Výběr dlouhé zbraně (V-AR vs PAR vs Steyr)

Samonabíjecí pušky


izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#46 » čtv 16. úno 2017, 22:56

Plne souhlasim. Co tady stoji kolem 25K v kackach, v US kolem 700/750 USD. Pro ne to je tak trochu spotrebka. Samozrejme byt USD za 16Kc jak pred par lety, mam doma jednu na blbnuti.
Ale furt je nevyhoda reklamace, kdy jde zbran z CR:/ To je vec, ke ktere bych pri vyberu dlouhe zbrane,,ktera nebude ulozenka, prihlizel a to hodne.



Stejri
Příspěvky: 2

Příspěvek#47 » pon 20. úno 2017, 14:45

Zdravím vás,
nemáte tu někdo zkušenosti s Luvem (LA-15)? Chystám se také na nějakou AR, ale všude po diskuzích se dočítám celkem dost informací a zkušeností k PAR a V-AR, ale nim moc k Luvo. Je to jeden z mých favoritů, ale chybí mi k němu nějaké informace "z pole". Teď neřeším papírové věci, rozdíly píst/DI apod., spíš věci co se z letáku nedozvím - kvalita zpracování, poruchovost, praktické zkušenosti, jestli to prostě není nějakej shit, kde budu víc řešit problémy než střílet. Chtěl bych dát za holou zbraň kolem těch 30k, Czech made, žádný závodní ambice, žádný válení v bahně, něco na pár set ran za měsíc jen tak pro úsměv na rtech …takže mi z toho vychází PAR nebo LUVO. Sympatie mě zatím táhnou více k Luvu, ale nerad bych se spálil. Předem díky.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#48 » pon 20. úno 2017, 15:42

Kupoval jsem LUVO v akci - dle záznamů mám vystřeleno 620 ran - ale minimálně 200 ještě předtím, než jsem to začal počítat. Střílel jsem všechno možné nejlevnější střelivo. Barnauly 55 i 62 gr, celoplášť, poloplášť, Mesko, SB sypačky, atd. Zatím celkem 0 závad, čištěno pouze párkrát hadem skrz lauf.

Jediný drobný problém byl s předpažbím - byl v něm napůl zprasený závit a mě se ho podařilo dodělat, když jsem to rovnal (bylo namontované trochu mimo osu - všiml jsem si toho až když jsem na to dal malý kolimátor). To je ale prkotina, takže to neřeším. Jelikož mám 10,5" verzi, tak jsem si stejně objednal kratší a časem to přehodím.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#49 » pon 20. úno 2017, 16:50

Taky mam Luvo La-15 .223 rem. Ja jsem sel cestou samonabijeci odstrelovacky, takze jsem zvolil 20" tezkou hlaven. Mam nastrileno presne 538 naboju. Jo, vim, ze je to malo na nejake hodnoceni, ale ucel porizeni pusky je strelba na vzdalenosti 100 - 500 metru. Takze zadne kropeni popperu. Cistim pravidelne po kazdem strileni. Zavada zadna. Zpracovani velmi dobre. Naboje jsem zkousel Remington UMC 55 gr., Geco VM Target 55 gr., Geco Express 55 gr, Mesko 55 gr., PPU 55 gr., S&B HPBT Match 69 gr., Hornady Super formance Match 75 gr. Vse bez zavady, jen ty PPU byly nejake divne, kazda rana jina a nabojnice sotva vypadla vypadla z pusky.
S puskou jsem velice spokojeny.

Uživatelský avatar
Pepíno
Příspěvky: 4

Příspěvek#50 » čtv 9. bře 2017, 12:39

izerS18 jaky O kroužek ??? Nemyslíš delta ring ten má Ruger řešenej jinak má o proti ostatním AR 15kám šroubovací. Komunikoval jsem tuhle závadu s dovozcem a příčina je ta že prý majitelé ho často dotahují až zbytečně moc a jelikož je plastovej tak praská. Já mam Rugera AR 556 objednanýho a na konci dubna bych ho měl mít. Jinak má velice pozitivní recenze na zbraň za 750 $ USD. Tak snad bude v pohodě. Jinak se na tom dá ledacos upravit a variabilita dílů je u AR platformy úžasná.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#51 » čtv 9. bře 2017, 13:28

Asi myslim to, co rikas.:) Jinak je Ruger docela v pohode.
Ted je otazka, jak definovat, co je moc a co neni moc utazene. Sakra, jde o zbran a nechci resit, zda kdyz to utahnu moc, nevystrelim nebo kdyz malo, tak se stane neco jineho.
Budu rad za recenzi, jak to vse slape;-)

Uživatelský avatar
Pepíno
Příspěvky: 4

Příspěvek#52 » čtv 9. bře 2017, 13:45

Delta ring je ta mrcha co ti drzí předpažbí. https://www.youtube.com/watch?v=rxLnFn8UG-Y Normálně je to na pružinu ale Ruger to má šroubovací. Asi né moc dobrý řešení je že to je z plastu. Jinak už se nemůžu dočkat sem jak na trní :lol:



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#53 » čtv 9. bře 2017, 23:42

Tak mluvim o necem jinem. :) To "moje" bylo o tom, ze kdyz se krouzek podelal, nemuzes strilet. Sakra, ted to nemohu najit, co to presne bylo. Ale je to cca rok stara vec, tak drzim palce, at to mas v pohode a das reference;-)



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#54 » pát 10. bře 2017, 08:46

na fórach sa mihol človek, ktorému praskol aj delta ring aj sa mu poškodili tesniace krúžky na bolte.
Ale vyzeralo to na nejaký nepodarený kus, keďže väčšina majiteľov takú skúsenosť nemá.

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#55 » sob 11. bře 2017, 15:52

Nema nekdo z vas V-AR compact (mini) s 8' hlavni?

Mne pro rozmery tato zbran neda spat. Idealni do batohu, na rozdil od vetsich 12, 14 hlavni.

Zajimaly by me zkusenosti majitelu teto zbrane.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#56 » pon 13. bře 2017, 16:01

izerS18 píše:Plne souhlasim. Co tady stoji kolem 25K v kackach, v US kolem 700/750 USD. Pro ne to je tak trochu spotrebka. Samozrejme byt USD za 16Kc jak pred par lety, mam doma jednu na blbnuti.
Ale furt je nevyhoda reklamace, kdy jde zbran z CR:/ To je vec, ke ktere bych pri vyberu dlouhe zbrane,,ktera nebude ulozenka, prihlizel a to hodne.


Ahoj, máš zkušenosti jak funguje reklamace zbraně z USA? Protože pokud má prodejce na vyřešení reklamace 30 dní docela by mne zaujímalo jak stíhá poslat do USA na opravu/posouzení... Případně zda se to řeší, vrácením peněz nebo výměnou za nový kus?

Uživatelský avatar
Anton_AR
Příspěvky: 33

Příspěvek#57 » pon 13. bře 2017, 16:45

Nevím, jak ostatní, ale konkrétně v ProArmsu mi řekli, že si u US pušek(ar-15) řeší reklamace sami a všechny díly mají skladem. Hned jsem to i vyzkoušel, protože jsem na svém kusu měl podivnou natahovací páku, který nazaskakoval zobáček do toho vybrání, tak na to kouknuli hned mi přines jinou páku a jel jsem si spokojen domu. Otázka je, jestli by takhle řešili i něco většího.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#58 » pon 13. bře 2017, 18:29

to machinus co jsem nasel na netu, tak 2x vraceni penez a borci koupili jinou. Proste neslo stihnout reklamaci.
Ptal jsem se na SW a jejich AR. Pokud neni dil skladem a netrefis okno,,kdy je dovoz/odvoz, tak se vraceni penez. Teda povidani o tom, ze vse je ok, kdyz ne, oprava... Ale kdyz no, to je neco vazneho, tak vraceni penez, pac vyreseni s US trva dlouho.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#59 » pon 13. bře 2017, 20:53

Tak to by mně zajímalo, jaká je četnost takovejch reklamací a následně vracení peněz...dejme tomu na 100 prodanejch kusů...



stope
Příspěvky: 60

Příspěvek#60 » čtv 30. bře 2017, 13:02

Vrátil bych se k původnímu dotazu tématu – AR platforma pro (pořadí podle důležitosti):

1) zábavu/proměnu pěněz v rachot (alespoň ze začátku)
2) sport – IPSC puška, 3gun...
3) cokoliv, na co si lidi pořizují samonabíječku

Má v takovém případě pro OP V-AR vůbec smysl? Je určitě skvěle a kvalitně vyrobená, OOTB určitě levnější, než srovnatelné "klasické" AR, ale co možnost upgradu? Pro běžnou ARku jsou na trhu mraky od natahovacích pák až po specializované vylehčené bolt carrier groups.

Co když se OP rozhodne posunout, adekvátně svému sportovnímu umu, na vyšší úroveň i pušku? Nebude mít třeba v případě V-AR problém s díly?

Není v takovém případě lepší investovat rovnou do AR některé z objektivně kvalitních značek (DDM4V5), která půjde bezpečně postupně upgradovat/customizovat? Nebo třeba rovnou do dražší, vyladěné sportovní pušky, jako JP Enterprise?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů