SKS - Samonabíjecí Karabina Simonov 45

Samonabíjecí pušky


SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#166 » pát 1. čer 2018, 14:18

Jj, presne tak by to s tou polohou naboje melo byt. A me se prave obcas ten naboj spickou neprizvedne a zasekne se dole pod komorou. Ale vazne se mi to stane jen obcas, zase kdyby byla slaba pruzina, tak by to delalo pokazde ne? A co to otevirani schranky po dostrileni, ze by spatna pojistka, co drzi tu schranku? To se ale take stane vyjimecne. Zkusim tedy priste davat vetsi pozor na to, kdy se zavada objevi a nejak to vyzkoumat. Kazdopadne diky.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#167 » pát 1. čer 2018, 15:28

Pořádně to prohlédni už doma. Nevím jak má SKS udělanou schránku, ale u Mosina mi to tohle začalo dělat, když se povolil šroubek, kterým je podávací pružina připevněná ke dnu schránky a tím to začalo náboje hůř přizvedávat. Myslím že příčinou obou závad budou nějaké drobnosti, na které po chvíli bádání přijdeš.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#168 » pát 1. čer 2018, 15:48

pujc si jinou schranku na test



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#169 » pát 1. čer 2018, 16:57

Tady je to tak, že schránka je zvlášt a jazyk, kterej ji jistí je na spouštovým mechanismu ze spoda, kterej je taky jako díl zvlášt, ale celý je to sestavený dohromady v pažbě. Nenapadá mě, proč by se měla schránka občas odjistit a otevřít, leda by se ti posouval v pažbě celej spouštovej mechanismus a tím posunem odjistil schránku. Ale to by muselo bejt zhruba 4mm posun a má to poměrně silnou pružinu a zobák. To špatný podávání bude podle mě nějakej problém ve schránce, rozebrat zkontrolovat, případně nasázek školáčky náboje a koukat co se kde a jak děje. Bude to prkotina.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#170 » pát 1. čer 2018, 21:45

kdyby jsi byl pobliz Berouna, schranku Ti na vyzkouseni pujcim
pripadne sraz na strelnici



zodiiac
Příspěvky: 184

Příspěvek#171 » sob 2. čer 2018, 05:59

Pokud jsi v rozmezí Mladá Boleslav až Liberec, nemám ani já problém pujčit schránku, případně společně mrknout, kde to může bejt.



SJirka
Příspěvky: 97

Příspěvek#172 » sob 2. čer 2018, 07:53

Chlapi, diky za pomoc, zkusím to vyzkoumat a kdyžtak se zase ozvu.



kirsha
Příspěvky: 1

Příspěvek#173 » úte 5. čer 2018, 13:43

zdravím, dovolím si krátký report o včerejším nákupu v BVS. K dispozici je cca 10 kousků, ze kterých jsem si mohl přebírat. Pocházejí pravděpodobně ze dvou várek. Rozdíly jsou znát. Z prvních jsem se zavřeným okem vybral jeden kousek sice s prasklinou v pažbě, ale jinak funkční. 2 kusy jsme vyřadili, jeden pro nefunkční pojistku, druhý odpaloval až na druhé promáčknutí spouště (ale možná vazelínou zapatlaný rozpojovač).
Lepší kusy jsou ve vitríně před pultem. Vybral jsem nejdřív Tulu 1955, bohužel se ukázal jakýsi papírový problém (špatně opsané číslo při tormentaci?), ta počítám po opravení papírů bude zase k mání. Koupil jsem nakonec Tulu 1952. A po prvotním očištění od vazelíny konstatuji, že je naprosto nepoužitá. Veškeré černění na závěru, závorníku, celou spoušťovou sestavu jsem vykuchal, nikde známka po používání. Zrezlá je akorát pružina v pažbě (čištění) a malá pružinka, která odtlačuje spouštovou skupinu při rozebírání. Zbytek pod nánosy cosmolinu cela netknuté.
A takové jsou tam ještě minimálně 4 kousky. Možná 5 ;). Takže pokud někdo uvažuje o pořízení, stojí za to se do BVS stavit.
Některé kousky (i z těch lepších) na první pokus nezachytili závěr, ale opět je na vině cosmolin. Po rozhýbání zcela funkční.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#174 » čtv 14. čer 2018, 12:45

Také jsem nakoupil v BVS. Vybalili dalších několik kusů. Zbraně jsou různých let výroby a stavu, tj. rozhodně se vyplatí je prohlédnout a mít na to čas (prodavač je ochotný i k rozborkám). Do ruky jsem vzal jednu, která neměla znak a datum na fungl novém krytu závěru, potom jednu se znakem Tula 1951, krásným povrchem, ale ta neměla tvrdochrom. A nakonec třetí, která byla Tula 1954 a stala se mou vyvolenou.
Pušku jsme rozebrali, dřevo a železo velmi dobré, bodák v super stavu. Pístek byl asi střílený ale minimálně, jen mírné očouzení bez stop opotřebení. Vše ve vnitřním mechanizmu čistě a zcela v pořádku. Spoušť příjemná, žádná koroze na hlavních mechanických dílech nebo tělu.
Jediné drobné vady - na krytu závěru je stopa po bodové korozi, která je asi přebrynýrovaná. A lakovaná nábojová schránka má tři malé oděrky s flíčkem rezu (po setření naolejovaným hadříkem neviditelný).
V příslušenství byly dvě sumky, tři pásky na náboje, velká ušatá olejnička, čištění do pažby a popruh na rameno. Vše skladově navinulé plísní.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#175 » úte 28. srp 2018, 14:26

Má smysl to na Simonova namontovat?
Pokud jo tak jaký?
Dovoluji si ve vší zdvořilosti požádat o informace podložené reálnou zkušeností.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#176 » úte 28. srp 2018, 15:14

vgj: nerad bych Tě ranil, ale mám za to, že SKS od roku 1951 nebo 1953 tvrdochrom nemají. Sám vlastním Tulu 1953 a ta ho rozhodně nemá. Není to ale nic, co by mě nějak trápilo...

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#177 » úte 28. srp 2018, 15:26

SKS - úsťová brzda - kompenzátor
Má smysl to na Simonova namontovat?
Pokud jo tak jaký?
Dovoluji si ve vší zdvořilosti požádat o informace podložené reálnou zkušeností.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#178 » úte 28. srp 2018, 17:13

Tomak: Nevím viděl jsem několik SKS z Tuly i Jugoslávek, a rozdíly v povrchu hlavně jsou. Tj. povrch je tam stejný, jako mám u Škorpiona a Galila.
V BVS byly kusy dle všeho bez tvrdochromu a se stavem hlavně ala užívaná kanalizační trubka. Takže tu mou buď někdo fakt rozleštil, nebo tam tvrdochrom bude.

Drvoštěp: SKS jsem střílel jen v základu, ale nutnost kompenzátoru jsem nepociťoval. Je rozhodně klidnejší než Sa 58 bez kompenzátoru.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#179 » úte 28. srp 2018, 19:31

Třeba jugošska m59/66 má na usti nástavec na granáty který by jako kompik fungovat mohl ( má to po obvodu díry) ovšem ta flinta je tak těžká.že kompik nepotřebuje. To skoro kilo rozdílu ve váze udělá svoje.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#180 » stř 29. srp 2018, 09:44

Drvoštěp,

smysl ? otázka zní co od té zbraně čekáš, chceš li s tím střílet rychleji, tak by mohlo mít smysl se takovými věcmi zabývat,(ale to bych raději volil jinou zbraň.)
pokud ti jde jen o pohodlí, a příjemnější střelbu,je to imho zbytečné, SKSko nebolí...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kolemjdoucí a 12 hostů