Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky

ren

Příspěvek#256 » čtv 7. bře 2019, 10:52

Mám Sa 58 Pi, s původní boční lištou pro osazení noktovizoru MEO 50 S. Nemá někdo zkušenost, jestli na tuto lištu pasuje nějaká současně prodávaná montáž, případně kde by se dal sehnat příslušný kus z originálního noktovizoru?

Danny_Z

Příspěvek#257 » čtv 7. bře 2019, 23:40

Díky moc za odpověď, to vypadá dobře. A jak to funguje? Zůstane originální kryt závěru a pomocí rychloupínací páky se to vždy sundá na čištění, kámen zůstává? Drží ta rychloupínací páka spolehlivě a pevně, aby se nerozhodil nástřel kolimátoru?

zarozak píše:Danny_cz: Podle mě to bude moc vepředu a kámen tím pádem,abys obešel výhoz budeš muset šroubovat moc dozadu.Tím se připravíš zbytečně o další možnosti jiných montáží nebo montáže optiky typu posp atd. Další věc je,zdali bude weawer přesně uprostřed zbraně,může to být mírně na stranu,ale to nevím,osovbní zkušenost s tímto typem nemám.Připadá mi to spíš jako nějaká china na AKčko než 58.
Co funguje na 100% a je to přímo na to stvořený je toto:

https://www.google.com/search?q=CSA+bo% ... crz0nr20HM:

zarozak

Příspěvek#258 » pát 8. bře 2019, 13:35

Ano vše jak píšeš.Funguje to luxusně a drží 0 spolehlivě.Jedinou nevýhodu,kterou to má je že nevidíš zároveń na pevná mířidla.Kryt zůstává původní,ale pro čištění musíš montáž sejmout,kryt se nedá sundat i s montáží.Dělají i vyšší montáž,kde na pevná uvidíš,a kryt jde sundat i s nasazenou montáží,ale ta je už opravdu hodně vysoko a nedá se s tím pořádně přilícit.Kámen zůstává na zbrani a jeho montáž je o to snažší,že má svoji přesně danou montážní polohu.Musí se jen trochu ufrézovat na horní části,protože do normální lakované kosy nevleze do té "úžlabiny"
Vysoká montáž:

https://www.google.com/search?q=CSA+vys ... ZDCFgV2vaM:

Danny_Z

Příspěvek#259 » sob 9. bře 2019, 22:02

zarozak: díky moc za rady a tipy!

Zpět na