První dlouhá samonabíjecí puška, co vybrat?

Samonabíjecí pušky


sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#151 » úte 27. úno 2018, 18:43

To bych nutně netvrdil, ale pokud bych už uvažoval v téhle cenové relaci, pak JP-15 Patrol Rifle je podle mě lepší volba. Netvrdím, že jsou DD špatný flinty, ale JP je o třídu výše.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#152 » úte 27. úno 2018, 19:28

Panove pozor - občas se tady píšou pěkne blbosti a občas se toho nějaké "hospodářské zvíře" chytne a neštěstí je na světě...

Kdosi tu kdysi napsal o Cobalt Kinetics...
Už to řeším!
Jejich CUSTOM shop a nebo Evolve. ;)
Po IWA bude jasno, zda se to v našich luzich a hájích dá vůbec uplatnit...

DD - skvělé zbraně. Tam snad nejde sáhnout vedle.
I u nás se umí pěkná ARka - VAR - skvělé pistovky, co si nezadaji.
PAR a LUVO pro ty, co nemají bezedny budget.
JP - bez debaty špička! Ale je to jak si koupit svoje první auto Ferrari - určitě to lze, ale otázka je, zda to je uplně rozumné ;)

Uživatelský avatar
flame
Příspěvky: 194

Příspěvek#153 » úte 27. úno 2018, 19:43

Sorry, ve Statech v ar svete dostanes co si zaplatis. JP-15 Patrol Rifle tam stoji kolem 1500, dd v7 1500+-usd, to ze u nas to jp stoji 55k kc a dd 45k kc, je jen diky neskutecnym marzim mistniho dovozce. O tridu lepsi jp jsou ty specialy co stoji 2x vic, ktery btw u nas stoji o 50k kc vic nez ve Statech, to uz si to muzes dovest sam, zase tak tezky to neni, jak ti mistni prodejci budou bulikovat.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#154 » úte 27. úno 2018, 20:45

@flame: Kdo prodává v ČR DDM4 V7 za 45?

@sturmidlo: Dík, na JP jsem se díval (a na ostatní, které nakonec propadly sítem). Oproti DD, která se mi zamlouvá má asi o 2" moc dlouhou hlaveň a asi o 2" příliš krátký a neuniverzální handguard :D Jinak match hlaveň a JP spoušť budou asi vážně na vyšší úrovni, než cenově srovnatelná DD...



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#155 » úte 27. úno 2018, 21:42

Jo, DD nakonec není vůbec špatná volba, to už si musí vybrat každej sám za sebe. Já šel cestou postupných upgradů a z pořizovací ceny 28 jsem se postupně vyšplhal na současných cca 46 a asi jsem ještě neskončil.



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#156 » stř 28. úno 2018, 00:24

Právě ty upgrady můžou být někdy pěkná bezedná díra na peníze. Chápu že cesta je cíl:) já ale osobně zastávám názor, že než spoustu úprav raději koupit něco co už je v potřebné kvalitě. Jinak JP je kvalitou opravdu na úrovni. Pokud je člověk ochoten dát do toho ty peníze tak je super. Velkou výhodou je, že si můžu poskládat vlastní - viz jejich gun builder na webu. Hlavní rozdíl třeba u JP-15 vs DD vidím v kvalitě hlavně, závěru pružiny a buferu v pažbě. S recoil eliminátorem a poladěným množstvím plynů díky štelovacímu gusbloku je to zbraň, která neuhne ze záměrné ani s rychle jdoucím opakováním výstřelů a s přesností okolo 0,75 MOA na 300m s levnou 55grn střelou od Hornady (ale nemagnetuje!). Je ale pravda, že to dle mě není zbraň do války, pokud chci takticool záležitost tak pístové HK. Heavy metal, ale dle mě moderní Kalach co do odolnosti.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#157 » stř 28. úno 2018, 15:54

Bude to asi jediná AR v baráku, takže tak trochu na všechno. Recce rifle, amatérské soutěžení, sranda na střelnici... Jak jsem psal, JP-15 Duty (to je ta Patrol?) je cenově srovnatelná s DDM4 V7 (V7SLW konkrétně), takže je otázka po čem jít — o chlup kratší a univerzálnější DD, která ale bude potřebovat časem minimálně vylepšit průměrnou milspec spoušť, nebo JP, která by měla mít v základu lepší hlaveň a spoušť a má asi jen kosmetické subjektivní vady (zbytečně dlouhá, krátké předpažbí)...



dethan
Příspěvky: 46

Příspěvek#158 » stř 28. úno 2018, 18:10

Pánové, jak už tu někdo psal, nevím, jestli je nutný si jako svý první fáro koupit rovnou wrcéčko, když vlastně nevím, co chci a jestli mě to bude bavit... A univerzální puška neexistuje ;)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#159 » stř 28. úno 2018, 18:32

No však jo, bavíme se o pušce za 50, ne za 120+



sturmidlo
Příspěvky: 39

Příspěvek#160 » stř 28. úno 2018, 19:38

To se mi právě líbí na AR15 platformě, pokud člověk pořídí alespoň trochu slušnou flintu, může si vyzkoušet,jestli ho to bude bavit a základ si případně dál ladit a upgradovat k obrazu svému,nebo si ho nechat tak jak je...jak je libo.



MartyCZe
Příspěvky: 35

Příspěvek#161 » ned 22. dub 2018, 21:00

Oživuju tohle téma a přikládám klasickou otázku.

Nevim prostě co chci. Střílel jsem z kosy, nic moc, střílel jsem z nějakyho klona AK, taky nic moc. U ARka mě zase irituji miřidla. V závěru jsem došel asi k tomu, že je jedno jakou dlouhou si koupim, protože mě prostě nebaví ani jedna, ale chci se v te střelbe zdokonalit. Původně jsem si chtěl koupit kosu kvůli ceně, nicméně histerie kolem novely tu ceny zvedla na šilenych 11K a to už si raději připlatím o dva navíc a budu mít doma univerzální páčidlo východního soudruha (čti AK47 :-D ).

Potřebuji znát názor místních guru, co se vyplatí momentálně nejvíce jako investice do dlouhy samonabijeci pušky do 15k +-? Přemýšlel jsem i o konverzi glock -> pdw ale mam pocit, že moc lidí s tím zkušenosti nemá a je to spíš takový placebo na krátkou ruční.

Uživatelský avatar
MarkusX
Příspěvky: 57

Příspěvek#162 » ned 22. dub 2018, 21:21

Nic nechci, poraďte :D Zadávací parametry jsou jasné, pokud tě nebaví kosa ani kalach a zvažuješ ak47, tak jsou tu klony kalacha v ráži 5,45 nebo 5,56. To jsi zkoušel? AK74, AK Saiga 5,56 (223) po bazaru... nebo izraelský Galil, což je můj tajnej tip ;-) Pak mně napadá ještě SKS45 Simonov nebo M305Norinco, to je s cenou lehce nad...

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#163 » ned 22. dub 2018, 21:23

Ehm ... mozno to bude zniet blbo ... ale kup si nieco v .22 LR na trening (SW MP 15-22, Ruger SR-22 alebo Target alebo VLEH Tactical). Potom uvidis. Zdokonalovat sa v strelbe za 8kc rana je nieco ine ako za zlomok tej ceny. Navyse zvaz logistiku - kam chodievas strielat, ake su tam moznosti (vzdialenost) a ak chces sutazit kam s tym budes chodit.

Trochu osobnej anabazy za posledne roky:

Mal som Galil (super, az na mieridla co mi po zhorseni zraku prestali vyhovovat a nemoznost rozumnej montaze optiky - ale spolahlivost 100%, super spust a presnost s mojimi prebijankami metodou "zaves" na 100m velmi slusna).
Mame doma SKS (skor z historickych dovodov a preto ze je ma svoj sarm - ale nesedi mi, nebyt toho sarmu a syna co ju miluje tak som ju predal).
Mal som cinsku M14 (M305) - super presnost, az na to ze pre mna prilis kratka a ina pazba stala tolko ze som si povedal ze radsej predam a kupim AR15. Navyse .308W na vzdialenosti < 300m je overkill.
Mal som L1A1 - krasa, ale proste zase obmedzenie koli mojim ociam. A pri cene nabojov 308W aka je mi prislo odveci strielat s nou "priemerne".
Aktualne mam AR15 - pretoze som sa chcel zoznamit s platformou (kur**sky mi vadi natahovanie tou drbnutou pakou) ale dufam ze sa mi podari pusku prestavat tak aby mi vyhovala. Co sa tyka mieridiel - v sufliku mam sadu musiek, to bolo to prve co som skonstatoval ze idem menit.

Momentalne strielam hlavne malorazkove Ruger 10/22. Zvazujem V-AR v 9mm vs GP Stribog. Takze - ak nevies co chces a chces trenovat, kup si samonabijacu malorazku. Je zbytocne vrazit nemale prachy do niecoho co budes casom predavat, ale na druhu stranu ... niektore skusenosti su neprenosne.



MartyCZe
Příspěvky: 35

Příspěvek#164 » ned 22. dub 2018, 21:41

Saigu jsem googlil dneska celej den a prostě k sehnání není :/ byť sem koukal, že ten kratky tvar by byl něco pro mě. Bohužel sankce na rusaky udělaly svoje a kupovat za 50K nějakou importlou je mimo moje schopnosti. Norinco nee, SKS mam jako poslední plán, na Galila jsem koukal taky, nicméně na jedne straně slyším, že zbraně od Worksu jsou shity, na druhe, že to zas tak hrozny neni... tak nevím :-D

MM: Přístup k malorajdě mám a jako dlouhá mě prostě už nebaví. Je to krasny levný střílení jako terčovka, ale chtěl bych něco "dospělejšího".
Navic jestli oba říkáte, že Galil udělal co měl tak nad ním začnu asi vážně přemýšlet :-)

Jo ještě maly edit: Střelnice kam chodim povoluje střílet v podstatě se všim (trenuje u nas i policie jak z obvodu tak ze zasahovyho).

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#165 » ned 22. dub 2018, 22:16

Galil je tank. Tazky, masivne spraveny, pokial si vyberies dobry kus (kontrola vyvrtu, vole krytu zaveru a sklopnej pazby), tak budes spokojny. Na uvod bohate staci a na beznej klubovej sutazi "vojenska puska" s tym mozes natrhnut prdel kde komu aj s lacnymi 55gr S&B sypackami. Co som cital sa obcas vyskytne trigger slap ale je to riesitelne. Samozrejme pocitaj s "AK kiss", takze vyhodene hilzne budu deformovane. Ale ak chces ist tymto smerom, mozem len doporucit. Vsetky kusy co boli / su v mojom okoli boli minimalne "velmi slusne".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů