První dlouhá samonabíjecí puška, co vybrat?

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#91 » stř 23. lis 2016, 18:30

Jj, to su tie zatial bez predpazbia, citujem : "Ne, máme je bez předpažbí. Pokud si pušku někdo odebere již teď, předpažbí CAA mu dopošleme. S pozdravem Rudolf Martin st.". Po velmi dobrych skusenostiach so SAR mozem ako prvu len doporucit.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#92 » stř 23. lis 2016, 20:22

Sakra - já Galila SAR před týdnem koupil za 12000 a předpažbí chci stejně vyměnit :thumbdown:

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#93 » čtv 8. pro 2016, 14:08

Dnes som mal v ruke toho Galila AR za 8.000,-. Velmi pekne repasovany, v dobrom stave, mal trochu volu na kryte zaveru (nic co by sa nedalo nejakym stlacenim alebo inak vyriesit). Zospodu gasblock-u je kus odbruseny - zeby aby sa dalo nasadit to predpazbie? Inak povrchovka je nanovo robena v IMI v Izraeli. Za tie peniaze velmi slusna vec.

EDIT: A ano, ma uz to predpazbie :)



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#94 » úte 3. led 2017, 18:18

Já jednoho dovezl včera ze ZS. Taky pěkný stav, jen zatím teda čekám na to předpažbí, abych to moh jít testnout na střelnici.

Uživatelský avatar
sunny-x
Příspěvky: 78

Příspěvek#95 » stř 4. led 2017, 08:58

Heki: můžeš prosím nahrát nějaké detajlnější foto? Mám o Galila AR od ZS velký zájem. Abych se jel osobně podívat do ZS, tak to mám velmi daleko. Díky

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#96 » stř 4. led 2017, 09:11

Co by ta zaujimalo konkretne ? Inak ale myslim ze si mozes rovno pozriet nejake vygooglovane fotky. Mal som v ruke niekolko Galilov (SAR a AR). Lisili sa v detailoch, niektore mali trochu vacsie vole niekde, ine niekde inde. Niektore boli osuchane viac niekde, niektore niekde inde. Celkovo to ale vzdy boli zbrane vo velmi slusnom stave.

Ak ti zalezi na detailoch - fakt obetuj cas a zajdi si do ZS a vyber si tam z par kusov co ti daju to, co ti bude sediet najviac. Pripadne najdi predajcu co to ma aktualne skladom. Inak je to vzdy trochu stavka do loterie. Ale znovu - vsetko co som mal v ruke bolo v pohode. Osobne rozmyslam nad tym este jedno ARko alebo ARM dokupit.



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#97 » stř 4. led 2017, 12:12

Fotnout to můžu. Zatím teda nemám to předpažbí, ale to si domyslíš. Stav je slušný. Povrchovka je asi dělaná fakt nově, hlaveň v chromu krásná, vypadá to, že to má chromovaný i plynový kanálek. Celkově jsem spokojen. Jsem rád i za to, že to je ještě původní kousek s popisky v hebrejštině a znakem izraelské armády s davidovou hvězdou.

V ZS vesměs nemají moc čas na to Ti tam něco na výběr nosit. Já jsem třeba dostal do ruky jen jeden (ale stav viz jak jsem psal, takže nebylo co řešit).

Jen je třeba počítat s vývrtem 1:11 (nebo 1:12? ZS uvádí 1:11, ale origo prospekty z IMI píšou 1:12), což je předurčeno k použití střeliva M193 (váha 55grs). Osobně jsem zatím nezkoušel, ale co jsem prolezl forum, tak při použití střeliva SS109 (62grs) to prý lítá naplocho.

PS: Nevíte náhodou někdo jak poznat rok výroby Galila? Docela by mě to zajímalo.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#98 » úte 2. led 2018, 23:31

Zdravím vespolek.

Rozhoduju se jakou si pořídit dlouhou zbraň. Primární účel je home defense a pak praktická střelba (IPSC a LOS). Zatim jsem si vpodstatě z ničeho nevystřelil. Píšu do tohoto fóra, protože pistoli ani pupmpu pro tyto účely nechci.

Rád bych vyzkoušel samonabíjecí pušky v rážích 5.56x45, 7.62x39, 7.62x51 a samonabíjecí brokovnici. Nevíte kde by se takové zbraně daly vyzkoušet? Nejlépe v Praze nebo okolí.

Střelnice zapůjčující samonabíjecí pušky v rážích 5.56x45, 7.62x39 jsem našel snadno, ale samonabíjecí 7.62x51(.308 win) a samonabíjecí brokovnicí jsem zatím nic nenašel. Dokázal by jste někdo poradit, případně zapůjčit?



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#99 » stř 3. led 2018, 07:50

Projdi si nabídku Prague Armory a střelnice Čestlice. Myslím že u těch dvou je tak asi maximum toho, co by tě mohlo zajímat a dá se to půjčit na střelnici v Praze. Pak je tu vlákno viewtopic.php?f=33&t=5631&start=285,

kde se můžeš mrknout co kdo nabízí a případně sám napsat poptávku.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#100 » stř 3. led 2018, 08:16

Nieco k .308cke - je to na tebou zamyslany ucel overkill. Pokial ma vyuzit potencial naboja, tak to bude dlha tazka zbran. Nevyhodou je v tomto pripade zbytocne velky dostrel, ramus, "over"-penetracia, nizsia kapacita streliva, spatny raz ... Ides proti trendu "taktickej karabiny". Toto je skor na pouzitie ako "DMR".

Dalsia vec - nemas tu bezne 300+ m strelnice kde by si ten naboj vyuzil, nehladiac na to ze ta nie vsade z toho nechaju strielat. A cena streliva ta zozerie. Na kropenie to rozhodne nie je (ok, mozno podcenujem tvoju financnu situaciu :D).

Na druhu stranu - pokial chces pusku v style DMR, chces na to hodit optiku a pripravujes sa branit farmu kde mas krizom cez dvor 200m ... preco nie ... rozhodne to svoje caro ma.

Z vlastnej skusenosti - pred rokom som kupil dve .308cky co som chcel vyskusat - cinsky klon M14 (M305) a L1A1. Oboje krasne veci. Prva sla z domu M14 lebo mi bola kratka - aj ked ma na to co to je uz z krabice super spust a je presna. Ked som si spocital co by ma stala pazba co by mi vyhovovala, radsej som ju posunul dalej. L1A1 je aktualne tiez ponuknuta tu v burze - proste som zistil kde ma v spojeni so mnou hranice (dane aj tym ako ja vidim) - a ked uz mam strielat take drahe naboje, tak nech to stoji za to. Bud sa preda alebo zostane doma v zbierke - ale casom urcite pribudne AR10.

Takze .308W - ano, ak to chces skor ako "DMR". Rozhodnutie medzi brokovnicou / PWD / .223 / 7.62x39 ... vyskusaj, uvidis co ti sadne.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#101 » stř 3. led 2018, 08:32

O .308win (opakovací) přemýšlím cca rok... Vidím to podobně jako MM - v okolí Prahy si s ní moc neužiješ (resp. střílet s .308 na 100m je skoro škoda).
S financemi na nákup ani střílení (nemyslím kropení) problém nemám, navíc jí prostě CHCI, ale aby mi bez užitku ležela v trezoru (a zabírala tam vzácné místo)... zatím se snažím udržet "v obraze" s tím, co se nabízí, ale nákup stále odkládám
Přeji ti jednodušší rozhodování :lol:

na to, co píšeš ty, jsem si pořídil PAR Mk3 12,5" v .223



pavelg
Příspěvky: 3068

Příspěvek#102 » stř 3. led 2018, 08:40

Asi by bylo nejlepší si napřed cvičně střelit a pak se rozhodnout. Na home defense dává smysl pistole, brokna nebo něco kompaktního typu EVO nebo AK74U. Rozhodně nedává smysl plnotučná .308, ta až od 200 metrů - samozřejmě je otázka, co jak velký je ten "home". Král Schwarzenberg by asi užil i ráži 12.7 s dostřelem 3km přes přehradu a prachy na to taky má.
U IPSC je asi nejlepší se zeptat čím střílí závodníci. LOS se střílí tím, co se taky nosí - měla by to být praktická disciplina včetně skrytého nošení a civilních hader, žádný takticool extrém. Takže tam to spíš povede k výběru pistole - přítulky, která se dá nosit furt.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#103 » stř 3. led 2018, 08:44

jasně - s .308win při home defense sejmeš i souseda ve vedlejším baráku. Proto se používá brokna - abys nenadělal víc škody než užitku



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#104 » stř 3. led 2018, 09:57

Mě ještě z dostupných a cenově únosných karabin napadá CSV-9 (s krátkou nebo střední hlavní, ta dlouhá mi přijde na home defense moc).



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#105 » stř 3. led 2018, 13:26

Dekuju za podnety. Realne se si chci spis jen overit ze chci neco v .223 . 7.62x39, 308, a broknu chci zkusit pro overeni o kolik se mi bude prijemnejc strilet s .223 .
Co se tyce naboju cetl jsem ze uz existuje v US obrana munice s rychlou expanzi pro 7.62x39 i .308. Ale v cesku se mi nepodarilo ty naboje najit.
Ta obranna .308 by stejne byla brutalita treba v tavoru 7. :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů