První dlouhá samonabíjecí puška, co vybrat?

Samonabíjecí pušky

ViralWinter

Příspěvek#361 » pon 11. úno 2019, 13:25

@Phoenix: Tak tak, v USA, kde je násobně snazší postavit si AR jako LEGO, je DD zbytečně drahá a srovnatelná stavba vyjde o třetinu levněji. U nás je to bohužel mnohem horší co se dostupnosti dílů i ochoty prodejců a dovozců týče.

tomoking

Příspěvek#362 » pon 11. úno 2019, 14:46

Indian píše:Nikomu neberu právo vybrat si co chce (třeba AR15, třeba něco jiného). Ale jen jsem chtěl připomenout, že tak jako je mezi auty Oktávka u nás velmi populární, tak v jiných zemích to už tak třeba není.
Já jsem vyzkoušel několik AR:
ADC - celkem dobře střílela, ale v jiném tématu jsem řešil pazvuky, které jsem pořád slyšel z pažby od vratné pružiny (asi jako z dětské pistolky/špuntovky)
NEA - projevila se mi závada, kdy při každé druhé ráně bylo dvojpodání (nábojnice nevyhozena a podání nového náboje na ten původní) - měl jsem ji půjčenou, majitel řešil reklamaci asi 2 měsíce (zbraň ze střelnice). Takže i když šlo možná o ojedinělý exces, ztratila u mne důvěru.
VAR - střílelo se mi dobře, bez výhrad, možná trošku těžší zbraň (pocitově, nevážil jsem ji)
Daniel Defense - nevím délku hlavně, asi okolo 16". Výborně se mi z ní střílelo, bez výhrad, bez závad.

Nakonec jsem zatím žádnou nekoupil. Pořád mne totiž láká si vyzkoušet BREN2 od CZUB (čekal jsem až se objeví - cena 55 je v korelaci cen některých AR15) a taky MR223 od HK. Jaksi se mi asi nechce jít s "hlavním proudem" jen tak automaticky.

pokud novy BREN ..... tak lepsi koupe uz asi tezko ;-)
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/367822-cz-bren-2ms-nepouzity/

AndyCZ

Příspěvek#363 » pon 11. úno 2019, 20:03

.....Jinak s tím zkracováním hlavně je to údajně trochu složitější pokud si chci ponechat původní přesnost, tuší někdo něco víc? Docela by mě to zajímalo. Má to snad něco do činění s kmitnou dané hlavně...[/quote]

Taky by mne zajímalo...Resp. jak velká může být ta změna přesnosti? Hypoteticky,když se půjde z 16ky dejme tomu na 11 palců,tak tu hlaveň de facto zničím?

Petzold

Příspěvek#364 » pon 11. úno 2019, 20:42

To platí pro delší hlavně , proto se dělají v délkách 24", 22",20", 18". U krátkých hlavní pod 14,5" je to víceméně jedno, tam je určující délka plynového systému, délka hlavně od plynového kanálu na ústí pro tzv. dwell time, to v kombinaci s velikostí plynového kanálu....

Zpět na