu nevěřil a podložka stačila :lol:



jedlos1
Příspěvky: 3

Příspěvek#22 » úte 27. zář 2011, 17:49

Tak jsem asi vyzrál na ten H efekt včera jsem měl to štěstí a zbran mi zkontroloval zbrojíř AČR a po otevření zkonstatoval,že je veškerá mechanika v pořádku,ale ukázal mi jak správně zbran čistit.Přátelé on ji prostě vykoupal v konkoru a nechal 24 hodin v konkorový lázni potom jí vydrbal tech. benzínem štětkou na nádobí pak jen promazal zase konkorem a světe div se FUNGUJE OPRAVDU TO FUNGUJE kdyby mi to někdo řekl před tou lázní tak ho pošlu no víte kam.Našel tam jeden problém,který se opět týká čištění a to ten kanálek v hlavni má být o průměru 4,1mm a já ho měl 3,1mm má na to měrky.Ted to vypadá že neumím čistit,ale tak jak jsem to viděl to nikdo z Vás nedělá to si troufnu napsat.Přátelé čistit a čistit a nebejt lakomej o konkor je to jedinečný olej taky ho používá AČR a veškeré nové věci se nejdřív v AČR testují.Ještě jednu věc myslím,že se mi zjemnila spoušt.
Nakonec přeji všem trápícím se střelcům at se Vám daří a ČISTIT POŘÁDNĚ.
Kdyby chtěl někdo nějakou infošku tak meil mám jedlicka.9@seznam.cz



jedlos1
Příspěvky: 3

Příspěvek#23 » úte 27. zář 2011, 17:53

Artifex píše:Zkoušel, problémy s tím nebyly.
Tím chci hlavně ale říci že mi to zlobilo jen v teplotách kolem 0°C a pod nulou a to jsem neměl už možnost vyzkoušet od té doby protože nebudu brát mrazák na střelnici a cílem této úpravy bylo zajistit maximální spolehlivost ve všech podmínkách. Rozebírání spoušťáku není nic složitého, jak je na pravé straně rámu přidělaná zevnitř páčka tak tu odklopíš a čepy které blokuje jdou pak ven, toť vše, pro tuto úpravu stačí vyndat čep záchytu úderníku, změřit si jeho průměr, vytvořit dle toho podložku o vhodné tloušťce, nasadit a hotovo.



Zlobilo to protože máš usazený sra... v mechanizmu a tím mrazem to ještě víc zkuhlo namoč to do konkoru na 24 hodin a potom to vydrbej tech. benzínem znovu promaž a uvidíš

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#24 » úte 27. zář 2011, 18:22

:lol: pucování přesně podle armády, co je mokrý, to je čistý :roll:



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#25 » pát 23. pro 2016, 12:34

Rád bych tohle téma oživil a použil bych k tomu obrázek od Artiflexe, nedalo mi to a rozebral sem v uvozovkch novou kosu Tacticala a podíval se do místa, kam Artiflex dával mosaznou podložku. Mám tam asi 0.2mm vůle. Otázka zní, zda se to střelbou opotřebuje tak hrozně, že ten záchyt pak klouže doprava a nefunguje jak má. Jako prevenci tam chci dát váleček dlouhej přesně 6,3mm, aby se opřel z jedný strany o pružinu, co zajištuje čep a z druhý strany se opřel o váleček, kterej má Artiflex vymezenej mosazí. Jde mi o spolehlivost do budoucna.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#26 » pát 23. pro 2016, 13:43

U ty my zustal druhy zachyt uderniku, jen je obrouseny. Vule tam je cca 0.2-0.3 mm okometricky, merky u sebe nemam.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#27 » pát 23. pro 2016, 14:01

Zajimavý, a je to tactical od Zbrojovky? já tam mam tu navařenou kostku, jako na Artiflexove obrázku, tudíž tam nemůžu narvat zbytek, aby to do budoucna dalo pokoj. Ale vypadá, že cesta válečku je správně.



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#28 » pát 23. pro 2016, 15:00

Vyfotil jsem jak to vypadá u mě plus zamýšlená úprava- tam kde je bílá šipka byl původně záchyt pro samočinou střelbu, ten teď nahrazuje váleček. Váleček se opírá v místě modrý šipky a je opřenej o čep záchytu úderníku konkrétně tam je malej kužel. jestli že musel Artiflex vymezovat podložkou v tomhle místě, předpokládám, že se to tu opotřebovává a po opotřebení nad nějakou úroveň dojde k osovýmu posunutak, že už to je mimo spoušták a jako prevenci tam chci dát druhel váleček, kterej bude mezi modrou a žlutou šipkou a měl by příspět k tomu, aby se to nehnulo dál, než by mělo, aby to pak při větším posunu nevypadávo ze spouštáku a nedělalo to bordel.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#29 » pát 23. pro 2016, 16:24

Ja mam gazelu, asi nejaka trosku jina verze, predelavka od ZS a evidentne je to trosku min nevratne...
IMHO se tam nemá co opotřebit, axialni tlaky budou minimalni a hejbe se to jen pomalu a kousek.
Jsem zvedavej, az si zastrilim, jestli mi to chodi jak ma nebo ne.
Nani zavada spis v prerusovaci strelby dle tohoto zboží http://www.zbraneliberec.cz/obchod/pris ... 58-a-sa-58 ??? Chteji za to teda kotel :-(



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#30 » pát 23. pro 2016, 17:07

Myslel sem,si že to je ze zelenýho sportu, bylo mi divný, že by zbrojovka měnila zajetý praktiky. No jako na první pohled to tak vypadá, že se tam nemá co opotřebit, ale když vezmu ty fofry, kterejma tam lítá úderník co se opírá právě o ten záchyt ,tak si myslim, že rázama vyvíjí dostatečnej axiální tlak a celý to končí u toho kuželu, kterej je fakt maličkej a zastaví se to až tehdy, dkyž je kužel vymačkanej do roviny a teprve tehdy se to pořádně opře a nařadu přichází Artiflexova podložka. Jinak ten přerušovač má taky svůj podíl a modifikace je teda šupa, necméně o něm uvažuju jako o prevenci. Ono pak řešit někde třeba v blbý situaci, že to nefach je na prd :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: 311_Mart a 5 hostů