První dlouhá samonabíjecí puška, co vybrat?

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#121 » sob 6. led 2018, 11:09

Nerad bych rozpoutal flame, ale ještě by mě zajímalo, jestli píst nebo plyn? Podle toho co jsem zatím četl, bych se asi spokojil s oběma. Čištění mi nevadí, to mě celkem baví.
Ještě jsem zapomněl zmínit, že bych byl rád, aby funkční části byly kovové. Aby prostě neběhal plast po kovu nebo obráceně.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#122 » sob 6. led 2018, 11:26

Radsi cistim plynoveho mossberga, nez pistovy bren. Do samotne plynove trubice jsem se jeste nedival, odstrileno 400-500 ran. Ani vnitrek pouzdra zaveru mi nepripada spinavejsi



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#123 » ned 7. led 2018, 11:37

kolemjdouci: A pročpak? Ocipovaním výrobce udává, že splňuje CIP. Takže v tom není nic nebezpečného.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#124 » úte 9. led 2018, 22:38

Zdravím, uvažuji o pořízení samonabíječky. Sice jsem to plánoval později, ale když tu máme tu strašíci směrnici tak předpokládám, že bude lepší koupit zavčasu...
Libí se mi Galil, konkrétně ARM (v .223) protože by měl mít těžší hlaveň má integrovanou dvojnožku a otvírák. :D
Chtěl bych to pro zábavu, klidnou mířenku na max 100 m protože stejně nemám moc kde s dlouhou. Jeden je na bazaru a jinak Zelený sport - máme tu obchod/partnera ZS a prodavač říkal, že tam jezdí často a že se mi po nich podívá, jestli tam jsou nějaké slušné.

Jsou nějaké konkrétní věci na které se při výběru zaměřit?

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#125 » úte 9. led 2018, 22:46

Deja vu... fakt

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#126 » stř 10. led 2018, 07:28

Dragunov: Galila mám (sice SAR) a jsem s ním maximálně spokojený (a mám i další modernější pro porovnání). Jedině, že někdy trochu "nakopává" vystřelené hilzny (pokud chceš přebíjet)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#127 » stř 10. led 2018, 08:33

Mimo beznych veci (vyvrt) si skontroluj hlavne vole (sklopna pazba, kryt zaveru). Obzvlast na kryte zaveru je dolezita - mas na nom mieridla. Na mojom kuse drzalo oboje doslova ako "zidovska viera" :). A stretol som sa s dvomi zasobnikmi ktore boli zlahka "do lichobezniku" a blbo podavali - zrejme sa priplietli pri skladovani / preprave niekam na spodok. Tak nech nemusis hned reklamovat. SARko som mal a az na AK kiss co spomina kolega a nemoznost "tuningu" koli ktoremu nakoniec sla z domu je to super vec a presna aj s najlacnejsimi sypackami od S&B. Co ma ARko niekolko ludi z okolia tak su spokojni tiez. Na uvod rozhodne dobra volba.
ARM ma este vacsi sarm ... otvarak na flase s integrovanou puskou len tak niekto nema :mrgreen:.

EDIT: Inak spust na Galile je co sa chodu tyka asi to najlepsie co som zatial z vojenskych pusiek mal v ruke. Sice dlha ale uzasne makka / hladka.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#128 » stř 10. led 2018, 08:41

