Porucha spoušťového mechanismu CZ- 858 Tactical

Samonabíjecí pušky


Boleslav
Příspěvky: 5

Příspěvek#16 » úte 17. bře 2015, 18:53

Dal jsem tam lehce opilovanou segrovku, jenom to cvaklo... na sucho to vypadá že drží. Uvidím na střelnici.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#17 » čtv 26. bře 2015, 21:16

Nedávno jsem si vyzkoušel vyměnit dva nosiče závorníku a to původní, který jsem koupil se zbraní za druhý, kterým jsem byl obdarován. Ten "původní" je bezproblémový - při natažení a vypouštění rukou (tedy s mírným přidržováním) jde nosič dopředu bez problémů - pojistka v poloze odjištěno i zajištěno - žádný rozdíl. I na střelnici při střelbě naprosto bez problémů. Ale když jsem nasadil druhý, darovaný nosič závorníku, tak při vypouštění (přidržován) rukou se zasekl v půli cesty. Povolil až když jsem zbraň zajistil. Při zajištěné zbrani fungoval bezproblémů - došel až úplně dopředu. Tak jsem se podíval na jejich spodní část, kde by mohl být problém a zjistil jsem mírné obroušení nosiče na spodní hrance. Foto přikládám :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#18 » čtv 26. bře 2015, 21:34

Nepodléhá nosič závorníku čirou náhodou registraci a povolení? Ikdyž nevím, jak jsi s ním byl obdarován.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » čtv 26. bře 2015, 21:47

Nepodléhá, je to volně prodejná součástka.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#20 » pát 27. bře 2015, 08:42

Dík za info. Myslel jsem, že ano.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#21 » pát 27. bře 2015, 18:00

Ono je víc dílů, které nepodléhají registraci. A tím nemyslím kdejaký šroubek či kolíček. Nicméně to už je na jiné vlákno. Svým příspěvkem jsem jen chtěl upozornit na konkrétní místo, kde by mohlo u některých "kousků" docházet k problému. Třeba já osobně s tím problém nemám, jiný střelecký kolega ano, nicméně na střelbu to nemělo u nikoho žádný vliv. Přišel jsem na to čistě náhodou. Mimochodem z té první srovnávací fotky je vidět, že frézování spodní části nosiče je každé jinak provedené. A přitom jde o součástku do stejné zbraně, jednoho typu (varianty) :D

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#22 » pát 27. bře 2015, 18:32

Samozřejmě, že více součástek nepodléhá registraci ale tak nějak jsem předpokládal, že nosič závorníku jako podstatná část závěru ano.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4566

Příspěvek#23 » pát 27. bře 2015, 18:47

Sided: já věděl, že jsem někde viděl prodej nosiče závorníku SA58 pouze na licenci..... SA58.cz, Jinak mě to nikdy nezajímalo, protože jsem to nepotřeboval ale vrtalo mi to teď hlavou.



jenispet
Příspěvky: 75

Příspěvek#24 » pát 27. bře 2015, 19:01

Bratr měl podobný problém s novou SA 58..
Odesláno zpět,reklamace uznána a vyměnili jakousi součástku.
Výsledek je takový,že sice zbraň nehermexí,ale na spoušti je nyní téměř pět kilo..
Takže jsem rád,že jsem si koupil Polského frézovaného kalacha ;)

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#25 » pát 27. bře 2015, 20:50

Mohl by to vyřešit vylepšený přerušovač spouště, jelikož výstupek, který tobě drhne, tak tady je pod pružinou, takže se muže sklápět
Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 9 hostů