CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky


jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1 » pon 12. pro 2011, 14:00

Podle všeho už dorazila na trh (cena kolem 30k) a pár se jich prodalo. Jsem zvědav - má někdo zkušenosti? A ideálně i nějaké ty fotky či video? Všechno co jsem četl se týkalo typu A1, samonabíjecí verzi jsem zatím nikde nefocenou či natočenou neviděl a názorů je též poskrovnu (většinu jsem našel na "sousedním" fóru).

Uživatelský avatar
Noir
Příspěvky: 65

Příspěvek#2 » pon 23. led 2012, 22:53

Kamarádova, zatím 300 ran bez závad ( jen limit a pozinkovaný MFS), na videu trochu válčím s záchytem závěru - myslel sme že byl v zadu a o byl vpředu, pak jsem si zajistil natahovací páku do výřezu vzadu.. pro leváka v téhle konfiguraci nic moc..
http://www.youtube.com/watch?v=WmQ7i1e8 ... ature=plcp
majitelovy stránky s komentářem ke zbrani a fotky
http://serzovo.wordpress.com/

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » pon 12. bře 2012, 13:23

Zbrojovka bohužel na IWA nedovezla ani Scorpion, ani BREN. Prý nesmí vozit zbraně, které mají vzhled vojenských. Že všude okolo byly spousty útočných pušek na všechny způsoby, zůstalo bez odezvy. Škoda, mnozí - zejména zahraniční - návštěvníci by si obě zbraně určitě rádi prohlédli.

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#4 » stř 30. kvě 2012, 09:06

před cca 14 dny jsem měl požnost porovnat EVO s H&K.
Plasty na EVu se netváří příliš kvalitně, celkově mi přišla jako mírně nedotažená zbraň. Jako SMG mi přišla i dost velká.
Při střelbě se chová velice klidně. Na 25m s kolimátorem vše 9/10, dynamická střelba, bez větších nesnází vše v černém

...ale koupil bych si H&K

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 30. kvě 2012, 10:30

...kdyby šlo koupit :(

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#6 » stř 30. kvě 2012, 14:23

... just to live in perfect world

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#7 » stř 3. dub 2013, 21:02

Dnes jsem s ním střílel na předváděčce na Leiku v Plzni a musím říct, že se s ním střílí naprosto skvěle. Ano, hodnotím z pozice začátečníka, ale právě jako začátečníkovi mi padla skvěle do ruky. Byl na něm průhledový kolimátor AimPoint a s ním byla střelba mnohem příjemnější. Jediná vada pro mě byla, že bych potřeboval ještě trochu delší ramenní opěrku. Jinak hodnotím kladně, tahle zbraň se povedla, dobrá ergonomie a dobré chování při střelbě. Mít na ni finance, klidně bych šel do ní.



Hilly
Příspěvky: 54

Příspěvek#8 » úte 9. črc 2013, 15:54

Jsou další kladné ohlasy na civilní verzi našeho škorpika??? 8-) Má cenu do toho jít místo toho aby se ty prachy nacpali třeba do modernizace 858??



Návštěvník

Příspěvek#9 » úte 9. črc 2013, 21:02

Pominu-li fakt, ze investici do "modernizace" dostanes zpet s mnohem vetsi ztratou (vetsinou se tim stejne rozumi hlavne plasty a listy), jsou to diametralne odlisne zbrane, ktere se chovaji jinak, maji jiny ucel a jine misto (7,62 pousti na strelnicich stale mene)... ;)

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#10 » stř 10. zář 2014, 11:25

Mám ho cca 2 měsíce, doplnil jsem přední rukojeť, kolimátor Vortec Sparc II a zásobník na 30 ran. Zatím vystříleno cca 2000 nábojů, všechny přebité - bez jediného problému. Přesnost výborná, na 50 m bez opory 90%v černém - terč 50/20, to ještě s normálními mířidly. Zpětný ráz OK. Občas nedocvakne pojistka zásobníku, na to je třeba dávat pozor. Rozborku a sborku zvládne odrostlejší kojenec. Podle mě zbraň na jedničku, i za ty peníze :)



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#11 » stř 10. zář 2014, 12:57

pred mesicem jsem z nej střile a bohužel dost mi zklamal co se tyče vzhledu nadhera žejo ale tim že je to skladací :roll: mohly udelat kvalitnejsi provedení krouti se to v ruce na všechny strany :(



Hanz9mm
Příspěvky: 4

Příspěvek#12 » sob 20. pro 2014, 12:00

Tak už je k mání i v USA... a stojí tam 849 dolarů :lol:
Předpokládám že i s kufrem, ne jako u nás.

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#13 » sob 20. pro 2014, 12:38

To už je dolar za 35,-? Zatracené vánoce! :evil:



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#14 » sob 20. pro 2014, 16:31

celkem chápu, že v USA vyrobený zbraně jsou tam o třetinu levnější, než u nás. Ale že i zbraně vyrobený u nás? To mi hlava nebere

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#15 » sob 20. pro 2014, 16:42

A to nebereš v potaz kvalitu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bob. 78 a 4 hosti