První dlouhá samonabíjecí puška, co vybrat?

Samonabíjecí pušky


Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#346 » ned 10. úno 2019, 18:54

Co je u Varky podstatné, že si tam zajedeš, s panem Vosátkou probereš, co chceš, a on Ti ji poskládá na míru. Chceš jinou pažbu, rukojeť, svůj kompík, atd., a pak si přijedeš pro výsledek. A odpadne Ti krabice s věcmi, který jsi postupně povyměňoval a zaplatil extra.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#347 » ned 10. úno 2019, 19:03

ViralWinter píše:Bohužel, většina těch dobře hodnocených pušek je 16" i víc, bez ohledu na cenovku. Pokud někdo hledá kraťase, jako dobrý kompromis mezi dostřelem a manévrovatelností, bude se asi muset rozhodovat mezi DD, BCM a V-AR a tam cenovka vždycky leze nad 50.


Přidej NEA, Stag, ADC, Colt... Navíc, všechno co je dlouhé, se dá zkrátit. ;)

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#348 » ned 10. úno 2019, 19:31

..... mam asi vybrano. Rozhodla delka hlavne, solidni vyrobce , priznam se, ze se mi i vzhledove moc libi ....cena taky v limitu (60 tis za zbran a 500 naboju k tomu )
https://danieldefense.com/daniel-defense-mk18-mil-spec.html

puvodne jsem silhal po JP-15 Patrol Rifle ale 16" hlaven mi prijde dost na snadnou manipulaci



Tomak
Příspěvky: 457

Příspěvek#349 » ned 10. úno 2019, 19:45

Ono i s 16" se dá...mám 14,5" a v pohodě. Palec a půl je necelých 4cm navíc. Když umíš zacházet s dlouhou, palec nebo 2 navíc nic neznamená. Ale s tímhle budeš spokojen. Mám DD M4A1 a děkuju sám sobě každý den za tu volbu :D a v tý barvě ;) :thumbup:
Gratuluji a užij si jí 8-)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#350 » ned 10. úno 2019, 20:08

No, pokud se výběr zúžil jen na AR, tak bych volil DD. Můj názor...
Stejně ale jsou i "ne-AR" zbraně, dlouhé, např. HK MR223...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#351 » ned 10. úno 2019, 20:28

Petzold píše:Přidej NEA, Stag, ADC, Colt... Navíc, všechno co je dlouhé, se dá zkrátit. ;)

NEA nepovažuju za dostatečně kvalitní. Kdo u nás prodává zbývající značky v 11.5" nebo 12.5"? Zkracování znamená starosti s puškařem, štelování gas blocku, další výdaje za nové předpažbí...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#352 » ned 10. úno 2019, 20:33

tomoking píše:..... mam asi vybrano. Rozhodla delka hlavne, solidni vyrobce , priznam se, ze se mi i vzhledove moc libi ....cena taky v limitu (60 tis za zbran a 500 naboju k tomu )
https://danieldefense.com/daniel-defense-mk18-mil-spec.html

Zamysli se ještě nad jejich DD M4V7S. O palec delší hlaveň dělá divy, co se dwell time, plynů skrz gas block a komfortu střelby týče. Ten palec navíc dělá taky zajímavý rozdíl v úsťovce a účinném dostřelu. Měl jsem možnost z ní střílet (a porovnat se 14.5" M4V7SLW) a nevidím důvod brát předraženou a přeplynovanou MK18. Teď spíš uvažuju o 12.5", ale pokud nenajdu žádnou zajímavou, M4V7S je v kategorii DI jasná volba.



Béďa
Příspěvky: 809

Příspěvek#353 » ned 10. úno 2019, 21:31

Přiznávám, že jak se člověk vyjadřuje ve skratce tak občas napíše něco co vyzní opravdu blbě viz ta hlaveň, co jsem napsal je fakt přehnané, mělo to být jako něco v tom smyslu, aby sportovní Varka měla hlavěn odpovídající použítí tj. s nadstandartní přesností v dané kategorii. Mimochodem takový Lancer u svého top modelu, v ČR v dané kategorii byl ještě nedávno za zajímavou cenu, používa hlavně od výrobce co dělá hlavně pro terčové speciály.

Ohledně ceny v ČR a USA a jejich porovnání nevím co je na tom mimo. Bylo to myšleno obecně rozhodně ne proti DD naopak ten v tomto parametru poráží jak JP tak hodně amerických producentů AR dostupných v ČR. O krátkém DD jsem také uvažval. Jinak ty ceny uvedené v předchozím přízpěvku byly myšleny jako vzorové ne doslova. U JP se týkali top modelů a zese jen přbližně.

Cena v USD je dle mě důležitá v tom že mi dá jasnou informaci o tom kam daná zbraň svou kvalitou spadá, protože cena v ČR mi často tomto nic neřekne zatímco v US co jsem načetl na různých recenzích zásadní parametr, kdy trh jasně rozeznává jednotlivé cenové stupně. Viděl jsem AR od Colta za 1200 USD za který v ČR chtěli okolo 50000 přitom odpovídající cena by byla někde okolo 35000.
Ohledně kvality DD vs VAR nechci polemizovat DD je jistě solidní bojovka, solidně vyrobená, VAR poráží dalece v hmotnosti ale VAR když nic jiného umožňuje konfiguraci podle mého od pažby až po spošták kdy nemusím dodatečně nic řešit a je kvalitou zpracování na úrovni ručně laděných speciálů, a přesnost byla rozhodně dalece nad průměrem požadovaným pro milspec (100m jsem měl 075MOA) alespoň co jsem viděl, ale třeba už je to horší VAR už nemám...

Ad plyn byla myšlena plynovka od Vosátky, kde to má být sportovní speciál.Obecně jsme to rozhodně nemyslel, moje chyba...

to Tomak: JP Patrol VS DD. Tady jsi dle mě mimo Ty nevím jaké máš zkušenosti s JP ale ta je pokládána právě za jedny z nejspolehlivějších plynovek, včetně top modelů a karabin 9mm, kdy JPcko i u závodních speciálů funguje přímo z krabice...sám jsem neměl jediný problém, samozřejmě pokud moc přitáhneš gasblok tak je to opakovačka:) Nevím kde jsi vzal to o tom čištění, samozřejmě se ji věnuji víc než Norinku i break in jsem procedl pečlivě, protože když má hlaveň v kvalitě kdy se přesností blíží i levnějším sniperským klikám ( na 300m cca 0,75 MOA) tak je mi ji líto vrazit do trezoru jenom po protažení hadem jako dříve, ale rozhodně na limity spolehlivosti systému narazí stejně jako většina ostatních plynovek rozhodně bych neviděl výhodu DD ve větší spolehlivosti, ale pokud máš jinou zkušenost tak se s ní poděl. Patrol není sportovní speciál, má mít s nimi společnou hlaveň a kvalitu materiálu a zpacování závěru, je ale bez chladiče, závěr má být klasický co do hmotnosti, stejně tak bufer, naopak má mít leštěnou pružinu a snad i trubku. Právě hlaveň a závěr jsou asi největš devizou Patrola, kdy co do své kvality mají být totožné s ostatatními modely, pokud si budu chtít střelit i na přesnost tak dle mě jednoznačně vítězí JP, nebo se mýlím... Tady stojí za to se podívat kolik stoji v USD hlaveň od DD a od JP...
Jinak DD rozhodně vítězí ve variabilitě délek hlavně sériových modelů, kdy u JP mám jen Patrola s 16” hlavní a kraťase si musím nechat postavit... za cenu rozhodně méně přiznivou nehledě nahorší poměr cena vUSD vs CZK.

Jinak s tím zkracováním hlavně je to údajně trochu složitější pokud si chci ponechat původní přesnost, tuší někdo něco víc? Docela by mě to zajímalo. Má to snad něco do činění s kmitnou dané hlavně...



McD
Příspěvky: 38

Příspěvek#354 » ned 10. úno 2019, 22:09

ViralWinter píše:
Petzold píše:Přidej NEA, Stag, ADC, Colt... Navíc, všechno co je dlouhé, se dá zkrátit. ;)

NEA nepovažuju za dostatečně kvalitní. Kdo u nás prodává zbývající značky v 11.5" nebo 12.5"? Zkracování znamená starosti s puškařem, štelování gas blocku, další výdaje za nové předpažbí...


12.5" ADC jsem koupil v Armedu, Staga tam měli taky (v jakých délkách už si ovšem nevzpomínám)



antonspelec
Příspěvky: 1172

Příspěvek#355 » ned 10. úno 2019, 22:56

Indian píše:Neberu kvalitu "one man show" zbraním. Ale co s nimi budete dělat, až to toho jednoho člověka přestane bavit, zkrachuje a nebo nedejbože umře?

Vyzivna debata se tu rozjizdi...ovsem tohle je trosku moc...V-AR uz zdaleka neni jen "one man show"...Vosatka je toho hlavni postavou, to bezesporu, ale samozrejme to uz davno neni tak, ze by to vsechno delal sam na kolene v garazi...i kdyz kdo nekdy byl u nej dobma, tak mi da jiste za pravdu, ze ta garaz a zejmena trezor jsou velmi zajimave... :mrgreen:

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#356 » pon 11. úno 2019, 10:57

ViralWinter píše:
tomoking píše:..... mam asi vybrano. Rozhodla delka hlavne, solidni vyrobce , priznam se, ze se mi i vzhledove moc libi ....cena taky v limitu (60 tis za zbran a 500 naboju k tomu )
https://danieldefense.com/daniel-defense-mk18-mil-spec.html

Zamysli se ještě nad jejich DD M4V7S. O palec delší hlaveň dělá divy, co se dwell time, plynů skrz gas block a komfortu střelby týče. Ten palec navíc dělá taky zajímavý rozdíl v úsťovce a účinném dostřelu. Měl jsem možnost z ní střílet (a porovnat se 14.5" M4V7SLW) a nevidím důvod brát předraženou a přeplynovanou MK18. Teď spíš uvažuju o 12.5", ale pokud nenajdu žádnou zajímavou, M4V7S je v kategorii DI jasná volba.


zde jsem jednu nasel ..... potunenou ;-) .... a do limitu bych se vesel skoro i s kolimatorem ;-)
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/363130-dd-v7s-ar-15/



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#357 » pon 11. úno 2019, 11:16

Indian píše:No, pokud se výběr zúžil jen na AR, tak bych volil DD. Můj názor...
Stejně ale jsou i "ne-AR" zbraně, dlouhé, např. HK MR223...


Indian, nazov temy je „Prvni dlouha samonabijeci“.

Nema zmysel ist do cohokolvek ineho nez AR-15 v .223, obzvlast pre cloveka pre ktoreho to bude asi jedina dlha.

Co si budeme klamat, vz 58 je za zenitom, strelivo 7.62 x 39 mm uz lacne nebude a ine raze nez .223 su drahe a nedostupne.

AR-15 je rozsirena platforma, s obrovskou popularitou, mnozstvom doplnkov a velkym vyberom, dokonca aj u nas. Je spolahliva, lahka a velmi presna. Ano, da sa pouzivat defakto v lubovolnom kalibri, ale v tom je vela ale, vid vyssie.

Vyhodu v HK MR223 pre civila nijak nevidim. Voci HK 416 je to hodne osekane, nekompatibilne s nicim, tazke a drahe. Diametralny rozdiel v spolahlivosti voci kvalitnej AR-15 tam tiez nebude. No a kto chce zavodit tam piest moc vhodny nie je.

Zanechajme specialit typu Tavor, Steyer AUG atd.

AR-15 je oktavka ci glock medzi puskami. Vyber sa uz len zuzuje na to na co ma clovek peniaze a v tej cene najst dobru kvalitu, co byva u nas casto problem, hlavne v low end.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#358 » pon 11. úno 2019, 12:06

Nikomu neberu právo vybrat si co chce (třeba AR15, třeba něco jiného). Ale jen jsem chtěl připomenout, že tak jako je mezi auty Oktávka u nás velmi populární, tak v jiných zemích to už tak třeba není.
Já jsem vyzkoušel několik AR:
ADC - celkem dobře střílela, ale v jiném tématu jsem řešil pazvuky, které jsem pořád slyšel z pažby od vratné pružiny (asi jako z dětské pistolky/špuntovky)
NEA - projevila se mi závada, kdy při každé druhé ráně bylo dvojpodání (nábojnice nevyhozena a podání nového náboje na ten původní) - měl jsem ji půjčenou, majitel řešil reklamaci asi 2 měsíce (zbraň ze střelnice). Takže i když šlo možná o ojedinělý exces, ztratila u mne důvěru.
VAR - střílelo se mi dobře, bez výhrad, možná trošku těžší zbraň (pocitově, nevážil jsem ji)
Daniel Defense - nevím délku hlavně, asi okolo 16". Výborně se mi z ní střílelo, bez výhrad, bez závad.

Nakonec jsem zatím žádnou nekoupil. Pořád mne totiž láká si vyzkoušet BREN2 od CZUB (čekal jsem až se objeví - cena 55 je v korelaci cen některých AR15) a taky MR223 od HK. Jaksi se mi asi nechce jít s "hlavním proudem" jen tak automaticky.



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#359 » pon 11. úno 2019, 12:29

V-ar je bezesporu hodně kvalitní puška , která má již vychytané ,,mušky,, a výborný servis....Jediné co mohlo být v ceně tak ,,sportovní,,spoušťák/,mohla to být konkurenční výhoda oproti některým značkám. Kdo chce pístovku tak určitě dobrá volba.. ;) U zde vychvalované Daniel Defense se mi absolutně u některých modelů nezdá cena vzhledem k použitému materiálu na hlavně a vnitřní díly...Nenašel jsem tam nic lepšího co zdůvodní někdy až dvojnásobnou cenu oproti vyšším řadám Coltu,Bushmasteru,Dpms,apod :?: DD je hodně předražená značka.(v US) u nás je cena ok,pouze se odvíjí z ceny v US.... U JP enterprise je alespoň vidět za co zákazník zaplatil...Hlaveň špičková ,,nerez,,(416R) vyvinutá přímo na výrobu hlavní ( vymražovaná proti pnutí) , spoušť která je v základu hodně slušná, nadstandardní vnitřní díly....



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#360 » pon 11. úno 2019, 13:19

tomoking píše:zde jsem jednu nasel ..... potunenou ;-) .... a do limitu bych se vesel skoro i s kolimatorem ;-)
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/363130-dd-v7s-ar-15/

Jo, přesně z téhle jsem střílel v Prague Armory. Nebýt toho, že prefetuju černou, už by tam ten inzerát nevisel ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů