CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky


Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#91 » ned 9. pro 2018, 23:03

nee, bylo to v práci, takže služební zbraně, z V-AR jsem střílel, výborná spoušť a ergonomie, co mne nemile překvapilo byla hmotnost a kovové zásobníky, když láduješ desátý, tvoje prsty pláčou...



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#92 » pon 10. pro 2018, 02:00

Zdravím, u té V- ar jdou ty Uzi zásobníky hodně ztuha ládovat,lepší je to s nabíječkou...Jinak ta váha je naprosto v pohodě,je třeba vzít v potaz,že to má těžší hlaveň (oproti EVOversatilce) a není to poskakující nervózní plastové trsátko 8-) , ale plnotučná puška které nesahá EVO kvalitou a střelbou,,po kotníky,,



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#93 » pon 10. pro 2018, 13:06

pane kolego, jsme tady proto, abychom psali a hodnotili EVO, cokoli jiného nastartuje vzájemné hejty a budou se rozdávat banány



kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#94 » pon 10. pro 2018, 14:23

@antospelec > Jsem pár měsíců majitelem karabinové verze. Musím potvrdit, že kope jak splašená kobyla, ale, myslím, že to není nic, co by mých 108kg neukočírovalo. Nemůžu srovnat s V-AR ale v porovnání třeba se Stribogem je to lehká zbraň. Spoušt asi trochu odladím, HBI nejspíš. Taky je na mě trochu tvrdší.
Co mě opravdu štve je ta zavazející pojistka, ale to se dá taky řešit. Dalším problém mám s muškou. Není barevně odlišena,takže se mi teď při rychlém namíření na LOSu stalo, že jsem omylem srovnal na ta ochranná křídla mušky:-) Krom toho je ale ergonomie dobrá na mé dlouhé ruce. Nevím jak je to u ostatních výrobců PDW, ale CZ mě teda ohledně dílenského opracování zatím zklamala. Musel jsem si dobrousit hrany, protože výstřel díky ojebanýmu zpracování kovových hran nenatahoval bicí mechanismus. Jsem v PDW kategorii nováček, takže nemám zatím moc velké srovnání. Zatím ale investice nelituji.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#95 » pon 10. pro 2018, 19:39

Baske píše:nee, bylo to v práci, takže služební zbraně, z V-AR jsem střílel, výborná spoušť a ergonomie, co mne nemile překvapilo byla hmotnost a kovové zásobníky, když láduješ desátý, tvoje prsty pláčou...

Jo, ty zasobniky, to je fakt pruser. Hnusny, drahy a jeste se spatne ladujou...presne podle vzoru "je to sice dal, ale zato horsi cesta". Jak pise kolega nize, jediny reseni je asi fakt pouziva ladovacku MAG LULA.
Naproti tomu u EVO jsou zasobniky fajnovy a stojej par korun.

Pokud jde o hmotnost. Nevim, kolik ma ta dlouha karabina, ale kratas EVO ma dle stranek vyrobce 2,77 kg a V-ARka v konfiguraci, kterou mam v merku (hlaven 10 palcu) rovny 3 kg. Mozna min, jeste zjistuju, zda ta vaha je pocitana s railem nebo M-Lok (ten chci). To mas rozdil nejakych ctvrt kila, coz mi moc neprijde. Navic delka hlavne je 196mm EVO oproti 254mm V-AR.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#96 » pon 10. pro 2018, 19:43

kalbys píše:@antospelec > Jsem pár měsíců majitelem karabinové verze. Musím potvrdit, že kope jak splašená kobyla, ale, myslím, že to není nic, co by mých 108kg neukočírovalo. Nemůžu srovnat s V-AR ale v porovnání třeba se Stribogem je to lehká zbraň. Spoušt asi trochu odladím, HBI nejspíš. Taky je na mě trochu tvrdší.
Co mě opravdu štve je ta zavazející pojistka, ale to se dá taky řešit. Dalším problém mám s muškou. Není barevně odlišena,takže se mi teď při rychlém namíření na LOSu stalo, že jsem omylem srovnal na ta ochranná křídla mušky:-) Krom toho je ale ergonomie dobrá na mé dlouhé ruce. Nevím jak je to u ostatních výrobců PDW, ale CZ mě teda ohledně dílenského opracování zatím zklamala. Musel jsem si dobrousit hrany, protože výstřel díky ojebanýmu zpracování kovových hran nenatahoval bicí mechanismus. Jsem v PDW kategorii nováček, takže nemám zatím moc velké srovnání. Zatím ale investice nelituji.

Jo, tak kdyz jsi takovej porizek, to je jina liga, nez mejch 80 kg 8-)
Stribog neznam, ale V-AR mam doma ve .223 a chovani mi prijde velmi prijemne. Navic u V-ARky v 9mm luger dava od letoska Vosatka lepsi tlumeni pres pist v trubce pazby...cimz to posouva zase o level vyse.
Kdyz tak ctu Tve zkusenosti, tak to nevyzniva dvakrat pozitivne. Jake jsi mel duvody pro porizeni prave tohoto kousku? Kupoval jsi novou?



kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#97 » úte 11. pro 2018, 10:55

antonspelec píše:Jo, tak kdyz jsi takovej porizek, to je jina liga, nez mejch 80 kg 8-)
Stribog neznam, ale V-AR mam doma ve .223 a chovani mi prijde velmi prijemne. Navic u V-ARky v 9mm luger dava od letoska Vosatka lepsi tlumeni pres pist v trubce pazby...cimz to posouva zase o level vyse.
Kdyz tak ctu Tve zkusenosti, tak to nevyzniva dvakrat pozitivne. Jake jsi mel duvody pro porizeni prave tohoto kousku? Kupoval jsi novou?

