FN FAL

Samonabíjecí pušky


Kamil1
Příspěvky: 18

Příspěvek#1 » úte 21. čer 2011, 11:15

Zdravim,
chci si pořídit tuto zbraň. Máte s ní někdo nějaké zkušenosti? Do budoucna bych ji chtěl osadit montáží s optikou. Děkuji za jakékoliv vaše rady či připomínky.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#2 » úte 21. čer 2011, 16:01

Sam ji nemam, ale znam nekolik lidi, kteri ji maji. Je to klasika, jedna z nejrozsirenejsich vojenskych pusek (ve vyzbroji asi 90 armad sveta), dobra cena, ... Sam jsem ji malem koupil, ale pak se mi naskytla prilezitost koupit XR41 (semi auto verze G3). FN FAL je dobra zbran ve sve cenove skupine, ale neocekavej od ni zazraky. Navic ty, co dostanes u nas (napr. v BVS), nejsou originaly, ale skladacky, takze nektere jsou dobre, jine uz ne tolik.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 21. čer 2011, 16:14

Pokud jsi ještě nečetl článek: http://zbranekvalitne.cz/clanky/37-fn-f ... o-belgicku



Kamil1
Příspěvky: 18

Příspěvek#4 » úte 21. čer 2011, 16:24

Děkuju za reakci,
no cena pro mě bude bohužel asi určující. G3 už jsem měl tu čest zkusit a je opravdu "lahodná" ale jak řikám cena je cena, a do 20 tis. asi jinou samonab. pušku v ráži .308 nepořídím.
Mám velký zájem si k ni pořidit optiku a v článku o FN FAL se píše že montáž stojí cca třetinu ceny pušky..no nevim, já ted koukám na amazon a mají tam toto:
http://www.amazon.com/FN-FAL-LAR-L1-A1- ... 178&sr=8-1

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#5 » úte 21. čer 2011, 16:44

Koukni se ještě tady je tam i montáž http://www.ballistica.cz/



Kamil1
Příspěvky: 18

Příspěvek#6 » úte 21. čer 2011, 17:01

Dík za odkaz, ale nechápu tu jejih cenu montáže (5200,-) když tu samou si mohu objednat z amazonu za 43 Dolců ?!
No každopádně do pušky nejspíš pujdu.
Ted mě spíš vrtá hlavou kde se poohlídnou po kvalitní a zároveň levné optice, která se nerozhodí při rázech .308

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#7 » úte 21. čer 2011, 18:29

Kamil1 píše:Ted mě spíš vrtá hlavou kde se poohlídnou po kvalitní a zároveň levné optice, která se nerozhodí při rázech .308

Pokud se Ti neco takoveho podari najit, dej nam vedet, urcite by se naslo par dalsich zajemcu! ;)



coltremington
Příspěvky: 37

Příspěvek#8 » úte 27. lis 2012, 21:53

zdravím
nevíte kde by se nechala ta montáž sehnat u nás? já na to objednání z US jsem levej. jediný co jsem kde viděl tak má BVS ale ty to prý už nenaskladněj :-(.
hoši jinak k té optice tak bych bral Hawke sidewinder 30 6-24x56. všude si to vychvalujou, tak asi bude dobrá a cena ujde :-)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#9 » stř 28. lis 2012, 14:16

Kamil
mezi montáží a "montáží" umí být dost podstatný rozdíl i jiný než cenový
asi jako u adydas

http://www.midwayusa.com/product/128137 ... inum-matte

Uživatelský avatar
muzzleloader
Příspěvky: 127

Příspěvek#10 » pát 30. lis 2012, 08:52

to coltremington: Ja myslim,ze davat vzduchovkovou optiku na .308W,nebude stastna volba.
Optika je to opravdu dobra,ale maximalne na malorazku.



coltremington
Příspěvky: 37

Příspěvek#11 » ned 2. pro 2012, 19:29

tak teda radši nějakýho toho leupolda. ale pořád mi chybí ta montáž :D
zkoušel už s tím někdo střílet na nějakou dlouhou vzdálenost př. 300m? docela by mě zajímalo jakou má tato puška přesnost na takovou vzdálenost.



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#12 » čtv 10. bře 2016, 09:54

Ozivuji tohle zaprasne vlakno prosbou o radu:

Letos pokud to vyjde bych si rad jednu FN FAL koupil a chtel bych si ji poladit to tehle podoby. Nevi nekdo co je na zbrani pouzito za doplnky krome kolimatoru od Eotechu? Jedna se mi hlavne o predpazbi, horni rail listu a pazbu.
Diky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4570

Příspěvek#13 » čtv 10. bře 2016, 14:24

Hliníkové doplňky s weaver lištami se nechají sehnat např. přes Amazon nebo AliExpress. Co to je za pažbu netuším, hodně mi připomíná Galil. Zajímalo by mě ovšem, jak je to provedeno, když originální pažba má v sobě vratnou pružinu.



Erunamo
Příspěvky: 196

Příspěvek#14 » čtv 10. bře 2016, 17:42

tak jsem pohledal a jsou to doplnky od DS Arms. Na zbrani je použitá 16 palcová hlaveň viz:

http://www.dsarms.com/p-11650-fal-sa58-tactical-16-fluted-complete-front-end-762-x-51-nato-caliber.aspx

coz bude nejspíš kámen úrazu pro mojí vizi s krátkým předpažbím.



Návštěvník

Příspěvek#15 » čtv 10. bře 2016, 20:55

Pominu-li fakt, že estetika je subjektivní záležitost, co si od toho slibuješ? Vidím tam nepohodlnou pažba, ke které nepůjde dobře přilícit, lišty na dvě věci a bipod, který zhorší soustřel kvůli momentu působícímu na hlaveň. 308 nikdy nebude obratná jako zbraně ve středních rážích. Záměrná Eotechu 15 cm nad pažbou je taky libová.

Vůbec tohle vlákno je jak o ladění 58: "Jé vona je na trhu 308 za pár peněz, zbude na čínské doplňky". FAL není dobrá platforma na montáž optiky, připrav se na velkou investici nebo došetři na AR10.

Ad pružina - FAL se dělal i s originální sklopnou pažbou bez pružiny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: JamesBond a 14 hostů