SA 58 - různé délky hlavně

Samonabíjecí pušky


Capi
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » sob 22. říj 2011, 10:28

Zdravím, přemýšlím o koupi SA vz. 58 ve verzi carbine, t.j. s délkou hlavně 300 mm. Chtěl bych se zeptat, jak výrazný vliv má zkrácení hlavně na přesnost, zpětný ráz a hluk při střelbě?

Zároveň uvažuji o koupi SA58 v ráži 5,56mm s naopak prodlouženou hlavní 473 mm, měli jste to někdo v ruce? Jak se zbraň chová, jak výrazný je rozdíl proti standardní ráži a délce hlavně?



Panzer
Příspěvky: 3

Příspěvek#2 » ned 23. říj 2011, 00:38

Môžem sa vyjadriť len ku skrátenej kose, keďže ju vlastním. Presnosť na 100m je rovnaká ako u dlhej. Na väčšie vzdialenosti som ju neskúšal, keďže na ne ani nie je určená. Aj keď je pravda, že na tej mojej krátkej mám kolimátor a preto sa mi lepšie mieri.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#3 » ned 23. říj 2011, 00:43

Kratas ma samozrejme o neco vetsi rozptyl, i kdyz to poznas pouze jsi-li opravdu dobry strelec. Teda aspon na 100 metru, na vetsi vzdalenost se to asi projevi vice. Na druhou stranu, SA-58 nebyl delany na mirenku, tj. na loveni desitek, takze to v zasade nehraje velkou roli.
Zpetny raz nedokazu porovnat, nestrilel jsem je hned jeden po druhem.
Hluk je u kratase znatelne vetsi, kdyz z nej u nas nekdo strili, je to pekny rachot.
Navic z toho litaj pekny plameny, z cehoz by mel v boji nepritel velkou radost. :twisted:
Ale musim uznat, ze pro pratele velke rany a velkeho ohne (mezi nez take patrim, proto mam SW mod. 29), to je dobry zazitek. :)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » ned 23. říj 2011, 09:30

jomekabi píše:Hluk je u kratase znatelne vetsi, kdyz z nej u nas nekdo strili, je to pekny rachot.
Navic z toho litaj pekny plameny, z cehoz by mel v boji nepritel velkou radost. :twisted:

Tak u mě je to způsobený hlavně kvalitním "jimi" kompíkem.
Díky tomu taky zpětný ráz ani zdvih téměř není.

O dlouhé hlavni jsem taky uvažoval, ale nakonec jsem to zavrhl. Imho přesnost bude podobná té standardní délce a odstřelovačka z toho stejně nebude. Na samonabíjecí "odstřelovačky" jsou zde vhodnější zbraně.
(nemluvě o tom, že 5.56 nepatří mezi mé milované ráže)



Abdulexe
Příspěvky: 47

Příspěvek#5 » stř 21. pro 2011, 11:58

Ahoj, zjímá mě SA-58 Sporter Compact 7,62x39 nebo SA-58 Sporter Carabine 7,62x39, máte někdo zkušenost ? díkess



alibaba
Příspěvky: 328

Příspěvek#6 » úte 10. led 2012, 02:59

Velmi pozoruhodne ,ze tady nikdo nevi ,ze 24 palcova hlaven je pro naboj ak-47 nejvhodnejsi a s dalekohledem zasahneme clovicka az na 500 m a pak musime pouzit Dragunovku 7,62x 54 R asi do 800m....



Abdulexe
Příspěvky: 47

Příspěvek#7 » čtv 7. úno 2013, 14:25

Capi píše:Zdravím, přemýšlím o koupi SA vz. 58 ve verzi carbine, t.j. s délkou hlavně 300 mm. Chtěl bych se zeptat, jak výrazný vliv má zkrácení hlavně na přesnost, zpětný ráz a hluk při střelbě?

Zároveň uvažuji o koupi SA58 v ráži 5,56mm s naopak prodlouženou hlavní 473 mm, měli jste to někdo v ruce? Jak se zbraň chová, jak výrazný je rozdíl proti standardní ráži a délce hlavně?


Ahoj, už si pořídil ? jestli ano máš už zkušenosti ? jí jí mám ca tři týdny ale zatím je ještě panna... :)



Abdulexe
Příspěvky: 47

Příspěvek#8 » stř 3. črc 2013, 13:18

už není panna... :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » úte 6. srp 2013, 17:51

Když sem hodil Abdulexe fotku VZ58 kompakt s tím plamenem tak jsem myslel, že je to nějaká haluz a jelikož mám taky Gazelu kompakta tak jsme v šeru udělali malé video, kvalita nic moc, ale plamení to pěkně. Nevíte někdo jak s tím zatočit a trochu to stáhnout osobně při střelbě mi to nevadí, ale trochu bych to chtěl omezit, dík?

Tady to video http://www.youtube.com/watch?v=HSvc2iMn ... e=youtu.be



Abdulexe
Příspěvky: 47

Příspěvek#10 » úte 6. srp 2013, 20:21

Pěkný, nevím jak zkrotit ale usměrnit se to dá kompem...

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » úte 6. srp 2013, 21:54

Abdulexe
máš na té své nějaký konkrétní? A pokud ano co to udělalo s tím plameněním? Ta tvoje kosa je od CSA nebo je to Gazela?



Abdulexe
Příspěvky: 47

Příspěvek#12 » stř 7. srp 2013, 14:50

Je od CSA, zkoušel jsem rozptylovač plamene pro SA 58 Pi ( posune plamen dopředu a není osraná hlaveň u ústí jinak nic víc neumí! ) a pak mam ještě druhej ale jsem lempl ho dopasovat...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » stř 7. srp 2013, 19:15

Abdulexe
nad tím z Pička jsem uvažoval, tak super jsem rád, že vím, že tudy cesta nevede ten druhej z fotky jsem měl ke kose taky a prodal jsem ho s tím, že pořídím něco lepšího a pořídil jsem lopatku alá AKM 47 taky nefunguje viz video :-). Myslím, že to asi bude problém ten pomalu hořící prach dohoří až mimo hlaveň chtělo by to přebíjet a cpát tam rychle hořící prach...pokud to půjde můžeš v šeru otestovat ten druhej tlumič plamene?



Abdulexe
Příspěvky: 47

Příspěvek#14 » pát 23. srp 2013, 18:45

Otestuji jen ho musím dopasovat...

Uživatelský avatar
AREYOU
Příspěvky: 195
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#15 » ned 25. srp 2013, 00:20

Já pořídil Zendla a myslím, že je okey, mám natočené video s tím co máš ty i ze Zendle zítra ho sem vložím.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: zhrd a 25 hostů