Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#1 » čtv 26. led 2012, 12:29

taže jak jeden známý zjistitl, měla by se na trhu "brzy" (otázka je, jak dlouho je brzy) nová karabina v 9L. bohužel o ceně žádné info nemáme, ale pokud ta to nezabije, mohlo by to být zajímavé. když kouknete na video, je tam i rozborka a ta je také zajímavá.
karabina CZW9
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » čtv 26. led 2012, 12:36

Vypadá to zajímavě! Ale záleží opravdu hlavně na ceně.



selag
Příspěvky: 272
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » čtv 26. led 2012, 12:58

Tam sem už volal před cca 1,5 rokem a taky mi říkali, že už brzy.....
Na tohoto výrobce nespoléhat, tedy pokud si z nějaké karabiny chcete v dohledné době zastřílet :-)

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#4 » čtv 26. led 2012, 13:49

kolega jim psal v pondělí. no tak uvidíme.
myslím, že kdyby to realizovali a měli tam slušnou cenu, tak by zakázek měli dost.
ovšem informace, že "brzy" říkali už před 1,5 rokem mi říká, že možná, než to vyjde na trh, tak budu dobrovolně vracet ZP (kvůli věku 8-) )

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » čtv 26. led 2012, 14:02

Myslím, že 150ti se nedožiješ a dřív ho odevzdávat nebudeš, tak nekecej :P
/OT



selag
Příspěvky: 272
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 26. led 2012, 14:12

Náš trh je pro ně malej a v zahraničí je v tomto segmentu silná konkurence. A momentálně ani není, vzhledem k uvedení EVO na trh, vhodná doba pro uvedení další karabiny. Vidím to s tímto produktem hodně černě

Jen tak pro zajímavost, co je podle Vás "slušná cena" za něco takového?

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#7 » čtv 26. led 2012, 14:22

náš trh je malý, to je jasné. záleží na tom, jestli chtějí rozjet celkovýrobu nebo spíše "pár" kusů (rozuměj stovky). podle toho ale bude i cena (čím menší série = tím vyšší náklady = tím vyšší cena
bohužel konkurence v tomto segmentu na našem trhu je celkem nulová (kolik je tady cenově dostupných podobných karabin? 4? 5? a to tam počítám vlastně i ty nedostupné).
kolik bude stát EVO v civilní verzi a kdy bude na trhu (zda vůbec).
jako slušnou cenu bych bral cca kolem 20.000 (kdyby méně, bylo by to super, ale takový optimista nejsem)
ono je totiž i to "využití" této zbraně celkem malé - snad na IPSC pušku.
škoda, že se nedá vozit z USA, tam mají výběr jako prase a za ceny, o kterých se nám může jen zdát 13-15 tisíc za podobnou karabinu (a je i v .45). jasně že by ji dovoz prodražil, otázkou by bylo o kolik. ale čekat na něco 2 roky s nejistým výsledkem.... :evil:

Uživatelský avatar
Reyes
Příspěvky: 91
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 26. led 2012, 14:23

Missak píše:kolik bude stát EVO v civilní verzi a kdy bude na trhu (zda vůbec).

Civilní EVO S1 už v prodeji je za cca 30KKč.



selag
Příspěvky: 272
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » čtv 26. led 2012, 14:26

Možná si to jen nepostřehl, ale EVO v semiauto už se "dávno" prodává. Na Střelectví jsou už i první zkušenosti. Sám mám Berettu CX 4 Storm a po počátečním nadšení musím objektivně říct, že i když je to super postřílení, pušce v dospělé ráži se nevyrovná.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#10 » čtv 26. led 2012, 14:29

aha, nějak jsem nepátral, jelikož mě to až tak nezajímalo (i díky ceně o které se psalo již dříve).
tím pádem by tahle karabina měla být cenově níž, aby byla schopná konkurence. ale i tak nevěřímtomu, že by stála pod 25.000. a kolem těch 20tis.tady asi nic moc není, abych o tom alespoň uvažoval (zatím až tak nepovažuju vlastnictví něčeko podobného za prioritu ;) )

na Střelectví chodím jen vyjímečně a jen na pár témat (přestalo se mi tam líbit :( )
z Beretty jsem kdysi dávno střílel, nebylo to špatné. že to není jako puška, je jasné, ale možná proto mě to zase láká víc. i když využití téměř nulové, něco jako podobné zbraně ve .22 :lol:



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#11 » ned 29. led 2012, 21:06

to, co je na prvním obrázku je samonabíjecí karabina v ráži 9mm luger, která leží spolu s automatem stejného vzhledu a ráže ve slavičíně. zbraně jsou v majetku jedné paní, která je získala jako dědictví po jejich konstruktérovi, panu findorákovi. cena za vývoj těchto dvou zbraní je někde kolem 2milionů a za tuto cenu by byly pravděpodobně k mání i s dokumentací. bohužel zbraně jsou poplatné době svého vzniku a je potřeba na nich předělat spoustu věcí - zásobník, jeho vypouštění, uchycení pažby, umístění lišt pro příslušenství

slavičín je rozhodně vyrábět nebude, pokud by někdo měl zájem do tohoto projektu vstoupit - koupit práva - tak mohu poskytnout kontakt

po úpravách by reálná cena za tuto zbran byla někde na ceně nové samonabíjecí pistole - tedy 14-16 tisíc

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#12 » ned 29. led 2012, 21:26

škoda tedy, že neumí odpovědět přímo - je-li tomu tak. a neustále tvrdí, že na trhu budou během krátké doby. :evil: to je fakt v této republice národním sportem neříkat pravdu a to i když vlastně o nic nejde?

Uživatelský avatar
Noir
Příspěvky: 65

Příspěvek#13 » pát 3. úno 2012, 20:46

S kratší hlavní a se sklopkou by se mi to líbilo, ale jak uvedli předřěčníci, "bude na jaře" mi tvrdili už před dvěmi roky.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#14 » sob 4. úno 2012, 19:51

no ještě by byla varianta udělat z Glocka karabinu. a to nemyslím jen koverzi, ale něco pořádného.
jen kdyby to chtěl někdo dovézt :twisted: :twisted:
mechtech
Obrázek

samozřejmě pro ty co nemají rádi plasťáky, jde to i z 1911 8-)
Obrázek

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3752

Příspěvek#15 » sob 4. úno 2012, 20:13

tak to vypadá moc pěkně a velmi slušná cena. Kvůli tomu bych si snad i Glocka pořídil :oops:

edit: NEPOŘÍDIL !! dělaj to i pro 1911 :mrgreen:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Béďa a 2 hosti