Dragunov: Také mám SARku, mezi kolegama a kontakty max přes jednoho člověka vím o cca 7 kusech ARM, AR a SAR. Nikdo s nimi nemá problém. Jen jeden kolega si stěžuje že mu příjde víc kopající spoušť (oproti SA58).
Jedinou nevýhodou je, že montáž na optiku do rybiny na straně se u nás neprodává, origo nejsou a z USA je to za cca 100 dolarů + 50 doprava. Tak mám zatím montáž blokující sundání plynové trubice s čínským dalekohledem (dohromady za 83 dolarů s dopravou). Po zkušenosti s tímhle mne SARka přesvědčila, že si do budoucna zaslouží i lepší montáž a optiku. I s tou čínskou kombinací drží na 50 metrů relativně nástřel a soustřel má s vojenskou spouští, SB sypanými 55gr FMJ a mými chybami na 50 m v 5cm kruhu (vinou mých chyb při spouštění). Delší může být asi jen lepší. Kdybych nekoukal po SKS, tak bych k ní možná i ARM přikoupil.
Zásobníky mám 4 origo 35 ranné plechové, fakt těsně doléhající, tj. chce to grif je nasadit, a 30ranný tapco z Brownells za pár šupů. Vše bez problému.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#129 » stř 10. led 2018, 08:52

@vgj - kolegovi povedz nech pohlada 'galil trigger slap'. Je to riesitelne. Inak Brownells ma sadu spustovych dielov na Galil pokial chce nechat original nedotknuty. A tie sypane S&B 55ky aj 100m lietaju velmi pekne. Bocnu montaz som vyskusal, mal som v ruke aj predpazbie ale vzdy je to taka zlepenina ... ta puska na to proste nie je stavana, treba ju nechat tak ako je.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#130 » čtv 11. led 2018, 10:28

Díky. No mě právě prodavač říkal, že poslední dobou mají na ZS zbraně hodně vylítané a že se to musí hodně probírat. (myšlena funkčnost, na nějakej ten šrám na povrchovce nehledím) A bazarovej ARM je někde u Plzně, což je pro mě hodně z ruky.
SKS se mí líbí taky, ale tak nějak jsem se rozhodl pro .223. Původně jsem chtěl první pušku opakovací v plné ráži. (líbí se mi prostě to opakování a ruční ládování těch patron po jednom). Potom co jsem střílel z Mosinu jsem to trochu přehodnotil. :D Byl jsem rád, že to má schránku jen na pět nábojů :D :D 2) když tu stejně moc dlouhých střelnic není a nelovím je mi ten výkon k prdu.

vgj: No optiku moc neplánuju takže tohle mě ani netrápí a přebíjení je pro mě zatím asi stejně pasé. Co se týče zásobníků, na brownels jsem se nedíval ale cena originálů mě moc nepotěšila. Ale to mě zase tak netrápí, mě bohatě stačí jeden max dva.



rancor1223
Příspěvky: 6

Příspěvek#131 » ned 25. úno 2018, 10:51

Tak bych se také přidal k dotazu co by byla dobrá volba pro první samonabíjecí pušku. Účelem na dělání děr do papíru jen tak pro radost.

Pročítal jsem to téma tady a i na jiných fórech a viděl jsem párkrát zmíněné, že vz.58 hrozně zdražili a už se nevyplatí? To samé o nábojích 7.62x39? Snad si to nevymýšlím, už to pročítám pár měsíců a možná se mi to motá dohromady. Každopádně vz.58 mi pořád přijde jako nejlevnější volba (i po zdražení) na současném trhu a stejně tak náboje do něj jsou zdánlivě nejlevnější z puškových.

Rád bych ze to nedal moc peněz, řekněme do 15 ticís, možná do dvaceti když se mi to bude hooodně líbit. Jestli to bude 7.62mm nebo.223, to je mi celkem jedno. Stojí podobně.

Původně jsem měl zálusk na BM59, i přes její vyšší cenu, ale nakonec jsem si uvědomil, že střílet .308 na 100m je asi nesmysl a navíc ještě pekelně drahý. Zas TAK moc tu "M14" nepotřebuju :D

Ten vz.58 se mi i celkem líbí a za nějakých 9-12 tisíc se pořád dá koupit. Ale ještě jsem se teda nebyl nikde podívat tak nevím jestli to nejsou nějaké značně jeté zbytky ? ZS má v .223 Galil za 13 tis a prát další klonů AK, i když ty mě moc nelákají (to ostatně ani ten Galil). Taky slibují ty SKS, ale na ty se už čeká dost dlouho? Já tedy nijak nespěchám, ale zase abych se dočkal :/ je nějaký důvod

Někdo má nějaké jiné nápady?

Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 57

Příspěvek#132 » ned 25. úno 2018, 11:39

Vyber si pušku ze které budeš mít dobrý pocit a radost, dle tvého zadání jsou ty varianty použitelné se zanedbatelnými pro a proti. Nic jiného teď na trhu není. Nebál bych se sledovat nabídku z druhé ruky, třeba budeš mít štěstí a narazíš na něco hezkého. Např. hunting bazar... Pravděpodobně stejně u jedné nezůstaneš :-)



dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#133 » ned 25. úno 2018, 12:14

Ahoj,
hele vlákna jako je toto mají určitě něco do sebe, ale je třeba je brát trochu s nadhledem.
Každý jsme jiný a každý máme jiné požadavky a možnosti.
Je třeba dobře rozvažovat i třeba možnosti dlouhá vs krátká zbraň. Protože když to vezmu podle sebe mám tři dlouhé a pokud nepočítám vzduchovku, tak jsem nejvíc času dal pistoli.
Ohledně ráže a dostupnosti střeliva jsi už došel k rozhodnutí...
Taky si třeba rozmysli jestli budeš chtít zbraň dál nějak upravovat.
SKS byla moje první. V té době měla cenu, kterou jsem akceptoval. Ano na pohled pěkná, dělá to bumbumbum, je taky ale neforemná a humpolácká (prostě vojenská bříza made in ussr, která ležela 50 let ve skladu a možná se někdy v květnu prošla po náměstí). Otázkou je stav v jakým budou ty "nově" dovezené. Obchodníci totiž musí prodávat, že. :mrgreen:
Na sranda závody vojenské pušky dobrá, mě konkrétně baví, že nemusím pořád kvedlat závěrem, ale věz, že dědek se švýcarským káčkem nebo géčkem ti nakope pozadí na jakoukoliv vzdálenost (pravda, dá zato asi víc peněz).
Stále jí mám proto, že má téměř netknutý vývrt a koupil jsem ji před čtyřmi roky hooodně levně.

Ale jak už se píše nahoře, kup si co se ti líbí a z čeho budeš mít radost. A když ne tak to zas prodáš... :D



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#134 » ned 25. úno 2018, 18:43

rancor1223: Taky si rozmysli, jestli chceš zbraň tunit. Pokud chceš kosu v základu a chceš ji tak nechat, tak těch 9-12 tisíc platí. Ale pokud si ji chceš pak třeba nějak přizpůsobit, tak to letí rychle nahoru (příklad - já měnil předpažbí, pažbu, kryt závěru a pažbičku a jsem v tom za dalších 10k. Kolimátor a instalace úsťovky budou tak 8k i s prací).

Pro mě je to srdcovka, takže to do toho sypu, ale kdybych prostě chtěl moderní zbraň, tak koukám asi raději po nějaké AR-15 nebo AR-10. Prostě záleží, jaké konkrétní plány s tou zbraní máš do budoucna a samozřejmě kolik toho vystřílíš (já třeba o BM59 tu a tam uvažuju, protože vím že vystřelím pár desítek ran za rok a to mě už nerozhází).



rancor1223
Příspěvky: 6

Příspěvek#135 » pon 26. úno 2018, 00:00

K tomu vz.58 si právě taky říkám, že kdybych to chtěl trochu vylepšit, ty ceny vyletěj dost rychle nahoru. To už si rovnou můžu pořídit tu BM59 na kterou budu muset dát akorát tu lištu a optiku (který bych kupoval tak jako tak i na ten vz.58).

Měl jsem podezření že SKS45 je takový "humpolácký". Sice potenciálně za málo peněz, ale taky to podle toho nejspíš vypadá.

Každopádně se zdá, že mi přinejmenšim žádná jiná alternative neunikla, nezbývá tedy než dojít pro povolení a čekat co se objeví. Díky za názory!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: audis a 13 hostů