Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky


antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#196 » sob 22. led 2022, 12:39

Vosatka predbehl Antreg…jsem moc zvedav, jak se z toho strili. Uz nekdo mate zkusenost?

https://nocompromise.house/v-ar9-nch-rezident



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#197 » sob 22. led 2022, 18:24

Když budeme objektivní, tak v některých ohledech Vosátka předběhl Antreg hned 2x.
Škoda, že na to zjevně nepůjde sklopka, jako na MPX.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 690

Příspěvek#198 » sob 22. led 2022, 18:50

Pěkný. Na fb @HawkCZ píše, že to testují,tak doufám, že sem napíše dojmy. Víc jsem teda zvědavý na Antreg, kvůli sklopce/teleskopu a vůbec nakolik to nebude AR9.
Naposledy upravil(a) morho dne sob 22. led 2022, 18:59, celkem upraveno 1 x.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#199 » sob 22. led 2022, 18:53

Já teda nevím, ale žádný závod se tady nekonal - Vosátka se svojí devítkou a s tím že ji vyvíjí přišel mnohem dříve než Antreg a navíc se bude jednat o dvě úplně odlišné zbraně.

Objektivně v kterých ohledech předběhl Vosátka Antreg hned 2x ?



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#200 » sob 22. led 2022, 19:10

Asi myšleno, že Vosátka tu byl dříve s 223 a i 9mm puškou ve skvělé kvalitě. Ale krapet mě orosilo, kam se cena 9mm karabiny dostala za 5 let... 40K vs 58K.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#201 » sob 22. led 2022, 19:45

Jo, presne tak jsem to myslel. A navic i osobne, protoze uz pres rok cekam, ktera bude driv, jelikoz karabinu v lugeru uz delsi dobu vybiram a s Vosatkovo produkty mam dobrou zkusenost (mam V-AR ve .223 uz par let) a na Antreg slysim chvalu vsude.

Stran te ceny…loni touhle dobou se rikalo, ze to bude fous pod 50k. Ovsem casy se meni a hodne bych se divil, kdyby Vosatka nezdrazil, kdyz vsichni zdrazuji.

@Sokar: Je alespon priblizny odhad, za kolik bude karabina od Antregu?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#202 » sob 22. led 2022, 20:20

Tak o tom žádná - Vosátka má asi 10 ráží, levostranný provedení atd. a Antreg jen 223 a teď bude devítka.

Jo ceny rostou, plán byl aby byla cena do 50k, jak to bude teď a kdy to bude fakt nevím. To je jak s tlumičem, měl být loni a bude až teď v únoru...

Antreg půjde teď někdy o 7-12% nahoru, takže devítka bude podle mě s cenou tam jak Vosa +-

Konstrukčně však budou pušky odlišné. Antreg pojede na pístu + uzamčeným závěru + podle všeho na tři typy zásobníků (Informace bez garance).

Jak mi dovezou další pušky zkusím zjistit více info, aby se vědělo zda bude brzo, nebo brzo časem za rok....



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#203 » sob 22. led 2022, 20:51

sokar píše:Objektivně v kterých ohledech předběhl Vosátka Antreg hned 2x ?


Po druhé jsem myslel, že předběhl Antreg v karabině.

Po prvé jsem jízlivě narážel na hodně podobné řešení některých konstrukčních celků u Antregu a V-AR. Nebudu říkat, že Antreg kopíroval, to je jejich věc.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#204 » sob 22. led 2022, 21:44

Jízlivě narážej dle potřeby - mě to nevadí. Tak je to AR15 a tam to tak nějak už je všechno skoro stejný, ale s tím rozdílem, že jedna je milspec kompatibilní téměř úplně a druhá jen částečně. Ale jinak ano - tlumič bude "kopie" SF, devítka bude "kopie" SIG a to že se Antreg inspiroval všude možně při ARS nepovažuju za problém, ale u Vosy to teda nevidím a to mám obě zbraně k dispozici. BTW asi málokdo ví, že jak konstruktér jedné tak druhé jsou spolužáci ze školy :lol:



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#205 » sob 22. led 2022, 23:01

sokar píše:Jo ceny rostou, plán byl aby byla cena do 50k, jak to bude teď a kdy to bude fakt nevím. To je jak s tlumičem, měl být loni a bude až teď v únoru...

Antreg půjde teď někdy o 7-12% nahoru, takže devítka bude podle mě s cenou tam jak Vosa +-

Konstrukčně však budou pušky odlišné. Antreg pojede na pístu + uzamčeným závěru + podle všeho na tři typy zásobníků (Informace bez garance).

Jak mi dovezou další pušky zkusím zjistit více info, aby se vědělo zda bude brzo, nebo brzo časem za rok....

Otazka samozrejme je, zda to je rust ceny kvuli skutecnymu rustu nakladu a nebo ve stylu “zdrazuju proto, ze zdrazuji vsichni”. Ale ve vysledku je to jedno. Kazdopadne to uz levnejsi nebude:-(

Ze ta cena u Antregu bude podobna se da cekat. A je dobre, ze ten kver bude kazdej trosku jinej. Bude to na vkusu kazdeho soudruha, co si vybere. Tedy pokud uz nebude vetsina potencialnich kupujicich mit doma V-ARku nez bude Antreg vubec k mani.

Za sebe si urcite pujdu V-ARku zkusit - strelbu i rozborku a sborku a uvidi se.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#206 » ned 23. led 2022, 10:48

Vstupy-materiály prostě zdražují, ceny co platily loni už dávno neplatí (ostatně se to fakt mění ze dne na den doslova) a hlavně materiály často nejsou. Prostě to tak je, zdražuje všechno.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#207 » ned 23. led 2022, 11:15

OK, ale cena materiálu jako vstupní suroviny je u zbraní zanedbatelná. Obrábění je násobně dražší než cena surovin. Platy jsou stejně nízké jako loni. Co stouplo jsou ceny energií (souvisí s obráběním a odléváním) a ceny subdodávek. Zdražení o 15% je prostě jen využití vlny zdražování. Zdražil soused, zdražím taky. Však on to někdo koupí.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#208 » čtv 27. led 2022, 10:13

Nové B&T SPC9. AR15 ovládací prvky + boční natahovací páka. Ale není z Brodu, tak výběrko asi nevyhraje :D
bt.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#209 » čtv 27. led 2022, 11:12

Ta bude tak za 75... nemel jste nekdo v ruce ty nove karabiny, co dovezl BestPatron?



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#210 » čtv 27. led 2022, 11:25

Mel. Pekny hracky, nicmene taky za pekny peniz. Cenou ses skoro trefil:

https://www.top-guns.eu/samonabijeci-puska-bt-spc9-g


Verze s integrovanym tlumicem je skoro za kilo :x

Jinak bohuzel neznam nikoho, kdo to ma, abych si z toho mohl vystrelit a srovnat treba prave s tou novou V-ARkou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů