Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky


mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#181 » pát 19. čer 2015, 06:39

Dostal jsem info od mého výrobce kydexových pouzder, že nově dal do nabídky i kompík na AK, ke kterému přidává redukci na 58. Tvrdí, že na 58 funguje ještě lépe než na AK.
http://www.vokiltacticalgear.com/en/product/21-mantis-vz58-muzzle-brake-thread-14x1r-/

Obrázek

Podle videa, funguje docela slušně:
https://www.youtube.com/watch?v=gPSPqRzvlXI&feature=share

Výroba je v Bulharsku, takže dodání v rámci EU v pohodě.



Tomáš Břinčil
Příspěvky: 39

Příspěvek#182 » sob 20. čer 2015, 10:51

Dokáže zařídit spasování?



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#183 » sob 20. čer 2015, 11:39

Ptal jsem se a údajně není třeba. Správná poloha bude zajištěna díky pojistce proti povolení původní krytky závitu a to i při použití adapteru.
Zasílat kosu do Bulharska na spasování by asi nebylo nejjednodušší. ;-)



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#184 » ned 21. čer 2015, 16:40

Další fotky kompenzátoru Vokil:

Obrázek

Obrázek

Obrázek



Levit
Příspěvky: 44

Příspěvek#185 » ned 28. čer 2015, 19:18

Máte někdo mířidla ze světlovodných vláken? docela nad tím uvažuju

Uživatelský avatar
Gash
Příspěvky: 150

Příspěvek#186 » ned 28. čer 2015, 19:34

Já mám tento set v zelené a nestěžuji si. Na uzavřené střelnici nic moc rozdíl, ale na venkovní je to znát. Jen je problém namontovat mušku, origo klíč mušky se musí trochu vypilovat, nová muška je krapet širší než origo a při montáži se musí dávat pozor, aby člověk klíčem neujel a nepřelomil vlákno



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#187 » ned 19. úno 2017, 19:17

Mám dotaz.
Na Gazele, která vznikla z "pádla" z roku 64, mám na levé straně nanýtovanou lištu na uchycení něčeho. Lišta je dlouhá 15cm, zasahuje 4cm podél pažby. Nemá žádné aretační frézování. K tělu zbraně je přidělaná čtyřmi klasickými nýty zevnitř, z čehož usuzuji, že je tam buďto z výroby nebo dodělaná před desítkami let.

Pasuje na tuto lištu něco užitečného, co se dnes vyrábí?
Trochu mi překáží, uvažuji, že bych ji sundal a místo ní tam dal poutko na jednobodový popruh. Ty nýty bych ale musel ubrousit, tedy už bych ji tam nemohl snadno vrátit.

Uživatelský avatar
Din
Příspěvky: 128

Příspěvek#188 » ned 19. úno 2017, 19:57

Levit: mám na kose světlovodná mířidla a to červenou světlovodnou mušku v kombinaci se zeleným výškově i stranově nastavitelným světlovodným hledím. V horším světle střeleckého boxu nic moc proti klasice, ale za normálního světla se mi světlovodná mířidla jeví jako výborná. Ale mám to na zbrani pouze krátkou dobu, jen jsem to koncem roku vyzkoušel a těším se na testování v jarním období... Pokud sem nebudu umět nacpat fotky, tak víc jsem o tom napsal na jiném souhrnu diskuzí o zbraních ve fóru FSN 01.
Din

Uživatelský avatar
Ivoo
Příspěvky: 150

Příspěvek#189 » ned 19. úno 2017, 21:08

Michal1 píše:Mám dotaz.
Na Gazele, která vznikla z "pádla" z roku 64, mám na levé straně nanýtovanou lištu na uchycení něčeho. Lišta je dlouhá 15cm, zasahuje 4cm podél pažby. Nemá žádné aretační frézování. K tělu zbraně je přidělaná čtyřmi klasickými nýty zevnitř, z čehož usuzuji, že je tam buďto z výroby nebo dodělaná před desítkami let.

Pasuje na tuto lištu něco užitečného, co se dnes vyrábí?
Trochu mi překáží, uvažuji, že bych ji sundal a místo ní tam dal poutko na jednobodový popruh. Ty nýty bych ale musel ubrousit, tedy už bych ji tam nemohl snadno vrátit.


myslím že někdo tu už psal že na to pasuje nějaká (bělo)ruská boční montáž na optiku

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#190 » pon 20. úno 2017, 09:28

Je to varianta která byla označená Sa58Pi a ta lišta je na noční vidění. Byla určená pro velitele družstev.



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#191 » pon 20. úno 2017, 22:37

Děkuji za nasměrování.
Podařilo se mi dohledat, že montážní lišta Sa58Pi je kompatibilní s montáží AK, ale do některých těch montáží narážejí vyhazované nábojnice, které z AK létají pravým bokem. Na sousedním fóru někdo napsal praktické zkušenosti s nějakými montážemi.

Kolimátor by se časem hodil, tak lištu nechám a na její (montáží nevyužitý) konec si udělám díru se závitem pro oko na jednobodový popruh.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#192 » čtv 23. úno 2017, 22:08

Má někdo nastrojenou sadu FAB v pískové barvě, nebo mají všichni jen černou? Docela by mě zajímalo, jak to vypadá...



Dasn
Příspěvky: 15

Příspěvek#193 » pát 24. úno 2017, 22:11

V reálu to vypadá o něco líp, ty fotky z telefonu jsou trochu vyblité..

20151006_150016.jpg

20151006_150030.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#194 » pát 24. úno 2017, 22:18

Díky! Vypadá to celkem zajímavě.

Ještě jedna otázka (zase z jiného soudku, ale fotky mě inspirovaly) - pokud vysloveně neřeším délku zbraně z hlediska uskladnění a transportu, má sklopka nějaký další přínos?



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#195 » sob 25. úno 2017, 14:03

Měl bych dotaz ke kompenzátoru ....je rozdíl v kompenzátoru pro praváky a leváky rád bych nějaký pořídil na 58 ale trochu se obávám provedení že by to neslo jinam než má protože střílím "opačně " ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 62 hostů