CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky


kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#196 » pon 20. kvě 2019, 08:06

Zdravím pánové,
nesetkal se prosím někdo z majitelů EVA s tím, že by měl očouzený nábojnice a z jedné strany zploštělý? Viz. fotka v odkazu https://ibb.co/DWvTWCT. Nejsem puškař, ale přijde mi to, že moje carbine nezatlačí dostatečně nábojnici do komory. Možná kvůli vadě, která ohýbá tu nabojnici. Bohužel do komory není pořádně vidět, tak jsem na vážkách, jestli to není na reklamaci. Vystříleno mám tak cca 250 ran max.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#197 » stř 22. kvě 2019, 09:28

Na co má znít nákupko? Asi puška samonabíjecí že? Pistole je to krátký EVO. A protože to má zasobník na vic nez tri, tak je to B že?.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#198 » stř 22. kvě 2019, 16:22

Blacky: Krátký je "Pistole samonabíjecí", dlouhý je "Puška samonabíjecí". Jakákoliv pistole je "B", tam na kapacitě zásobníku nezáleží, nejsem si jistej u těch speciálních "jednoranek".Stejně sou nákupka přežitek...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#199 » stř 22. kvě 2019, 18:22

JJ krátká je vždy B, ale tohle je dlouhá. Kdyby to byla jednoranka, tak by byla C. Blbě sem to napsal.

Krátky EVO je pistole tj. B
EVO carbine ( dlouhý) je puška. Ale má zásobník tak B tj. nákupko a ne jen přihlášení.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#200 » stř 22. kvě 2019, 18:33

Je to B protože je to samonabíječka a ne proto že to má zásobník. Kristepane tohle jsou bazální znalosti!!! :roll:

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#201 » stř 22. kvě 2019, 18:47

No tak to se ale douč ty. Samonebíječka do 3 ks zásobník, nebo schránka je C. §6 zákona

b) jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně neuvedené v § 5 písm. d) až f),

neuvedené v §5 jsou právě ty co mají max 3 ks ve schránce, nebo zásobníku a nedají se předělat.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#202 » stř 22. kvě 2019, 20:00

Chlapi, tohle není EVO, to řešte v hospodě.



kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#203 » pát 24. kvě 2019, 09:55

Blacky píše:Na co má znít nákupko? Asi puška samonabíjecí že? Pistole je to krátký EVO. A protože to má zasobník na vic nez tri, tak je to B že?.

Stačí projít historii tohoto tématu, nebo se podívat přímo na weby obchodů, které to prodávají a které to tam mají přímo uvedeno.



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#204 » pát 24. kvě 2019, 15:12

Kalbys: Mám to u karabiny taky. Úplně stejně. Neřeším. Tedy zploštění vůbec, bordel navíc, nejen na nábojnici beru jako vlastnost jednoduché konstrukce blowbacku.



kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#205 » pát 24. kvě 2019, 15:43

locki:
Díky. Čím střílíš prosím? Zkusím ještě jiný střelivo. Zatím jsem to krmil jen funglovkama od SB. Mě hlavně znepokojuje ta deformace nábojnic.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#206 » sob 25. kvě 2019, 15:03

Ta deformace je od toho, že hilzna při vyhození jebne někde do rámu, případně o zeď nebo střelecký box na střelnici. 8-)



M.K.
Příspěvky: 10

Příspěvek#207 » sob 25. kvě 2019, 20:02

Kalbys: někde se to už řešilo. Sploštění je od ťukance o rám, když se vyhazuje nábojnice.
Taky je tak mám. I to očouzení. Střílím tovární S&B a CBC

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#208 » ned 26. kvě 2019, 05:09

kalbys píše:
Blacky píše:Na co má znít nákupko? Asi puška samonabíjecí že? Pistole je to krátký EVO. A protože to má zasobník na vic nez tri, tak je to B že?.

Stačí projít historii tohoto tématu, nebo se podívat přímo na weby obchodů, které to prodávají a které to tam mají přímo uvedeno.


Diky za odpoved. Pouhe ANO, pokud to vis by pomohlo. :roll:



kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#209 » ned 26. kvě 2019, 12:49

Petzold píše:Ta deformace je od toho, že hilzna při vyhození jebne někde do rámu, případně o zeď nebo střelecký box na střelnici. 8-)

Dík za teoorii:-))) Zajimavý, že u ostatních zbraní to asi o stěnu boxu nejebne. Včera jsem vystřílel cca 300 ks (venku bez stěn:-)), a podle pohledu to vypada na vyhazovač, který to i zespoda dost nasekne. Možná je delší než by měl.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#210 » ned 26. kvě 2019, 16:17

To není teorie, to je cca 30 letá praxe. Uštěpačností moc rad nezískáš, ještě jednou si přečti první dvě části věty a najdi si na gůglu synonymum a význam příslovce "případně". ;)

Mimochodem, ta deformace nábojnice naprosto ničemu nevadí, ani přebíjení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: mischanek a 20 hostů