První dlouhá samonabíjecí puška, co vybrat?

Samonabíjecí pušky


antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#316 » pát 8. úno 2019, 19:31

Petzold píše:Vavrečka má marketing zvládnutej, ne že ne :D

Vybíráš mezi Mercedesem a BMW. Když máš dost velký budget, proč ne. Jestli se ale nechystáš do Afghu bojovat za Prahu, nebo na Mistrovství Evropy IPSC , tak bych si vybral něco slušného za půlku a zbytek peněz prostřílel. ;)

Souhlasim...marketing zvladnutej, ale osobni jednani reznickyho psa...a taky bych se u nej bal reklamaci...

Jeste bych zkusil zavolat Vosatkovi a stavil se u nej doma se podivat, co muze nabidnout...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#317 » pát 8. úno 2019, 19:37

Nechci se nikoho dotknout, ale DD je tu v ČR bohužel cenově blbě postavená, a díky tomu skoro vypadá jako jedna třída s JP. Ale patří o level níž ( to ale neznamená že DD není dobrá zbraň )



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#318 » pát 8. úno 2019, 19:45

Jo, vsak to taky Vavrecka mohutne hlasa vsude mozne :-)

Jinak ale myslim, ze 60k je peknej budget na prvni flintu a tak bych se vic rozhlizel...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#319 » pát 8. úno 2019, 19:51

Tak v tomhle má výjimečně pravdu no :)

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#320 » pát 8. úno 2019, 20:13

antonspelec píše:
Petzold píše:Vavrečka má marketing zvládnutej, ne že ne :D

Vybíráš mezi Mercedesem a BMW. Když máš dost velký budget, proč ne. Jestli se ale nechystáš do Afghu bojovat za Prahu, nebo na Mistrovství Evropy IPSC , tak bych si vybral něco slušného za půlku a zbytek peněz prostřílel. ;)

Souhlasim...marketing zvladnutej, ale osobni jednani reznickyho psa...a taky bych se u nej bal reklamaci...

Jeste bych zkusil zavolat Vosatkovi a stavil se u nej doma se podivat, co muze nabidnout...


Když si to JP koupíš přímo u Vavrečky, tak snad ofrky s reklamací dělat nebude. Jinak mám ale tak negativní zkušenost, že jsem u něj přestal nakupovat a dokud to JP nebude vozit někdo jinej, radši si nechám zajít chuť. :lol:



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#321 » pát 8. úno 2019, 20:35

No tim bych si nebyl tak uplne jistej, na vedlejsim foru byl pripad, jak se postavil k reklamaci pistole (nebo hlavne, uz nevim) Sphinx, kdyz je sem jeste vozil...kazdej si tam porad muze precist jak ve vlaknu nadaval zakaznikovi a ostatnim, co to komentovali.
A abych nebyl uplne OT - poptaval jsem u nej dlouhou JP v lugeru...nejdriv ignorace, pak jeden mejl plnej nafoukanejch prohlaseni ve stylu ze cokoliv jinyho nez JP je sracka a na doplnujici dotazy opet ignorace. Pak mam jeste jednu nepeknou osobni zkusenost pri vyberu puskohledu, ale to sem nepatri. Cili za me pan Vavrecka a cokoliv od nej ani nahodou

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#322 » pát 8. úno 2019, 20:51

No hlavně tam Vavrečka má v tom srovnání pár technických nesmyslů, řekne A, ale už neřekne B..atd. Ale co, boj o zákazníka je svatá válka. :D 8-)

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#323 » pát 8. úno 2019, 21:25

tak reference na p[ana Vavrecku nejsou moc privetive :-( .... to me celkem odradilo .... takze koukam co je k mani a nasel jsem komisni kousek SIG SAUER ....
http://www.beareka.cz/pusky/m4-m16-ar-15-aj/samonabijeci-puska-sig-sauer-516-patrol-komisni.htm

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#324 » pát 8. úno 2019, 22:12

Ale tak zase úplně špatně to není. Je fakt, že má specifický způsob propagování svých věcí a prodeje, a občas to přehání, ovšem na druhou stranu ten trh se zbraněmi a doplňky u nás hodně rozhýbal a doplnil. A rozhodně nepodává žádný shity, ale vysoce kvalitní a smyslupné věci. Něco se nepovedlo, jako HERA nebo Sphinx, ale Beretta, JP, Lancer, BCM, Nightforce, Vortex, Geiselle, Spuhr, GGG to jsou značky které mluví samy za sebe a vybrat se tam určitě dá.

Abych nebyl OT, co vlastně chceš ? Plynovku, pístovku, jen na občasné vyblbnutí na střelnici, nebo na závody IPSC, na kurzy CQB ? Kolik toho chceš vystřílet za měsíc/rok ? Nebo jen tak potřebuješ utavit prachy za hezkou hračku ? Už jsi byl někde na střelnici a z něčeho si prásknul ?