Ano, kupoval jsem novou. Nevypisoval jsem pozitiva, který už zmínil Baske. Jak jsem psal, jsem v PDW nový, takže mám zatím neobjektivní názor:-) Krátké EVO mi bylo po odzkoušení sympatické, až na tu jeho délku. Když se objevila tato karabina, šel jsem do toho i z toho důvodu, že se mi prostě líbí. Nemá to žádný hlubší erudovaný základ. Za mě je ergonomie dobrá, až na tu páčku pojistky. Teď jsem teprve dokoupil kolimátor, takže očekávám, že zábava teprve propukne.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#98 » úte 11. pro 2018, 20:38

No, pokud se Ti libi a navic se Ti z toho dobre strili, neni o cem. To pak jde nekdy i racionalita stranou ;-)
Za mne osobne je ta delka hlavne (jestli dobre koukam pres 16 palcu) na tuhle razi zbytecne moc dlouha. Ale to je vec nazoru samozrejme.
Tak at Ti dobre slouzi a bavi Te :-)



Baske
Příspěvky: 51

Příspěvek#99 » čtv 13. pro 2018, 17:57

nejsem si jistý, ale v USA, kam jde víc než 50% produkce z brodu je vše, co má hlaveň kratší než 16 palců pistole a nesmí být osazena pažbou, pouze loketní opěrkou, proto tedy ta 16 palcová hlaveň



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#100 » čtv 13. pro 2018, 22:48

Nevíte někdo, jestli se CZUB oficiálně vyjádřila k dostupnosti FDE (či jiné barevné verze) na českém trhu?
Na cz-usa.com nabízejí Scorpion EVO ve 4 různých barvách.. ach jo.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#101 » čtv 13. pro 2018, 23:05

Mne ani tak neprekvapuje, ze delaji 16ku hlaven (kor pokud plati v USA to pravidlo vyse), ale spis mi prijde smutny, ze nedelaji nic mezi kratasem, kterej neni ani 10 palcu a tema 16 palci. Zase takovej problem by to nebyl si myslim a ostatni vyrobci (treba Vosatka) maji nabidku hlavni v podstate jako u raze .223

Ty jine barevne varianty jsou fakt zajimave...a u EVO se mi mozna libi vic nez zakladni cerna...



RS1
Příspěvky: 23

Příspěvek#102 » sob 15. pro 2018, 17:58

Zdravím vás pánové.Chtěl bych se ,,podělit,,o své zkušenosti.
Zkoušel jsem (a ne sám) střílet z Evo 3,trojkového Striboga,V-AR a Evo 3 carbine. Ceny těch zbraní znáte,namá cenu je rozebírat,jen podotknu že kolega ma V-AR ve 223 a koupil i v 9mm a měli jsme možnost z té devítky dost střílet a nenašli jsme nic co by stálo za ten šílený cenový rozdíl cca 10 000,-kč- 15 000,-kč .Neříkám že to je špatné,je to dobrá zbraň.Stribog nafukoval hilzny a sekal se,nicméně jsem zvolil tu delši verzi škorpiona a jsem spokojen. Zatím jsem nic neobjevil co by mi nějak moc,nebo zásadně vadilo. Jinak hezké svátky všem.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#103 » pon 17. pro 2018, 11:30

Pravda 10-15000 Kč je hodně peňez,ale Evo je pro mě naprosto neakceptovatelné....V komfortu a přesnosti střelby je nesrovnatelný rozdí :roll: l Evo se ,,kroutí,,kope a díky tomu vyskakuje dosti razantně ze záměrné... s v-ar v (9luger) lze v podstatě ,,psát po terči,, Ta ,,masáž ruky pojistkou je dosti nepříjemná....Nechápu jak mohl někdo tu pojistku takhle umístit.... ,tohle mi opravdu hlava nebere.... :?

... O záručním či pozáručním servisu se raději nebudu rozepisovat,tam je naprosto propastný rozdíl....Cena kolem 800 $ co stojí v USA je myslím za Evo tak akorát..a tady skoro 30000kč :lol:



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#104 » pon 17. pro 2018, 12:59

Je to proste o vkusu kazdeho soudruha, jak pravi klasik. Mne EVO taky moc nesedlo a to dlouhe uz vubec ne. Souhlasim, ze priplatek 10-15k neni malo, nicmene za to stoji. Pokud by stalo EVO jak v USA, tak souhlas, ale za tu cenu, za kterou je u nas, to mi prijde uz fakt jako moc



RS1
Příspěvky: 23

Příspěvek#105 » pon 17. pro 2018, 19:15

Tak to se omlouvám,ale asi jsme každý stříleli z jiných zbraní,neznám tyto ,,problémy,,. Na 50 m.vystílím díru v desítce na terči ,,nekryta ležíci figura,, a nemám pocit že by kopal kdoví jak. A po srovnání csv 9,stribog co se zpracování týče,mi cena nepřišla nějak moc přemrštěná na rozdíl od některých jiných ,,devítek,,. Od Caira jsem střílel z Black Creek v 9mm abyla to pecka,ale tuším 75 000,-kč bych za to nikdy nedal. No takže asi tak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lonestar a 8 hostů