CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky


kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#211 » pon 27. kvě 2019, 07:50

Petzold píše:To není teorie, to je cca 30 letá praxe. Uštěpačností moc rad nezískáš, ještě jednou si přečti první dvě části věty a najdi si na gůglu synonymum a význam příslovce "případně". ;)

Mimochodem, ta deformace nábojnice naprosto ničemu nevadí, ani přebíjení.

Já to nemyslel nijak zle. Jsem rád, že se někdo ozval:-) To zploštění nábojnice směrem dovnitř je ale na straně toho poškození od vyhazovače, tak mi právě moc nesedí to, že by to způsoboval náraz do rámu. Bylo by to pak na opačné straně. Asi mi nezbude než to zkusit natočit na video a zpomaleně zkontrolovat. Jestli se zadaří, hodím to i sem do placu.
K tomu přebíjení. Osobně nepřebíjím, ale ukazoval jsem to kolegovi, který ano a ten by prý takovou hilznu vyřadil.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#212 » pon 27. kvě 2019, 10:04

V pohodě. Komora je OK ? Koukni pečlivě na rám kolem výhozního okénka, jestli tam najdeš stopy otěru mosazi. On tam může být takový "švunk", že se nábojnice při extrakci otočí téměř o 360 °, nebyla by to první zbraň a místa je tam dost. To jsou SB FMJ 115 gr ? Zkus méně nadupané střelivo, třeba subsoniky, něco od Alsy a tak.

Takhle lehce deformovaných nábojnic jsem přebil snad 50 000, kolegovi vzkaž, že to může klidně přebíjet.



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#213 » pon 27. kvě 2019, 19:43

Kalbys: naposledy jsem střílel SB 115gr, Magtech 124gr, Libra Sport 124gr. Ty poslední už jsou rarita, která vypadla že zákoutí trezoru. :-) Starý asi 7 let. Nábojnice vypadaly stejně u všeho, bych řekl. Ta deformace je maličká, dá se ignorovat a i všechno ostatní Petzold napsal přesně.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#214 » stř 29. kvě 2019, 12:38

Není to v žádném případě střelivem ale zbraní...Ta deformace nábojnic je častá také například u Coltů 1911 a konstrukčně stejných zbraní...Ale to očazení nábojnice mi tedy úplně normální nepřipadá.



kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#215 » stř 29. kvě 2019, 13:45

Díky. Vyzkoušel jsem SB 115gr a přebíjenky od Alsy se stejným výsledkem, takže střelivem to patrně opravdu není. To očazení mí vadí víc, protože je jen z jedné strany, takže mám podezření na nějakou netěsnost v komoře.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#216 » čtv 30. kvě 2019, 17:48

Osahal jsem si konečně obě velikosti EVO vedle sebe, ověšené i holé. S tlumičem i brzdou.. a jsem nadšen z karabiny. Krátké není ergonomicky a vzhledově zlé, ale dlouhé mi okamžitě sedlo do ramene, pěkně se přilícilo a už se těším, až si z ní budu moci někde na akci vystřelit. Navíc, je docela lehká.



locki
Příspěvky: 53

Příspěvek#217 » pát 31. kvě 2019, 05:56

Kalbys: Jak už jsem psal, mám to úplně stejně. Deformace lehká i z jedné strany nábojnice špinavá. Takže to nebude chyba kusu. Zkusme na to kouknout. Jestli máš ty nábojnice, podívej se kde je očazení vůči stopě po vytahovači. Kdo z nás půjde střílet dřív, podívá se na prvních 10, 15 nábojnic. Pokud budou vypadat líp, nebo ty ze začátku nebudou špinavé vůbec pomůže nám to v určení příčiny. Za sebe si myslím, že to je důsledek konstrukce. Neuzamčený závěr, který se otevírá při dlouhé hlavni karabiny v okamžiku, kdy to ještě trochu foukne zpátky. Napovídala by tomu i nadstandardní míra zasvinění zbraně uvnitř, kterou také vidím nejen u sebe, ale i na YT od Američanů. ;-)



kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#218 » pát 31. kvě 2019, 07:12

locki píše:Kalbys: Jak už jsem psal, mám to úplně stejně. .....)

Dává to smysl. Jak jsem psal, zkusím to natočit na video, jak na to bude čas. Nadměrný špinění vnitřku můžu jen potvrdit. Ono se ani nedivím, když po vystříleným zásobníku se z otevřenýho závěru čadí jak z vodní dýmky.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#219 » pát 31. kvě 2019, 08:06

Dává to smysl, protože je to tak. To jednostranné očouzení je způsobeno vytahovačem, který nábojnici při vytahování z NK přitiskne k jedné straně. 9L není válcová ale mírně konická a proto je ta nábojnice "očazená" takhle jednostranně.



M.K.
Příspěvky: 10

Příspěvek#220 » pát 31. kvě 2019, 20:59

Taky potvrzuju: jednostranné očouzení, bordel uvnitř, i "kouření" po dostřílení

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#221 » pát 31. kvě 2019, 21:46

Ona to bude daň za spolehlivost. Škoda že tu není žádná fotka, ale můj G17 má taky očazenou nábojnici a to je uzamčený.



M.K.
Příspěvky: 10

Příspěvek#222 » čtv 4. črc 2019, 20:34

locki píše:Kalbys: Jak už jsem psal, mám to úplně stejně. Deformace lehká i z jedné strany nábojnice špinavá. Takže to nebude chyba kusu. Zkusme na to kouknout. Jestli máš ty nábojnice, podívej se kde je očazení vůči stopě po vytahovači. Kdo z nás půjde střílet dřív, podívá se na prvních 10, 15 nábojnic. Pokud budou vypadat líp, nebo ty ze začátku nebudou špinavé vůbec pomůže nám to v určení příčiny. Za sebe si myslím, že to je důsledek konstrukce. Neuzamčený závěr, který se otevírá při dlouhé hlavni karabiny v okamžiku, kdy to ještě trochu foukne zpátky. Napovídala by tomu i nadstandardní míra zasvinění zbraně uvnitř, kterou také vidím nejen u sebe, ale i na YT od Američanů. ;-)


Dnes se podařilo vyfotit. Takhle je to od prvního výstřelu



M.K.
Příspěvky: 10

Příspěvek#223 » čtv 4. črc 2019, 20:38

Okouřená



M.K.
Příspěvky: 10

Příspěvek#224 » čtv 4. črc 2019, 21:00

Asi to bude chvíli trvat. Nedaří se mi vložit fotku
Zkusím to zítra z počítače.



Ješťer
Příspěvky: 14

Příspěvek#225 » sob 6. črc 2019, 09:45

Já teda nevím, ale žádnou očazenou, nebo naklepnutou nábojnici jsem nezaznamenal. Evo3 s1 carbine, 350 ran a vše v pohodě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: EmielRegis89 a 13 hostů