To jsou otázky, které by sis měl položit hlavně sobě. ;)

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#325 » pát 8. úno 2019, 22:39

Zbrojak mam 23 let, mam celkem 10 zbrani (3xPistole, revolver, 3xbrokovnice , klon ak47 (works), malorazku, S&w M15 22LR ... takze vyblbnuti na strelnici mam dost .... chodim tak 10x do roka .
Proste jsem si rekl , ze bych mohl poridit novou hracku a dospela AR15 se mi vzdy libila .... navic az se system jednou zhrouti bude se vse hodit ;-)



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#326 » sob 9. úno 2019, 00:38

Vavrečka má "svůj" způsob marketingu, ale zkušenost s ním zas tak špatnou nemám. Je fakt, že to co prodává je vždy nejlepší, ale u JP je pravda, že je to top, stačí se podívat na cenu spoušťáku v DD a JP, resp. cenu hlavně. Spíše je nesmysl to tunění, pokud budu JP tunit jak píše, tak jsme hravě na ceně custom buildu, tak proč nevzít rovnou ten... Spíše se mi zdá, že z redy rifle modelů (sériovka) má větší rabat.

Jinak oproti DD to bude rozhodně přesnější pokud to budeš porovnávat na 300m (JP-15 umí v pohodě 0,75 MOA), ta hlaveň je fakt někde jinde než klasika milspec, taky spoušťák je oproti tomu ve standartním DD super, v ceně je rovněž štelovací gasblok. Nevím jak u nových modelů, ale JP má dle foto taky jen flash hider, máš jen jednu délku hlavně a předpažbí (jinou než Patrola Vavrečka nemá, pak už musíš si ji nechat sestavit). Jinak JP 15 s většinou sportovních fičur (odlehčený závěr, odlehčený buffer, štelovací gasblok a recoil eliminator) je neskutečně stabilní pro rychlé opakování výstřelů, tady rozhodně exceluje. DD bych spíše viděl na "dělníka", zatímco JP je spíše "závodník". V případě DD by ještě zvážil že pokud budu chtít spoušť na úrovni JP tak do nového spoušťáku musím dát dalších 5-10000.

Tudíž pokud chceš kvalitní zbraň, neřešíš délku hlavně, chceš si občas střelit na přesnost tak to JP je rozhodně dobrá volba. Rozhodně bych ho ale nebral na tunění, prostě jak je (krom pochopitelně mířidel, optiky).

Jinak pokud bych chtěl spíše vojáka a nevadí mi vyšší váha tak než DD nebo JP tak bych rozhodně vzal HK 223, mám na výběr 3 délky hlavně a je to německá kvalita, ale ta váha...
Jak už někdo psal pokud nepospícháš tak plynová Varka by mohla být opravdová nová "štika v rybníce" otázka je kdy bude. Kvalita od Vosátky je super, ale prodal jsem ji z důvodu váhy a píst rovněž neuděláš tak klidný jako plyn.



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#327 » sob 9. úno 2019, 10:04

S tím spoušťákem to není tak úplně pravda...dal jsem DD puškaři kvůli sundání tlumiče plamene a montáži kompu. Ten debilní zajišťovací kolík jsem si netroufal sám odvrtat. Navíc jsem ho požádal, jestli by mohl mrknout na tu spoušť. Ty jsou strašlivý téměř všude, to není vada DD. Řekl jsem mu, ať s tím něco udělá, pokud se povede ok, pokud ne, koupím novou. Celkem jsem s tím i počítal. Výsledek je ten, že mám luxusní bodovou spoušť s odporem 1,8 kg. A ušetřil jsem 4.000-6.000 Kč. Šikovnej puškař to v klidu dá myslím.
Jinak přesnost neřeším, jsem přesvědčenej, že jakákoli dlouhá cenové úrovně V-AR, BCM, DD a výš je o dost přesnější, než moje ruce a oči.
DD je moje první AR a osobní názor je ten, že cenově jít pod výše uvedené značky nemusí být úplně správná cesta. Záleží na finančních možnostech. Pokud peníze jsou, není problém. Na druhou stranu znám pár lidí, co maj Norinco a na jejich potřeby stačí...ale za mě osobně jdu radši cestou kvality.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#328 » sob 9. úno 2019, 10:09

Béďa píše:Jak už někdo psal pokud nepospícháš tak plynová Varka by mohla být opravdová nová "štika v rybníce" otázka je kdy bude. Kvalita od Vosátky je super, ale prodal jsem ji z důvodu váhy a píst rovněž neuděláš tak klidný jako plyn.

Presne tak...taky jsem na ni hodne zvedavej. Klicovy bude, jakou nasadi cenovku si myslim...
Jinak vaha je asi to jediny, co mne na moji V-ARce sere...



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#329 » sob 9. úno 2019, 10:45

Aspoň řádově ta V-AR v plynu bude kdy, tuší někdo?



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#330 » sob 9. úno 2019, 10:47

to by mohl vedet kolega izerS18

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti