První dlouhá samonabíjecí puška, co vybrat?

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#331 » sob 9. úno 2019, 11:53

Otazka pri tej V-AR je cena a ci bude mat vsetko v kralovskych mierach, nie metrickych. Kvoli kompatibilite.
Nemusela by to byt zla volba, ale nie s cenou 1500 Eur a viac.



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#332 » sob 9. úno 2019, 11:58

Kolega psal rozpocet 60k.

A 1500 EUR, tj. necelych 40k snad nestala nikdy ani...mozna tak pak let zpatky 9mm luger verze



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#333 » sob 9. úno 2019, 21:34

Nuz ja pisem o cene, ktorej je hodna plynova AR-15 V-AR z malovyroby jedneho cloveka.

Moze hockto hovorit o kvalite, ale ist cenovkou na uroven renomovanych znaciek je uplne mimo.

Tudiz cena 60k ano, ale nie za V-AR. Budme realisti.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#334 » sob 9. úno 2019, 22:01

No, pokud někdo chce dát raketu za AR, tak já bych to nedal za zbraň z výroby "one man show". Těch 60 už dřív za DD. A nebo koupit něco jetého a zbytek dát do střeliva...
Nebo za 55 Bren2 ?



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#335 » sob 9. úno 2019, 22:15

Já si naopak myslím, proč nedat vydělat domácímu výrobci, který svou kvalitu už dávno potvrdil. Cena 55-60 by mi přišla odpovídající.
One man show - kdo umí, umí.
I ty nejlepší firmy občas začínaly v garáži o 1 - 2 lidech.
Vybírat druhou, počkám si...
Bren 2... snad je tu seriózní debata :-D :-D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#336 » sob 9. úno 2019, 23:00

Proč ne Bren2? Je to snad pistole? Nejdřív všichni čekali a vítali Bren2 a teď odsudek jen proto, že to je vyrobeno v CZUB?
Neberu kvalitu "one man show" zbraním. Ale co s nimi budete dělat, až to toho jednoho člověka přestane bavit, zkrachuje a nebo nedejbože umře?
Jsou přece í lidí, kteří nechtějí prvoplánově tunit, ale vzít rovnou hotovou zbraň na střelnici a střílet.



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#337 » ned 10. úno 2019, 10:34

No ale V-AR je zbraň hotová a z krabice může rovnou na střelnici. Narozdil od hromady dalších. Velikou výhodu vidím v tuzemským výrobci a v jeho přístupu k lidem. A až jednou nebude? Jsou i jiní, šikovní, co umí upravit, opravit, vyrobit.
Já teda nic z CZUB nečekal ani nevital.
Za mě prostě ta V-AR v plynu stojí za úvahu. Můj názor. Já bych zas nekoupil AR v relaci 20000 - 30000. Myslím, že je lepší utratit víc peněz smysluplně, než jich půlku vyhodit. Navíc si chci udělat radost a ne doufat, jestli a jak to bude fungovat. Norinco sice šlape, ale není to moje cesta.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#338 » ned 10. úno 2019, 12:58

Já mám DPMS Oracle (levná ar 15) a střílí to rovnou z krabice. Nic měnit nepotřebuji.



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#339 » ned 10. úno 2019, 13:31

K V-AR: Vždycky je to o nabídce a poptávce. Když jsem vybíral svou AR já, taky jsem řešil cenu a zkoušel. V porovnání s konkurencí (i s DD) je podle mě Varka cenově tam, kde má být. jako strojař nemůžu říct půl křivého slova, zpracování precizní. Za rok vystříleno cca 4.500 GGG a jediné, co řeším, je v práci profouknout stlačeným vzduchem, trošku otřít a vydrbat lauf. Píst čištěn jedenkrát. Váha je vyšší, ale to bych neřešil pístovku a na ni variábl. Takže za mě pokud pan Vosátka bude mít ve stejné kvalitě i plynovku a s cenou to nepřestřelí, tak já jako patriot, který oceňuje práci malých podnikatelů, si budu dělat další místo v trezoru.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#340 » ned 10. úno 2019, 13:56

Na VAR v plynu si rad pockam :)

Kdysi jsem chtel kratase VAR, ale pak do toho vlezla ta blba smernice a tak jsem (naskodu) vymekl...
Jinak kdyz jsem se vcera dival, co je zde na trhu, tak mi v cenovce do 60 bezkonkurencne vychazi JP Patrol Rifle momentalne za 55?

Na Vavrecku tu muzete lamentovat, jak chcete, ale tohle je stezi porovnatelne s cimkoli jinym v cenovce do 60.

Na tu pusku nebude muset clovek, co zacne zavodit "pro zabavu", ani sahnout.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1695
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#341 » ned 10. úno 2019, 14:04

V cenovce 35k Savage MSR 15 recon.. Velmi dobře hodnocená.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#342 » ned 10. úno 2019, 15:18

Bohužel, většina těch dobře hodnocených pušek je 16" i víc, bez ohledu na cenovku. Pokud někdo hledá kraťase, jako dobrý kompromis mezi dostřelem a manévrovatelností, bude se asi muset rozhodovat mezi DD, BCM a V-AR a tam cenovka vždycky leze nad 50.



Střelec
Příspěvky: 1645

Příspěvek#343 » ned 10. úno 2019, 15:45

tomoking píše: ... takze vyblbnuti na strelnici mam dost .... chodim tak 10x do roka .


Na to by asi stačilo i to Norinco za pakatel. Pardon, ale nedalo mi to. :)



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#344 » ned 10. úno 2019, 17:42

Ohledně VAR a americké produkce je třeba si vyjasnit dojmy s pojmy. Veškeré americké značky jsou v u nás potažmo v Evropě totálně cenově přepálené z různých důvodů, proto je dobré se před koupí podívat kolik ten který model stojí v Americe v USD. Jedinou světlou výjimkou byly svého času DW u CZUB. Proto i ten opěvovaný DD je v Americe jen slušná střední třída protože v reálu tam stojí cca okolo 1700 USD z kterých je v ČR 60000. Arka co u nás co jsou okolo 35 000 jsou v US jen nížší třída a tak ji tam i hodnotí, berou to co za cenu okolo 1000 USD dostanou.
Pak je řekněme JP který končí někde okolo 3500 ( u nás od 100000 do 120000) a pak budou stavby na míru s cenou od 3500 až...U VARky jsem rovnou v poslední kategorii, kvalitou zpracování alespoň co jsem viděl překoná hravě DD. Ta ceno do 1500 EUR je nesmysl, jestli dobře chápu tak plynovka má být závodní speciál tudíž cenu okolo 60000 bych viděl klidně jakou reálnou, jde o to co za ni dostanu. Pokud bude jeho plyn mít kvalitní hlaveň na úrovni terčoého speciálu, bude mít odlehčený závěr, sportovní buffer a štelovací gasblok spolu s možností si vybrat ručku a pažbu podle svého, tak můžu mít zbraň kvalitou JP za poloviční cenu. Mimochodem i ta top třída v US je často malá firmička.



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#345 » ned 10. úno 2019, 18:35

Béďo seš úplně mimo. Moje DD stojí v USA MOC 2140 dolarů, takže cena tady MOC 59000, včetně DPH, cla a rabatu prodejce je ok a odpovídající. K čemu by mi bylo vědět, kolik to tam stojí? Stejně na tu cenu nikdy nedosahnu.
JP u nás dostaneš pár modelů i pod tebou uváděných 100000. A fakt bych radši koupil DD nebo BCM nebo V-AR než nejlevnější JP. Ono to chvilku nevycistis a jako každej sportovní speciál to nebude fungovat. Jinak řečeno, radši nadupanou oktávku, než nejlevnější BMW.
Jinak V-AR kvalitou fakt DD hravě nepřekoná, je to na cca stejný úrovni. Nevím, na co ses díval a jak jsi na to přišel.
Plynovky určitě nejsou hlavně závodní speciály, viz nákup 601.
A s kvalitní hlavní na úrovni tercoveho speciálu seš fakt v jiným vesmíru...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bob. 78 a 3 hosti