vz.58 - co zpusobuje nepresnost strelby?

Samonabíjecí pušky


lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#1 » úte 30. zář 2014, 08:42

Jde o to,ze kamos ma vz.58 a 15m to kita mimo terc,zkousel jsem to i ja a uplne to same. Ted jsme vyzkouseli mechanicky miridla a v nabojove komore nastrelny laser a zda se byt vse v poradku. Kdyz da do usti hlavne hlavne kulku,tak nezaleze,takze hlaven by mela byt v poradku a vyvrt se zda byt taky dobry .

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#2 » úte 30. zář 2014, 08:51

Podle toho co pises to muze byt uplne cokoli :roll: "Kulka" do usti hlavně neukáže vůbec nic a kolimační patrona jen veeelmi hrubě. Píšeš "i mechanický miřidla" to znamená že tam má nabastlenou nějakou optiku?
Netrefit na 15 metrů papír se mi zdá skoro nemožný i od boku ale zkusil bych větší papír abyste zjistili kam to vůbec letí a jestli se dá udělat nějaký rozumný soustřel. Potom se pokusit o korekci.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 30. zář 2014, 10:14

Sohlasím se sided. Je potřeba zjistit kam to lítá a jestli to má aspoň nějaký soustřel, nebo každá rána letí uplně jinam. Pokud je jakž takž nějaký soustřel, tak to je ta lepší varianta :-)
A jak to vypadá, když jste stříleli s mechanickými mířidly (bez optiky, kolimátoru či já vím jakého ještě bazmeku)?
Naposledy upravil(a) Xerxes dne úte 30. zář 2014, 10:17, celkem upraveno 1 x.



lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#4 » úte 30. zář 2014, 11:07

Strilelo se pouze s mechanickymi miridly...a vsechny sli mimo.V tydnu zajdem asi znova na strelnici a vyzkousime ten soustrel.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#5 » úte 30. zář 2014, 11:53

Kdyz je dobrej vyvrt a nemas krivou hlaven tak je to rukama... me lita na 25m presne kam chci a na 50 o metr vejs... s ironama

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#6 » úte 30. zář 2014, 13:58

...po namontovaní kompenzátora sa mi na nastrelenej zbrani posunul nástrel na 50m o cca 25cm doľava a 20cm nadol... ale stále bol v terči :D

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#7 » úte 30. zář 2014, 14:46

Jak říkají ostatní, je třeba zjistit kam to vůbec lítá, ale největší chyby je stržení do země, očekávání výstřelu a tím špatná práce se spouští. Měl jsem na střelnici jednoho co na 15m místo do terče to posílal do země, asi 8m před sebe. Když jsem mu dal sušilku, tak ok, ale jak měl ostrou...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#8 » úte 30. zář 2014, 15:00

Tak asi najrychlejsia metoda ako vylucit chybu strelca je hodit to na nejaku stolicu (pripadne si lahnut, zobrat bagy, podopriet), zafixovat co najviac a strielat par ran tak. Tym padom by to malo byt jasne.



lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#9 » úte 30. zář 2014, 15:19

Kluci mate pravdu,dekujem za rady.Vyzkousim a dam vedet.



lanasxxx
Příspěvky: 104

Příspěvek#10 » úte 30. zář 2014, 15:20

Ale pokud bych mel mluvit primo za me tak myslim,ze nastrileno mam celkem dost...tak si nemyslim,ze bych to ztrhaval

Uživatelský avatar
Liberty
Příspěvky: 40

Příspěvek#11 » čtv 2. říj 2014, 08:48

Tak vz 58 potazmo 858 neni nejpresnejsi zbran kvuli konstrukci sama o sobe ale na 15 metru netrefit je uz divny..
Jak rika daniel, vem nejakou desku papirovou nebo velkej papir. Nejcastejsi je prave strhavani smerem dolu, jinak veskera presnost je pouze v tvoji hlave a prstu na spousti. Někde jsem tady na forech narazil na hezkou pomucku, takovy kruh s vyznacenymi poli podle ktereho poznas kde by mohla byt chyba v tobe jako ve strelci.
Pokud to bude litat tak nejak vsude kolem tak to bude konstrukcni vada, zkus to treba i dat do ruky nekomu jinemu treba i spravci strelnice pokud nikoho zkuseneho nemas.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#12 » čtv 2. říj 2014, 09:31

liberty: s SA 58 by měl i průměrný střelec mít na 100 metrů všechno v papíru o rozměru terče nekrytě ležící figury. Pokud to nejde, musí být chyba ve zbrani nebo střelci.



smidja
Příspěvky: 11

Příspěvek#13 » čtv 2. říj 2014, 10:18

Liberty-nic proti tobě, ale jak tohle můžeš říct? 58ka je naprosto přesná, na 50 metrů máme všechno v desítkách, na sto metrů se trefíš do terče taky na pohodu, jen to musí být dobře naklepnutý a nebejt střevo :)



Alesh31
Příspěvky: 113

Příspěvek#14 » čtv 2. říj 2014, 12:12

Mojí kosičkou trefuju na 50 m malorážkovej terč a to jsem docela střevo. :)

Uživatelský avatar
Liberty
Příspěvky: 40

Příspěvek#15 » pát 3. říj 2014, 09:16

jak pro koho je presna. na 50m je presna samozrejme jako asi vsechny dlouhy zbrane, nechytejte me hned za slovo :) zalezi na uhlu pohledu a narocich... jak sem rikal... 15m netrefit uz je neco spatne

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů