Bullpup samonabíjecí pušky

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#1 » stř 27. led 2021, 15:53

Ahojky,

hledal sem a nenašel vlákno k bullpup systémum.

A protože sem si právě jednu pořídil, tak zakládám tohle vlákno, kde bych očekával výměnu názorů k tomu. Jak výhody, nevýhody, i když to je probraný už asi na milionech webech, ale taky jak se jednotlivé zbraně chovaj a jak se chovat k nim, jak to střílí a jak z toho střílet a tak.

Kdo co má, nebo měl v ruce? Co se vyrábí asi dokážeme spočítat.

SA-80 (L85A1(2) - britové
Steyr AUG - rakušáci
Famas - frantíci
Tavor 21/95 - israel
FN - belgičani
Walther má taky - němci
VSK - rusáci
Deserttech - amíci
co sem zapoměl?

Mno já sem po BP toužil už jak sem zjistil, že něco takovýho je. L85A1/2 (asi díky Battlefieldu2) byl můj favorit se bohužel nedělá pro leváky, což já sem (tss ta drzost anglánů. Diskriminovat 5% menšinu - neplést s 4% menšinou :) ). AUG me zklamalo hmotnosti i zpracováním a tak sem si holt počkal až na Desert tech MDRx. 16´´ .223rem https://deserttech.com/mdr.php Budějičáci jich pár dovezli, tak sem rozbil prasátko. Stihlo se to ještě ted, než bude novela, takže nákupko B a registrace B (i se zlým zasobnikem). V sobotu pujdu prvně střílet, tak uvidíme. Zatím je fajn. Sedne do ruky. Váha víc na zadek, opřená v rameni nevadí. Na krátke předpažbí si je potřeba zvykat. Oproti AR z 14,5´´ co mám se stím manipuluje líp. Výmena zásobníku chce cvik. Láká to ke zvedání hlavne nahoru, což může být u soutěží problém. Ovládání plně oboustranné a vyhazování snadno měnitelné přehozením krytek. Mám verzi SE s vyhazováním do boku. Dělaj i FE vpřed, což pak nevadí levo/právákum nijak. Stojí ale víc, není zatím v ČR a závadí to. Toť pro začátek.


Stojí raketu :) Ale v ceně je super batoh, kterej sice Amíci maj za 85 dolarů, ale dostat ho sem není snadný.


IMG_1103.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2 » stř 27. led 2021, 16:34

Moje jediná zkušenost je kdysi Tavor a docela nedávno AUG od Rudolfa, nicméně mě to nic neříká, víc mi sedí AR a stejně, když už utopit peníze, tak na 90% to u mě jde do myslivosti (nejen zbraní). Ani jedno, hlavně AUG není nijak nová konstrukce. Z Tavora jsem si střelil na jedné předváděčce, z AUG od kolegy na střelnici a popravdě jsem si utvořil názor, že pokud "zlou flintu", tak to bullpup prostě nikdy nebude. Nesedí mi to, zlatá AR, tu má sice každý, ale asi ne bez důvodně. Ostatně australská a novozélandská armáda přezbrojuje z AUG také na AR.

Ale z L85 bych si rád střelil, tu jsem měl v ruce v Británii na jedné prezentaci tamní armády, nenadchlo to, těžké to bylo, ale ve v několika hrách svého času to patřilo mezi mé "top 10". :D



Rico1202
Příspěvky: 6

Příspěvek#3 » stř 27. led 2021, 17:58

Mne sa páči Kel-Tec RDB https://www.keltecweapons.com/firearms/rifles/rdb/ ale nevidel som, že by ho na ČR niekto dovážal. V recenzií od MAC(youtube) dopadol velmi dobre a aj cena je rozmná. Ak by sa dal zohnať v ČR, asi by som vstúpil do sveta bullpupu tímto.
¨



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#4 » stř 27. led 2021, 18:25

V tomto som na tom rovnako. Ak by to sem niekto vozil, tak z bullpupov RDB v hunter alebo survival verzii. je to proste dostatocne divne, aby som to chcel, ale zaroven to ma prakticke pouzitie

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#5 » stř 27. led 2021, 19:20

Moc pěkná hračka! Koukám že jsi nákup stihl, byl jsi dnes i registrovat? Dej sem víc fotek, i z druhý strany, kdyby šlo nafotit prvky oboustraného ovládání a tu krytku na změnu směru vyhazování...



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#6 » stř 27. led 2021, 19:23

- Tavor 7 v .308 chystaji se ho dovazet proammo.cz za docela zajimavou cenu. Uvidimejak to naceni az je opravdu privezou.
- Tavor T12 brokovnice s divnou trojtrubkou

super zdroj o novinkach a jeste obskurnejsich bulpupech (ruzny konverze apod.) je https://bullpupforum.com/ .

Osobne mam Tavor x95 na individualni dovoz. Zatim vse ok. Ani strelba z levyho ramene neni problem. Aby clovek natahl bradu pred vyhozni okenko musel by se tam skroutit fakt divne.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#7 » stř 27. led 2021, 19:48

OskaRus: vies o tom Tavore 7 nieco viac? v akom casovom horizonte by to mohlo byt aktualne? Povodne som chcel kupovat nejaku lovecku pusku v podobnej razi a cenovke, ale toto ma zaujalo tak, ze asi vymenim priority



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#8 » stř 27. led 2021, 20:22

ondrush: vim jen co maji na webu https://www.proammo.cz/iwi/
Kdyby udrzeli cenu (cca 52.000) mozna by to donutilo i dovozce MDRX zlevnit (z 96.000) protoze v US stoji T7 i MDRX skoro stejně.

Když by byly v ČR za stejnou cenu tak je podle mě lepší MDRX. Větší flexibilita ráží a délek hlavní (https://deserttech.com/rifle-builder.php?r=4), lepší předpažbí, lepší přesnost a spoušť.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#9 » stř 27. led 2021, 20:57

Na stranky som pozeral a cena, ak by sa podarila ta, ktoru tam spominaju ako predpokladanu, ma prave velmi zaujala. Tak som zvedavy, jak to dopadne. Predpokladam, ze IWI sa tez snazi prizivit na vyhladovelom americkom trhu, tak snad sa na ten nas maly trh tiez dostane.

Zrovna flexibilita razi ma moc nezaujima, kedze chcem .308win, takze skor to bude o cene a o referenciach.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#10 » stř 27. led 2021, 21:27

Jaky maj ty Tavory spouste a jak je to s narocnosti udrzby?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#11 » stř 27. led 2021, 21:34

Já jsem měl v ruce nový AUG a byla to bída, hnusná spoušť.

Z L85 museli použitelnou zbraň udělat až Němci... I tak by byla zajímavá, ale bohužel se stejně jako FAMAS nikdy civilům prodávat nebudou, Briti a Francouzi vojenské pušky buď darují spřáteleným zemím s tím, že se po vyřazení musí vrátit, nebo je sešrotují...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#12 » stř 27. led 2021, 21:43

JJ AUG mě dost zklamal. Bylo to hrozne těžký, nesedlo mi do ruky a spoust byla mno "vojenska". Tvrdá, drhla a dlouhá i reset moc dlouhej.

To MDRXo má docela dobrou. má kolem 2 kil. Oproti tomu UHLu co mám na ARku je to horší. Uvidíme, jeslti se ochodí, ev. budu leštit :)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#13 » stř 27. led 2021, 22:02

A co to kostovalo?



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#14 » stř 27. led 2021, 22:07

U mě to teda nebyla ani vojenská spoušť, ani Norinca nebo Sovětské zbraně z druhé světové nebyly tak špatné. Podle mě to byly moc velké tolerance, které se v tom složitějším spoušťáku nastřádaly a vytvořily naprosto nečitelnou a těžkou spoušť. Ale taky je to zbraň ze 70. let.
Třeba ten Tavor už má úplně jinou konstrukci, která je pro bullpupy daleko příznivější.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#15 » stř 27. led 2021, 22:26

Famas není samonabíjecí, ale samočinná.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů