První dlouhá samonabíjecí puška, co vybrat?

Samonabíjecí pušky


McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#181 » čtv 12. črc 2018, 10:12

Po svátcích přišla z Armedu odpověď: pošleme Vám obratem nový buffer. Omlouváme se za způsobené trable, nejste bohužel jediný, výrobce přiznal, že dostal zřejmě defektní sérii bufferů.
Dohodl jsem se s ním, že se tam raději příležitostně stavím a dám jim šanci nedat mi zase šmejd. Jinak to dopadne jak píšeš :-)



Elado
Příspěvky: 101

Příspěvek#182 » pát 13. črc 2018, 10:37

tak zlaté AR, človek na to zoženie čokoľvek, tak keď sa aj výrobcovi niečo nepodarí vždy je tu priestor dať to do poriadku s minimálnou námahou.



Steel
Příspěvky: 8

Příspěvek#183 » sob 1. pro 2018, 18:44

Ahoj, tak asi se taky přidám s prosbou o radu. Jsem ve světě zbrani nový a chtěl bych si pořídit samonabíjecí pušku, ale nevím co vybrat. Přemýšlím nad CZ 858. Hlavně kvůli ceně jak samotné zbraně, tak nábojů. Každopádně bych ji nechtěl v základu a chtěl bych si ji nějak upravit (pažba, pažbička, predpažbí, atd...) a jak se dívám na ceny těchto komponent, začínám přemýšlet o AR. Třeba Mossberg MMR za 24k, což by mohlo odpovídat ceně upraveného vzoru, +-5000. Jde spíš o to, jestli se vyplati zainvestovat. Zbraň chci jen na vyblbnutí, občasná mířenka, homedefense. Co by jste mi poradili? Do čeho se vyplatí investovat?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#184 » sob 1. pro 2018, 20:07

Investovat se vyplatí buď do sa 58 netunene a nechat ji v základu, nebo za vyšší cenu nějakou ar 15.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#185 » sob 1. pro 2018, 20:46

I Sa58 lze upravit za rozumne penize

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 304

Příspěvek#186 » sob 1. pro 2018, 20:53

Já jsem šel nakonec do V-ARky. 12,5", nerezová hlaveň a M-LOCK. Moc jsem si nevybíral, ale byla v alfatacticalu na krámu. Chtěl jsem něco stejně dlouhého jako moje CSV-9 s 10" hlavní. Do 800 mm. Jen mě zarazil takový malý výběr příslušenství na předpažbí M-LOCK. Na lištu picatinny se toho nabízí víc. Několikanásobně.



Steel
Příspěvky: 8

Příspěvek#187 » sob 1. pro 2018, 21:13

Walt píše:I Sa58 lze upravit za rozumne penize

Můžu poprosit, jak přesně?



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#188 » sob 1. pro 2018, 21:14

Taky jsem sahnul po V-AR, stejnou delku hlavne jako kolega (ale ne nerez) a s M-LOKem, ktery je lehci nez rail a tudiz je zbran celkove lehci (a z meho pohledu se lepe drzi a lepe vypada). Nevim, jake si tam kdo dava prislusenstvi, ale ja pouze bi-pod nebo rukojet a na to jsou adaptery od Magpulu



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#189 » ned 2. pro 2018, 07:17

Lahka AR je jedine s DI, bez piestu. VAR, PAR ci HK 223 vzdy budu o nemalo tazsie a agresivnejsie sa chovajuce nez klasicka AR. Pritom ten system je absolutne spolahlivy a plne funkcny. Nehovoriac o tom, ze s nejakou VAR treba problemy riesit u vyrobcu, na klasiku kupi clovek diel kedykolvek

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 493

Příspěvek#190 » ned 2. pro 2018, 10:31

Na Sa58 pazba v ose, oboustranne vypousteni zasobniku, vypousteni zaveru, kryt pruzin s RIS a RIS predpazbi, sklopna miridla
Vyrobcu je vic, na inzeratech se obcas objevuji za dobrou cenu



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#191 » ned 2. pro 2018, 10:45

@Steel: Jak rika Walt.
Pokud bys nechtel tuning ovladacich prvku (ty tovarni jsou podle me v pohode a nevytvoris si navyky, ktere nebudou na jine zakladni 58ce fungovat), tak ti staci dvojdilne predpazbi s raily od arsenalcz.com napriklad (celkem budes mit 4 raily), pazbicku, stavajici sklopku nechas (je dobra a tenka) a mas za 10890+3300 = 14 190 Kč peknou pusku celou v cerny barve, na kterou si muzes dokoupit takt. rukojet, svitilnu a pripadne optiku, ktera bude OK i pri delsi vzdalenosti od oka.
Pokud by ta optika nebyla ok, dokoupis bud kryt pruzin s railem nebo mezikus mezi pazbu a ram s railem. Furt ale snadno cistitelna a spolehliva puska za pusu.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#192 » ned 2. pro 2018, 12:31

Takže koupíš za cca 10 jetou kosu, a jetá bude určitě, protože uloženky už jsou pryč a to, co je dnes k dispozici jsou zbytky ze zbytků, na to dokoupíš to a ono, v reálu z toho bude těžký klump a za stejně nebo dráž, než základní AR (třeba Norinco za 18) a pořád se to ani vzdáleně nebude chovat jako AR. Nehledě na balistické vlastnosti náboje, hodně blbé možnosti přebíjení, neladitelnou spoušť, zásobníkovou šachtu atd.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#193 » ned 2. pro 2018, 12:41

Nejlepší volba je pístová AR vo tom žádná.

Uživatelský avatar
Poli
Příspěvky: 461

Příspěvek#194 » ned 2. pro 2018, 12:56

A jaká je reálná výhoda toho pístu, mimo toho, že to je kočkopes?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#195 » ned 2. pro 2018, 13:02

Tuning kosy je sice ekonomický nesmysl, ale pro někoho cesta bo prostě chce kosu tak proč mu to za každou cenu vymlouvat a hejtovat.
Někdo chce pístovou AR protože se mu zamlouvá, že se tolik nezasírá, střílí i plná vody a prostě mu nevadí o něco horší chování oproti DI.
Proč každý za každou cenu obhajujete svůj "zákop"? Obzvláště když to nechce na vrcholovej sport..

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů