Výběr dlouhé zbraně (V-AR vs PAR vs Steyr)

Samonabíjecí pušky


alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#31 » čtv 15. zář 2016, 14:11

nemyslím si že v téhle cenové relaci by byla vyloženě nějaká špatná volba, jde spíš o to na co to chceš, jestli chceš píst,plyn nebo to neřešíš, dál taky o to jestli máš v plánu to nějak hodně tunit atd.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#32 » sob 22. říj 2016, 20:32

Slyšel jsem názor, že chybějící doražeč u Var je docela problém, protože při kontrole přítomnosti náboje není jak dorazit závěr a kvůli závadám...
Dále že na ipsc a podobné soutěže nikdo pístové systémy nepoužívá, protože je to těžké, je tam navíc ten píst a ta váha jde cítit. Na Goemasteru ale ty Var dost vychvalují. Máte někdo zkušenosti?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#33 » úte 25. říj 2016, 11:41

No, slyšel jsem......názory se různí. Pro řadu střelců to žádný problém není, u semiauto nemá forward assist, tedy doražeč víceméně žádné opodstatnění. Ne, že není při kontrole náboje "jak dorazit závěr", pokud je zbraň v kondici, zavře se sama. Potlačení doražeče jen spíš jen o pocitu jistoty.

Řešit "závady" jako neuzamčení náboje v komoře doražečem je tak akorát na to, zadělat si na ještě větší problém a pušku pak rozebírat "kladivem". (S nadsázkou).

No, že nikdo nepoužívá. Puškových závodů IPSC je u nás poskrovnu a troufnu si říct, že více než polovina účastníků nějakou verzi "pístovky" používá, :-) ať už klonu vz.58, kalachů, nebo AR 15.
Pokud pojedeš na "srandamač" , je to jedno...kup si co se ti líbí a na co máš. Pokud chceš aspirovat na bedny a prostřílíš si třeba účast na ME :-) ....to už nebudeš řešit PAR nebo VAR, ale něco úplně jiného a za poněkud jiné peníze. :-)

P.S. Je třeba pár lidí, kteří naše závody ve formě IPSC střílí ...karabinou v 9Luger a jediným handicapem jsou spíš ruce, nohy a hlava. :-)



dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#34 » čtv 22. pro 2016, 16:19

Zdar pánové, nevím kam to hodit, tak to dám sem. Plánoval jsem si časem pořídit ar 15 v 223 rem. Časem myslím třeba v horizontu 2-3 let až našetřím. Do té doby jsem si chtěl vyzkoušet parku, v-arku, luvo (preferoval bych spíš českého výrobce). No ale vzhledem k tomu co se bude dít kvůli evropské směrnici... Jsem trošku na vážkách. Každopádně do března nejsem schopen peníze dohromady dát a půjčovat si kvůli koníčku, to je podle mě blbost. Jde mi o to, jestli teď bezhlavě koupit něco, jenom proto, že na to, co bych měl radši nemám love...
Zajímají mě vaše názory.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#35 » úte 27. pro 2016, 11:56

Ahoj.
V březnu se to bude teprve schvaloval v EU, pak mají místní vlády 15 měsíců na implementaci do svých zákonů, takže určitě v březnu to nebude omezené. A kor v ČR máš příští rok v říjnu volby a politici nepůjdou proti 300 000 držitelům ZP, protože každý z těch 300 000 držitelů je volič. V ČR máš asi 8mio oprávněných voličů (18+), takže držitelé ZP dělají cca 3,75% hlasů a pro hodně stran je 3,75% otázka být v PS nebo nebýt v PS... třeba ODS přijít o 3,75%, tak už nebude v PS. Tohle je jen příklad...
Jinak já si V-AR koupil, jistota je jistota :)



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#36 » úte 27. pro 2016, 14:15

Já též měl představu nákupu v horizontu 2 let, ale nyní to bude v horizontu (snad) 2 týdnů :)
Je to sice ranec za V-AR, ale i levnějších bych se na stejnou cenu dostal při použití totožných značkových doplňků a navíc nebudu kromě pušky a více zásobníků kupovat kolimátor či zaměřovač, ten přijde na řadu až po nějaké chvíli.
Doplňky si bude možné koupit stále, ale kdoví, v jaké verzi v březnu směrnici schválí...



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#37 » úte 27. pro 2016, 17:22

Ale pak je ještě min 15měs na uvedení v zákonech dané země nebo každá země může odmítnout. Sankce EU za toto nedodržování má typu bububu bububu...
Pušky, pistole omezují, ale náboje a doplňky ne. To mi už hlava vůbec nebere:)
Jinak naše MV řeší i tuto zajímavou věc - http://gunlex.cz/clanky/tiskove-zpravy/ ... iho-zakona



dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#38 » úte 3. led 2017, 16:38

mobil-man: Přesně tak jsem uvažoval. Jenže ten čas je proti mě, leda že bych doma nafingoval vloupání a ty peníze si sám sobě ukrad. :lol:

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#39 » čtv 16. úno 2017, 11:17

Ahoj, pokud řešíš že chceš AR-15 ale nemáš peníze na Var nebo PAR tak jsou i dostupnější varianty... Osobně jsem z PAR střílel a je to dobrá zbraň ale na AR mi přišla hrozně těžká. Co třeba AR-15 od Rugeru? stojí skoro polovinu co V-ar a je to Amerika žádná Čína :-)

https://www.prodej-zbrani.cz/AR15/ruger ... 2122p.html

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#40 » čtv 16. úno 2017, 11:22

Ty Rugery nejsou k mání už přes rok. Mihla se jedna várka a jsou pryč ;)

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#41 » čtv 16. úno 2017, 11:33

To je škoda celkem jsem o tom taky začínal uvažovat :-)
No pak jsem našel AR-15 od Black Forge, netuším co jsou zač nevíte někdo?
https://www.prodej-zbrani.cz/AR15/black ... 2363p.html



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#42 » čtv 16. úno 2017, 12:54

chlapi, to vám toho cca pol kila navyše, oproti plynovkám, fakt reálne vadí? Chápem, že niečo také vadí špičkovým športovcom, ktorí naháňajú každú desatinu, ale rekreačným strelcom?
Inak tie pušky za 1000 evri sú možno na prvý pohľad lákavá voľba, ale človek do toho nakoniec začne sypať prachy a nakoniec skončí úplne niekde inde.
Svojho času som si tiež prešiel podobným výberom a keby som to riešil dnes zase, tak z lacnejších skôr pozerám po adc, nea, dpms či par spartan.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#43 » čtv 16. úno 2017, 13:16

Tak PAR MK3 SPARTAN je těžší cca o .5Kg (Píšou celková váha cca 3.4Kg, liší se dle délky hlavně) než stará dobrá Vz.58 a to je ta PAR z duralu... docela mne ta váha nemile překvapila.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#44 » čtv 16. úno 2017, 16:47

No treba u Spagina s plnym zasobnikem je vaha fakt brutal. To nevim jak s tim behali cely den. Ale jak dam do VAR zasobnik, pocit tezsiho predku mizi. Jinak levnejsi Ruger trpi na to, ze nejaky okrouzek praska. Dokonce pan Vosatka dela obcas dle casu i servis na Ruger, aby lide necekali, kdyz jde zbran na opravu du US



soumrak
Příspěvky: 46

Příspěvek#45 » čtv 16. úno 2017, 18:01

Vaha holych zbrani je velky rozdil, ve chvili, kdyz mas na obou optiku a jine veci, pripadne plny zasobnik tak je kazda puska tezka.
Podle urceni zbrane a zejmena podle samotnych strelcu, pak nekomu pul kila navic vadi a nekomu je to vcelku jedno. Kazdopadne sam rikam kazdemu, at si jde prvni pistovou AR-15 osahat.

Ad Americke AR-15: zpracovani, servis, celkova kvalita a ocekavani od pusky je uplne nekde jinde a jak uz bylo nekolikrat zduraznovano, kdyz ta puska tady stoji neco pres 20tisic, pripadne ke 30ti, tak jsou v tom i marze, poplatky za vyvoz, dovoz apod. Jsou lide, kteri to budou tunit a utopi v tom vice penez, jsou lide, kteri se s tim budou trapit a casem to prodaji a pak jsou samozrejme takovi, kterym ta puska bude dostacovat spolehlivosti i presnosti, zejmena pokud budou mit stesti na bezproblemovy kus.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Lonestar, Roadrunner a 10 hostů