Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky


selag
Příspěvky: 280
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#271 » pát 22. bře 2024, 16:46

Měl sem super vyladěné NFA na IPSC, sebralmi ho syn :-) tak sem hledal něco pro mé hoby střílení a našel sem Bark 9. Kdysi se vyráběl na Slovensku, dneska dělá p. Haluza z Uh. Brodu. Spodek je z Eva, zásobníky taky, vršek vlastní výroba. Myslím, že pro zábavu na střelnici, bez ambicí IPSC, dobrá volba. U prodejce je možné vyzkoušet tři druhy spouště a vybrat si podle vlastních preferencí. Délka hlavně je volitelná. Zatím naprosto spolehlivá, jak s originálama SB. tak s přebíjeným střelivem.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#272 » pát 22. bře 2024, 19:59

Dobrej způsob, jak to NFA pohřbít
O servisu ví prd.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#273 » pát 22. bře 2024, 20:50

Resil jsem to same dilema…EVO nekomentuju, abych se nekoho nedotknul - muj salek kavy to proste neni. Cekani na Antrega jsem vzdal, u MPX mi vadila nedostupnost nahradnich dilu a specialni zasobniky za silenou cenu a tak jsem nakonec spokojenym majitelem brzdene V-ARky s tlumicem na Glockove zasobniky. Kvalita super, zere to uplne vsechno a je s ni neskutecna zabava



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#274 » pát 22. bře 2024, 21:31

Podle požadavků, které sem vkladatel uvedl, tak bude spokojený i s EVO.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#275 » pát 22. bře 2024, 21:55

V-AR, a asi cokoliv stylu AR9 nebude nikdy kompaktní jak vkladatel naznačuje, že bych chtěl aby tak karabina byla.

EDIT: pardon, začalo to příspěvkem @erteple, a ten nic takovýho neuvádí - reagoval jsem omylem na někoho jiného, ignorujte mě.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#276 » sob 23. bře 2024, 07:27

Jeste k te kompaktnosti…ona ta V-ARka neni o moc vetsi nez EVO, kdyz se u ni zvoli stejna delka hlavne, tj. 7 palcu.
Samozrejme nejde sklopit pazba kvuli systemu brzdeni, coz pro nekoho bude bejt deal breaker. Nicmene ja s tim problem nemam a zbran je pro moje potreby kompaktni tak akorat. Dalsi vec samozrejme je, kdyz se nasadi tlumic, ale to uz je jinej pribeh



monk
Příspěvky: 182

Příspěvek#277 » sob 23. bře 2024, 07:50

stale neporovnate stejne zbrane, jedna stoji 25 druha 60. pokud clovek ma penize tak brzdena varka bezpochyby asi nejlepsi volba.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#278 » sob 23. bře 2024, 08:13

To je samozrejme pravda, ale ja ten uvodni post pochopil tak, ze tazatel by nechtel jit pres 50k. A od tech je k 60k uz celkem blizko. Zejmena, kdyz se vezme v potaz to, co ta zbran umi. Ja jsem radeji pockal a prisetril. Ale je to samozrejme podle vkusu kazdeho soudruha.
Preju stastnou ruku vsem a nasledne mnoho zabavy na strelnici



Lonestar
Příspěvky: 196

Příspěvek#279 » sob 23. bře 2024, 08:50

Pokud jsem tím "vkladatelem/tazatelem" míněn já, tak v ideále bych nechtěl jít přes 30-35k (když si vezmu, že ještě potřebuju kolim).

A co se týče kompaktnosti, tak AR-15 v Lugru fakt ne - moje představa kompaktní PDW je něco, co se se sklopenou/zasunutou pažbou vejde do batůžku (a v případě zombie apokalypsy na jednoboďáku pod kabát :D ) FuSe škorp má 35 cm se sklopenou pažbou...

Ono z toho pořád vychází to EVO (tím spíše Micro) - ale hledám alternativy/analogy...
Ale to turecké "EVO v celokovu na glockové zásobníky" (o jehož existenci a dostupnosti u nás jsem se dozvěděl včera od erteple) mě docela zaujalo - asi pošlu kámoše do Esaka, ať ho omrkne, případně si udělám výlet do Pardubic.

Zatím jsem našel polské video (https://www.youtube.com/watch?v=-dWuLi8VW5A&t=637s ), kde ho docela chválí (ale Kwiatek chválí všechno :D). Trochu mě zarazila hmotnost 3,5 kg (ale zase je to kov a ne plast) a odpor spouště 5 kg (kolik má tovární netuněné EVO?)



monk
Příspěvky: 182

Příspěvek#280 » sob 23. bře 2024, 09:41

v postate stejny 4,8kg. jako nebal bych se i toho striboga v brzdene vetzi.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#281 » sob 23. bře 2024, 09:42

@erteple A co ta BT GHM9? Trochu to tady zapadlo, stojí 46k a je velmi slušně udělaná. A kompaktní.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#282 » sob 23. bře 2024, 10:11

Já v batohu přináším CSV 9 M4 10". Také jsem měl požadavek na takovou kompaktnost. Verze M2 je ještě dva palce kratší a verze M1 je taková mikro. Já jsem spokojen. Jasně je to dynamika, takže proti brzděné VARce je to splašená mula, ale stojí polovinu a zatím sežrala všechno (na přesnost mi nejlépe chodí 124gr SB). Odpor spouště 2,1kg - změřeno. Takže za mě fajn železo.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Simier
Příspěvky: 77

Příspěvek#283 » sob 23. bře 2024, 10:13

Ten nástřel je na 25m s oporou, prisma Athlon 3.9x

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2997

Příspěvek#284 » sob 23. bře 2024, 12:14

Simir: jen pro představu kdo ji nemá: tento nástřel 25 m nastrili rekreační letiti střelci důchodci mirenka pistole laděná střelivo asi laděné pistole ráže 9 mm a vyšší, kteří byli na bedně okresního mirenka závodu.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 539

Příspěvek#285 » sob 23. bře 2024, 12:54

monk píše:jako srr. MP5 stoji 3x tolik co Evo. spoust strasna, ergonimie taky, nemá záchyt. zasobníky drahy, abys mohl dat kolimator musis koupit listu za xtisic. Nevim ze by se me nekdo smal kdyz vytahnu evo.


.. kámo ty nemáš zkrátka rád pěkné věci .. Staré Daytony nemají datumovku, namají složité komplikace a přesto je miluješ :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti