První dlouhá samonabíjecí puška, co vybrat?

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#286 » čtv 6. pro 2018, 13:13

No praveze carbine je preplynovany az hruza, typicky. Stavitelny gas block som musel stiahnut skoro na minimum aby som sa z vyhadzovania nabojnic na 13 hodinu dostal na 16-17 hodinu.

DD s mid lenght nie je preplynovany, pekne prijemne striela a nabojnice idu tam kde maju (len sa bavime o inej cene, vsakze). Savage tiez preplynovany nie je.

Byt kupujucim si najprv ujasnim co chcem a naco ta puska bude sluzit. Chcem to casom na IPSC, chcem tam zmenit predpazbie a dat kolimator? Tak potom AR-15 v zaklade A2 (fixna mucha a klasicke plastove predpazbie) dava zmysel len ak je velmi lacna. Lenze povedzme si, rozdiel medzi MP-15 ci Bushmasterom za 24 tisic voci komplet hotovemu Savage MSR za 35 tisic nie je tak nestravitelny.

Kvalitne predpazbia stoja 200 eur a viac (slusny Midwest Industries napr.), novy gas block za minimalne 40, stavitelny za 100 eur, k tomu robota…

Fakt je, ze clovek casto pri jednej AR-15 neostane alebo neostane pri tom zaklade, ak to nie je v zaklade uz nabuchane :)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#287 » čtv 6. pro 2018, 15:24

samozrejme ze carbine je preplynovany, nicmena dle procitani milionu stranek US for, sem dospel k zaveru ze i kdyz je samozrejme vzdycky carbine vic preplynovana nez mid, tak dneska uz to neni takovej rozdil jako to bylo kdyz to zaclo, protoze u midu delaji tedka vetsi gasport tim padem vic plynu se odebere aby to chodilo i s levny shit strelivem, bohuzel nikde neni seznam kdo to ma a kdo ne... a ja budu vzdycky radsi ze mi to sezere vsechno co do toho narvu...
rikam pocitam stim ze budu muset menit hlaven a zavoru, treba si pak koupim mid nebo hned rifle... who knows... samozrejme s novym bufferem trubkou na plyny apod. nebo mozna uz tedka koupim stavitelnej gas block
presne proto sem sel nekam kde uz to predpazby je, protoze vim kolik stoji :D a spoust... protoze to MMR ma vazne kua dobrou...

jo a btw tak si to stahnul moc protoze spravny vyhazovani je 3-4 hodina ;)

me to bude slouzit na to si jit obcas vystrelit LOS nebo kdyby nahodou, proto byla jasna podminka 5.56 komora...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#288 » čtv 6. pro 2018, 17:36

"AR je puška pro střelce, kterej má být přesnej a navíc má funkci dávky. AK je filosofií prostě zvětšenej samopal. Hlavně že to chrlí náboje dopředu."

No....nevím :roll:

Tady nastřelování kolimátoru na AKSU,rozptyl 5ti ran
Vzdálenost 100m,stříleno jen z bagu,kolimec holosun 403G,podotýkám hlaveň délky 200mm a ne "16-"18 apod. a už zahřátý kwer.Není to jedna díra,ale jednou dírou to dokážou z AR taky jenom ti pokročilejší a ještě k tomu musí být "lepší" ARka.

IMG_20181202_100604.jpg


I na začátcích s klonem AK bych si nedovolil o něm psát nějaké podřadné bláboly nekorespondující s realitou,on je totiž rozdíl mezi arabáčem,co to kropí někde-někam nad hlavou z 3x posvařovaného kalacha po náčelníkovi kmene a střelcem,který se tomu dokáže pověnovat vážně.
I z toho hadráka mají amíci & spol. respekt
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#289 » čtv 6. pro 2018, 17:40

To je ale moc pěkný :thumbup:



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#290 » čtv 6. pro 2018, 17:44

jen ten škaredý,nepřesný kalach s vůlí jako mezi nohama modelky :lol:



Lucas96
Příspěvky: 58

Příspěvek#291 » čtv 6. pro 2018, 17:55

Int1m1thy: ano recon je za 35k, já mám patrol ten je za těch, 30k, já ho měl dokonce za 28k takže pro mě to byla jasná volba za ty peníze ;-).
Jinak mi vyhazuje cca na 4hodinu, a k přesnosti se nemůžu vyjádřit, je to moje první dlouhá a přesnost zbraně je daleko před mejma schopnostma :-D.
Střelec: Klidně napiš SZ a domluvíme se kdybys chtěl savage osahat a vystřelit si ;-)

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#292 » čtv 6. pro 2018, 18:00

tak ti to vyhazuje spravne, ja bych ten patrol nechtel ta muska je zlo a prepazby :D a spoust... :/

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#293 » čtv 6. pro 2018, 20:13

Mossbergu jsem taky musel polestit spoust. A pruziny od JP

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#294 » čtv 6. pro 2018, 22:32

mas J.Miculek trigger?



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#295 » pát 7. pro 2018, 07:45

ten nastrel s Kalachom je pekny, ak to nie je vyber najlepsich nahodnych zasahov pokope :)

Int1m1ty: stiahol som to moc aby to stalo fungovalo spolahlivo s mojim prebijanym strelivom a malo to minimalne pecky. IPSC Standard. Este odfrezovat zaver a este to cosi stiahnem.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#296 » pát 7. pro 2018, 13:40

tak jestli ses profi strelec a nechces menit BCG kazdej rok... :D



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#297 » pát 7. pro 2018, 16:56

Machead:Tak dobrá,přiznávám,že to je výběr náhodných zásahů z 5m......od pasu:-)



Střelec
Příspěvky: 1666

Příspěvek#298 » sob 8. pro 2018, 17:05

Ještě jeden dotaz. Jak jsou vedeny semiauto AR-15 v CRZ? Puška samonabíjecí nebo kulovnice samonabíjecí? Zatím nemám úplně vybráno, ale nákupko bych chtěl vyřídit už teď, protože mám v týdnu cestu na odd. zbraní skrz jedno odhlášení.
V-AR je prý kulovnice samonabíjecí , např. DPMS zase dle netu puška zamonabíjecí, ale celkově se informace na netu různí.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#299 » sob 8. pro 2018, 17:17

co vim z pročítání na forech tak jediná Var JE KULOVNICE SAMONABÍJECÍ jinak vše puška samonabíjecí, nejjednodušší je informovat se na konkretních prodejnách jak je mají registrované v CRZ (mam PAR a je to puška samonabíjecí stejně jako CZ 858)



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#300 » sob 8. pro 2018, 17:39

slova puška a kulovnice jsou fuk ... správně by tam stejně mělo být dlouhá samonabíjecí zbraň, protože takhle jsou ty zbraně zakategorizovány ČÚZZS (858, V-AR, AR-15), ale to tam asi nikdo nikdo nepsal, ne? Ale souhlasím s tím si to zjistit u prodejce, aby to sedělo už od žádosti o NP.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Trpaslo a 11 hostů